sens050917_169

Prvým účastníkom finále Východnej konferencie sa stali hráči Ottawy, ktorí zvíťazili na ľade New York Rangers 4:2 a rovnakým skóre ovládli aj celú sériu. Vo finále sa stretnú s víťazom siedmeho duelu série medzi Washingtonom a Pittsburghom.
New York Rangers - Ottawa Senators 2:4 (konečný stav série: 2:4)

Fantastická jazda Ottawy pokračuje, kanadský klub zvíťazil na ľade New York Rangers 4:2 a rovnakým pomerom ovládol aj celú sériu. Je tak známy prvý účastník finále Východnej konferencie.
Senators postúpili do konferenčného finále tretíkrát v klubovej histórii, veľkú zásluhu na tom mal švédsky obranca Erik Karlsson. Elitný bek strelil v šiestom dueli gól, navyše pripojil aj jednu asistenciu.
Ottawe sa oproti predchádzajúcim vonkajším zápasom skvelo vydaril úvod. Už v čase 4:27 sa po prihrávke Karlssona presadil útočník Mike Hoffman a strelil svoj štvrtý gól v tohtoročných vyraďovacích bojoch.
Domácich rýchlo inkasovaný gól viditeľne zaskočil, v pätnástej minúte gólman Henrik Lundqvist navyše kapituloval druhý raz. Clarke MacArthur krásne našiel Marka Stonea, ktorý tvrdou strelou mieril absolútne presne.
Hostí dlho držal v komfortnej pozícii skvelo chytajúci gólman Craig Anderson, Rangers naňho prvýkrát našli recept až v čase 33:32. Vtedy sa do úniku dostal Mika Zibenejad a neomylne zamieril nad lapačku skúseného brankára.
Dovtedy mĺkva Madison Square Garden začala burácať, rýchlo ju však schladil Erik Karlsson, ktorý si vymenil puk s Bobbym Ryanom a strelou na prednú tyč prekonal Lundqvista.
Rangers vykresali nádej v úvode tretej tretiny, keď Chris Kreider opäť znížil na rozdiel jediného gólu. Ani veľký tlak v závere ale vyrovnanie nepriniesol, na druhej strane naopak spečatil výhru a postup Ottawy strelou do odkrytej bránky Jean-Gabriel Pageau.
Anderson si pripísal celkovo 37 úspešných zákrokov a v súboji maskovaných mužov jasne prekonal Lundqvista. Ten zaznamenal 22 zákrokov a sezóna sa preňho aj pre jeho tím znova skončila neúspechom.