Sekera

Slovenský obranca Andrej Sekera si s Edmontonom užil úspešný vstup do semifinále Západnej konferencie. Oilers vyhrali na ľade Anaheimu 5:3 a štyrmi bodmi za gól a tri asistencie sa na tom podieľal útočník Leon Draisaitl. V druhom stredajšom dueli podľahlo St. Louis Nashvillu 3:4 a jedným gólom prehre nezabránil ani český útočník Vladimír Sobotka. Predators tak ostávajú v play off bez porážky.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 3:5 (stav série: 0:1)
Ducks utrpeli úplne prvú porážku v tohtoročných bojoch o Stanley Cup, v úvodnom kole totiž porazili Calgary jednoznačne 4:0 na zápasy. Hviezdou duelu v aréne Honda Center sa stal útočník Leon Draisaitl. Talentovaný mladík zažiaril dohromady štyrmi bodmi, keď ku strelenému gólu pripojil dohromady tri asistencie.
Po bezgólovej prvej časti sa vedenia ujali Ducks, keď Ryan Getzlaf nabral rýchlosť v strednom pásme a pohotovou strelou presne trafil ľavý roh bránky Cama Talbota. Oilers odpovedali v dvojnásobnej početnej výhode, ktorú presnou dorážkou zužitkoval Mark Letestu.
V treťom dejstve padlo spolu šesť gólov. Hostia sa zásluhou Marka Letestua a Adama Larssona dostali do komfortného vedenia, to ale na druhej strane v rozmedzí 85 sekúnd vymazali Patrick Eaves a Jacob Silfverberg.
Rozhodujúci moment duelu nastal v čase 55:20. Obranca Edmontonu Larsson nahodil puk pred bránku Anaheimu, kde sa od korčule Josha Mansona odrazil za chrbát gólmana Johna Gibsona. Larsson sa tak stal prvým obrancom Oilers od apríla roka 1992, ktorý v zápase play off strelil dva góly. Naposledy sa to podarilo Brianovi Glynnovi.
Poistku na triumf hostí potom pridal po peknej kombinácii s Milanom Lucicom do prázdnej bránky fantóm zápasu Leon Draisaitl.

St. Louis Blues - Nashville Predators 3:4 (stav série 0:1)
Blues dokázali v tretej tretine vymazať nepriaznivý stav 1:3, český útočník Vladimír Sobotka v 50. minúte svojím druhým zásahom v tohtoročnom play off vyrovnal na 3:3, ale úspešný vstup do semifinále Západnej konferencie oslavoval Nashville. V čase 54:55 rozhodol o víťazstve Predators Vernon Fiddler. Predators tak vyhrali aj piaty zápas v bojoch o Stanley Cup.
Predators v 1. kole vyradili Chicago Blackhawks 4:0 na zápasy a inkasovali len tri góly. Skvelú aktuálnu formu potvrdili aj v Scottrade Center. Dostali sa do vedenia v 12. minúte v presilovej hre, pri ktorej strelu P.K. Subbana z ľavého kruhu tečoval pred Jakeom Allenom Colin Wilson.
V 23. minúte trafil hrdina duelu Subban už priamo vďaka strele od modrej čiary. Pred polovicou zápasu sa individuálne dostal do dobrej streleckej pozície Colton Parayko, prekonal Rinneho medzi betóny a znížil na 1:2. V 33. minúte dostal v početnej výhode opäť slovo Subban, ktorý vypálil z ľavého kruhu a Filip Forsberg z dorážky vrátil Nashvillu dvojgólový náskok.
Blues sa vrátili do hry v 47. minúte, keď ideálnu prihrávku Paula Stastnyho premenil sám pred Rinnem Jaden Schwartz a potom udrel strelou z pravého kruhu Sobotka. Na ďalší gól Predators ale už St. Louis odpoveď nenašlo. Rozhodla situácia, pri ktorej pri ľavom mantineli Jay Bouwmeester neodvrátil puk pred Austinom Watsonom a osamotený Fiddler ho stihol prestrčiť pod Allenom do bránky.
V čase 21:46 prerušilo stretnutie na 17 minút nepríjemné zranenie útočníka Nashvillu Kevina Fialu, ktorý po súboji s obrancom St. Louis Robertom Bortuzzom vrazil ľavou nohou do mantinelu. Fiala opúšťal ľad na nosidlách a čakalo sa na príjazd sanitky, ktorá ho transportovala do nemocnice.