Jaskin

Poslednými troma duelmi sa v nedeľu uzavrel program prípravných zápasov pred stredajším štartom nového ročníka NHL a generálka sa odohrala bez Slovákov v akcii. Pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke New York Islanders prednosť Thomas Greiss, ktorý vychytal výhru 5:2 nad domácimi Philadelphia Flyers. Bodovalo však trio českých hokejistov. Útočník Dmitrij Jaškin skóroval, ale domácej porážke St. Louis Blues s Washington Capitals 3:4 nezabránil.

Ďalší forvard Jakub Voráček asistenciou tiež neodvrátil prehru celku Philadelphia Flyers s New York Islanders 2:5. Obranca Radim Šimek naopak prihrávkou prispel k víťazstvu San Jose Sharks na ľade nováčika Vegas Golden Knights 5:3.
Jaškin dostal Blues v 26. minúte do vedenia 2:1 a vylepšil svoju bilanciu v príprave na štyri body za dva góly a rovnaký počet asistencií z piatich duelov. Prispel tak k obratu skóre, keď predtým v prvej tretine po vedúcom góle Toma Wilsona vyrovnal Wade Megan.
O 172 sekúnd po Jaškinovom góle stanovil opäť nerozhodný stav Devante Smith-Pelly, ale domácim vrátil ešte v druhej tretine vedenie Brayden Schenn. Záverečné dejstvo však patrilo držiteľovi Prezidentovej trofeje pre najlepší tím základnej časti z minulých dvoch sezón. John Carlson vyrovnal a v čase 55:34 rozhodol Brent Connolly.
Blues vstúpia do sezóny v stredu na ľade celku Pittsburgh Penguins, víťazov Stanley Cupu z posledných dvoch rokov. Capitals začnú o deň neskôr tiež vonku a čaká ich súboj s tímom Ottawa Senators.
Šimek si pripísal asistenciu vo vlastnom oslabení, v ktorom San Jose v 18. minúte vyrovnalo na 1:1. Dvadsaťpäťročný nováčik odpálil puk o mantinel, v strednom pásme ho minul David Perron a Marcus Sorensen po rýchlom úniku prekonal Marca-Andreho Fleuryho blafákom do forhendu. Pre Šimka, ktorého si Sharks vybrali ako nedraftovaného voľného hráča z Liberca a v máji s ním podpísali ročnú zmluvu, to bol prvý bod vo štvrtom vystúpení za San Jose.
V druhom dejstve najskôr Sharks otočili stav vďaka gólom Chrisa Thierneyho a Barclayho Goodrowa na 3:1, ale Golden Knights vzápätí vyrovnali vďaka Perronovi a Colinovi Millerovi. V 51. minúte ale Nick DeSimone v presilovej hre strelil víťazný gól hostí a výsledok ešte spečatil Joel Ward.

V drese Vegas, ktoré sa v závere prípravy predstavilo trikrát doma a vždy prehralo, sa objavil útočník Tomáš Nosek. Nováčik NHL hral predtým štyrikrát vonku a trikrát z toho vyhral. Golden Knights čaká historicky prvý súťažný duel v piatok na ľade Dallas Stars, Sharks začnú sezónu už v stredu vo Philadelphii.
Voráček v 46. minúte v presilovej hre asistoval pri góle Flyers na 2:4. Hviezda Philadelphie prihrala späť na modrú čiaru Shayneovi Gostisbeheremu, ktorého strelu tečoval pred Bradenom Holtbym Wayne Simmonds. Pre Voráčka to bol štvrtý bod a tretia prihrávka v piatom predsezónnom teste. Za Flyers nastúpil aj obranca Radko Gudas.
Hviezdou duelu bol kanadský útočník Anthony Beauvillier, ktorý gólmi v 34. a 41. minúte zariadil náskok 4:1 pre Islanders. Tí začnú boje v základnej časti v piatok na ľade celku Columbus Blue Jackets.