panthers bench

Vzhľadom na to, že sezóna 2019-20 bola 12. marca kvôli pandémii koronavírusu pozastavená, NHL.com/sk prináša inventúru všetkých 31 účastníkov súťaže. Podľa poradia v Atlantickej divízii je na rade tím Florida Panthers.

Florida Panthers
Bilancia: 35-26-8, 78 bodov
Pozícia: Na štvrtom mieste v Atlantickej divízii strácajú tri body na Toronto Maple Leafs na treťom mieste. Tri body im chýbajú aj na obidve divoké karty vo Východnej konferencii, ktoré držia Carolina Hurricanes a Columbus Blue Jackets.
Zhrnutie
Panthers v lete urobili veľké kroky k tomu, aby posilnili svoje šance na postup do play off. Najväčší rozruch spôsobili príchody trénera Joela Quennevillea a brankára Sergeja Bobrovského.
Quenneville je osvedčený víťaz, Chicago Blackhawks priviedol k trom Stanley Cupom (2010, 2013 a 2015) a do tejto sezóny išiel s 890 výhrami, čo je najviac v histórii NHL po Scottym Bowmanovi (1244).
Bobrovskij dostal na Floride sedemročný kontrakt. Predtým sa v Columbuse stal rekordérom vo výhrach (213) aj v čistých kontách (33) a dvakrát získal Vezina Trophy (2012-13 a 2016-17).

Bobrovsky_Panthers

Panthers sa zároveň dohodli s obrancom Antonom Stralmanom a získali útočníkov Bretta Connollyho (na štyri roky) a Noela Acciariho (tri).
Na Floride však trvalo dlho, kým do seba všetko zapadlo. Tím sa poriadne uchytil až v januári, keď vyhral šesťkrát v rade, pričom túto sériu zakončil pred pauzou na All-Star Game štýlovým triumfom 4:3 v Chicagu nad bývalým mužstvom Quennevillea.
Panthers išli do prestávky s bilanciou 28-16-5 a boli len bod za druhým tímom divízie Tampa Bay Lightning.
Lenže potom sa niečo pokazilo. Po All-Star Game Florida vyhrala len šesť zápasov z 18 (6-9-3) a šanca na play off sa začala zmenšovať. Od 6. februára do 7. marca sa tím márne snažil vyhrať doma (0-6-2) a zažil najdlhšiu sériu prehier na vlastnom ľade v histórii klubu.
Trápil sa aj Bobrovskij, ktorý v sezóne dostáva priemerne v 3,23 gólu na zápas - najviac v celej kariére. K tomu má bilanciu 23-19-6 a úspešnosť na 90 percentách.
Hráč na vzostupe
Noel Acciari dal hetrik v dvoch dueloch za sebou (16. a 20. decembra) a do aktuálnej prestávky išiel s 20 gólmi na konte. V 72 zápasoch minulej sezóny za Boston Bruins pritom nedraftovaný útočník skóroval len šesťkrát. Tento rok si 20 gólmi aj 27 bodmi stanovil osobné maximum.

Významné víťazstvo
St. Louis Blues - Florida Panthers 1:2 (9. marca): V čase 4:29 tretej tretiny dal Connolly rozhodujúci gól a Panthers sa zrazu posunuli na jediný bod za tretie miesto v Atlantickej divízii aj za druhú divokú kartu. Za výhrou Floridy stál aj brankár Chris Driedger, ktorý vo svojom treťom štarte v rade chytil 26 striel úradujúcich šampiónov.
Najzaujímavejší zápas
Boston Bruins - Florida Panthers 4:5 po nájazdoch (12. novembra):Panthers po dvoch tretinách v TD Garden prehrávali 0:4, ale štyrmi zásahmi v tretej časti (skórovali Aaron Ekblad, Frank Vatrano, Mike Hoffman a Keith Yandle) vybojovali predĺženie. Yandle pritom vyrovnal 99 sekúnd pred koncom tretej časti a Vincent Trocheck a Hoffman potom v nájazdoch rozhodli o výhre.