tavares

Slovenský gólman Jaroslav Halák sa v noci na nedeľu siedmykrát v sezóne postavil do bránky New York Islanders a vychytal tretie víťazstvo v rade. Islanders vyhrali zápas na ľade Nashville Predators 6:2 a rodák z Bratislavy si pripísal 28 úspešných zákrokov. Kapitán víťazov John Tavares zažiaril troma gólmi za necelých osem minút a oslávil druhý hetrik v posledných troch zápasoch.

Po skvelom úvode sezóny sa trochu zasekol Richard Pánik, ktorý nebodoval v treťom dueli za sebou. Jeho Chicago Blackhawks prehrali na ľade Colorado Avalanche 3:6. Naprázdno vyšiel aj Tomáš Tatar, ktorý sa s Detroit Red Wings radoval z výhry nad Florida Panthers 3:2 po nájazdoch. Kapitán Boston Bruins Zdeno Chára musel prehryznúť porážku na domácom ľade, jeho tím podľahol Los Angeles Kings 1:2 po predĺžení. Brankár Peter Budaj 17 zákrokmi nezabránil prehre Tampa Bay Lightning 1:4 od Anaheim Ducks.
Nashville Predators - New York Islanders 2:6
Fantastické individuálne výkony útočníkov Johna Tavaresa a Jordana Eberleho priviedli celok New York Islanders k víťazstvu 6:2 na ľade tímu Nashville Predators.
Kapitán John Tavares zažiaril hetrikom, ktorý bol jeho druhý za posledné tri zápasy. Tavares naň navyše potreboval len necelých osem minút v záverečnej časti.
Eberle, ktorého klub získal v lete z mužstva Edmonton Oilers, zase pripojil dva góly. Za domácich už len skorigovali stav Filip Forsberg a Craig Smith.
Veľký podiel na výhre tímu z Long Islandu mal aj slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý predviedol 28 úspešných zákrokov a pripísal si štvrtú výhru zo siedmich štartov v novej sezóne.

Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 6:3
Tím Colorado Avalanche vybojoval nesmierne cenný triumf, keď pred zrakmi svojich fanúšikov rozmontoval favorizovaný celok Chicago Blackhawks 6:3.
Richard Pánik neúspešne vystrelil dvakrát. Veľmi dobrý výkon v drese hostí podal obranca Michal Kempný, ktorý si pripísal dve asistencie. Najprv pripravil gól pre Nicka Schmaltza a následne sa podieľal aj na zásahu Artema Anisimova. Ani to však Blackhawks na bodový zisk nestačilo.
Avalanche si totiž už v prvej tretine vypracovali náskok troch gólov, ktorý v ďalšom priebehu duelu udržali. Po troch bodoch za dva góly a jednu asistenciu si pripísali útočníci Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.
Chicago stratilo už štvrtý duel z posledných piatich a v tabuľke Západnej konferencie sa prepadlo až na ôsmu priečku, Avalanche sú naopak na piatej pozícii a patria medzi najpríjemnejšie prekvapenia úvodu sezóny
Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 2:4
Hráči tímu Philadelphia Flyers dôrazne ukončili sériu dvoch porážok v rade, keď presvedčivo zvíťazili na ľade celku Toronto Maple Leafs 4:2. Veľkú zásluhu na úspechu hostí mal útočník Jakub Voráček.
Český reprezentant strelil gól a pripojil aj jednu asistenciu. Potvrdil tak skvelú formu z úvodu sezóny a na konte má už 16 bodov za dva góly a 14 asistencií.
"Hrali sme presne tak, ako by sa na ľade súpera malo," chválil tréner Flyers Dave Hakstol. " Náš výkon bol od začiatku duelu solídny. Nastúpili sme proti výbornému súperovi, ale podali sme dobrý výkon počas celých šesťdesiatich minút."
V drese Flyers zažiaril aj obranca Brandon Manning, ktorý si rovnako pripísal dva body za gól a asistenciu. Trafil aj kapitán Claude Giroux a Flyers v takom prípade zatiaľ v sezóne vždy vyhrali.
Radosť z triumfu však hosťom strpčuje skutočnosť, že elitný obranca Shayne Gostisbehere odstúpil z duelu po druhej tretine kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu v hornej časti tela. Stretol sa s útočníkom Leo Komarovom a zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude mimo hry.

St. Louis Blues - Columbus Blue Jackets 4:1
Celok St. Louis Blues splnil úlohu favorita, na vlastnom ľade porazil mužstvo Columbus Blue Jackets 4:1 a oslávil štvrtý triumf z posledných piatich zápasov.
Poriadne vidieť bolo Čechov, Vladimír Sobotka strelil prvý gól v sezóne a Dmitrij Jaškin pripojil dve asistencie. Mladý útočník tak nadviazal na výborný výkon z piatkového duelu proti Caroline, v ktorom zaznamenal gól.
Domáci sa mohli oprieť o vynikajúci výkon brankára Jakea Allena, ktorý si pripísal 36 úspešných zákrokov. Recept naňho našiel len Matt Calvert.
Blues potvrdili, že druhé zápasy za dva dni im idú skvele. V súčte s minulou sezónou už takých duelov víťazne zvládli jedenásť za sebou.
Buffalo Sabres - San Jose Sharks 2:3
Zlepšenú formu potvrdili hráči San Jose Sharks, ktorí zvíťazili na ľade celku Buffalo Sabres 3:2 a oslávili druhý triumf z posledných troch zápasov.
Na úspechu kalifornského klubu mal veľkú zásluhu útočník Tomáš Hertl. Ten v čase 56:08 bekhendovou prihrávkou predložil puk Loganovi Couturemu, ktorý strelou z ostrého uhla zaistil víťazný gól. Pre Hertla to bol šiesty bod v sezóne.
"Mimoriadne dôležitý gól," vydýchol si tréner Sharks Peter DeBoer. "Je to niečo, s čím od Logana môžeme počítať. Potrebujeme od neho skvelú sezónu a on ju zatiaľ má."
San Jose zvládlo duel na pôde, ktorá mu nie je veľmi zasľúbená. Sharks vyhrali ešte len tretí z dvadsiatich zápasov na ľade Buffala, v riadnom hracom čase uspeli prvýkrát od 5. decembra roku 2005.
"Nehrá sa tu ľahko, boli sme na to pripravení," uznal Peter DeBoer. "Chceli sme vonkajšiu sériu zápasov zakončiť výhrou. Sme šťastní, že sa nám to podarilo."

Ďalšie sobotné výsledky:
Boston Bruins - Los Angeles Kings 1:2 po predl.
Florida Panthers - Detroit Red Wings 2:3 po náj.
Montreal Canadiens - New York Rangers 5:4
New Jersey Devils - Arizona Coyotes 4:3
Tampa Bay Lightning - Anaheim Ducks 1:4
Minnesota Wild - Pittsburgh Penguins 2:1
Edmonton Oilers - Washington Capitals 2:5
Gólman Tuukka Raska nastúpil na svoj jubilejný 400. zápas v NHL, ale nebude naň spomínať v dobrom. Boston Bruins totiž v domácom prostredí podľahli celku Los Angeles Kings 1:2 po predĺžení. Fínsky gólman však urobil pre úspech svojho tímu maximum a pripísal si 28 úspešných zákrokov. Zdeno Chára odohral takmer 21 minút, zaznamenal päť hitov a jednu strelu, ale aj dve trestné minúty.
Ondřej Pavelec druhýkrát za sebou dostal príležitosť v bránke tímu New York Rangers. K ďalšej výhre tímu z Manhattanu však nepomohol, Rangers podľahli na ľade Montreal Canadiens 4:5. Pavelec predviedol 38 úspešných zákrokov, Phillip Danault zažiaril v drese Canadiens štyrmi bodmi.
Celok Washington Capitals sa otriasol z dvoch porážok za sebou a na ľade Edmonton Oilers presvedčivo zvíťazil 5:2 . Útočník Evgeny Kuznetsov sa blysol dvoma gólmi, Alex Ovechkin pripojil tri asistencie.
1. John Tavares (NYI): 3 góly, 4 strely, 17:33 čas na ľade
2. Phillip Danault (MTL): 2 góly, 2 asistencie, 6 striel
3. Jake Allen (STL): 1 inkasovaný gól, 36 úspešných zákrokov