Marner

Mitchell Marner minimálne na štyri týždne vypadol zo zostavy Toronto Maple Leafs. Jedna z hlavných ofenzívnych hviezd tímu si v sobotnom zápase proti Philadelphia Flyers, ktorý Toronto prehralo 2:3 po samostatných nájazdoch, zranila členok.
Podľa vyhlásenia klubu dvadsaťdvaročný útočník absolvoval magnetickú rezonanciu v nedeľu, keď Toronto už hralo ďalší zápas a padlo 4:5 na ľade Chicago Blackhawks.

"Som z Mitchovej situácie naozaj sklamaný. A mrzí ma to kvôli celému tímu," vyhlásil kouč Mike Babcock. "Napriek tomu je zrejmé, že sa pre niekoho ďalšieho zároveň naskytla príležitosť, aby sa ukázal. My tréneri si s tým musíme poradiť a nejako túh zostavu poskladať tak, aby boli na správnych postoch správni hráči."
Marner sa zranil na začiatku druhej tretiny. Mal veľkú smolu, pretože zle spadol po nenápadne vyzerajúcom súboji Carsenom Twarynskim, ktorý sa odohral v úplnom úvode duelu. Bolo jasné, že sa vôbec nemôže postaviť a po kolenách sa dokĺzal na striedačku.
Potom sa ešte na jedno striedanie pokúsil vrátiť do hry, ale sám od seba počas neho spadol a potom už zamieril do kabíny. V polovici druhej tretiny ešte svoj členok otestoval na ľade počas reklamnej prestávky, ale tým sa preňho zápas definitívne skončil.
"Ostatní chlapci ho teraz musia zastúpiť," vyhlásil hviezdny center Auston Matthews. "Mitch je dôležitou súčasťou nášho tímu. Často hrá kľúčovú úlohu, je v špeciálnych tímoch, ale je rovnako dôležitý aj v hre piatich proti piatich. Samozrejme, že nám bude chýbať, ale takéto veci sa stávajú, takže to musíme zvládnuť aj bez neho. Sú tu ďalší chlapci, ktorí sa teraz môžu chopiť príležitosti."
V zápase v Chicagu zaujal Marnerovu pozíciu ostrieľaný veterán Jason Spezza, ktorý bol v predchádzajúcich dvoch dueloch mimo zostavy.
Marner je v doterajšom priebehu sezóny druhým najproduktívnejším hráčom tímu, v 18 zápasoch si pripísal rovnaký počet bodov za štyri góly a 14 prihrávok. Prvý je Matthews s 25 bodmi (13+12) z 19 duelov.
Cez leto Marner s vedením klubu dlho hľadali spoločnú reč ohľadne podmienok nového kontraktu. Nakoniec 13. septembra podpísal lukratívnu zmluvu na šesť rokov s celkovým príjmom viac ako 65 miliónov dolárov.
Marner v základnej časti spolu odohral 259 zápasov a pripísal si v nich 242 bodov za 71 gólov a 171 asistencií. V 20 bitkách play off pridal 17 bodov (5+12).