kuzy1

Čo môže byť v play off napínavejšie ako siedmy zápas série? Hokejisti Washington Capitals si ho vo finále Východnej konferencie vynútili absolútne dominantným pondelkovým predstavením. V čom boli pri výhre 3:0 lepší ako ich súperi z Tampa Bay Lightning? Vo všetkom.

Pocit priameho ohrozenia dostal z hráčov Capitals ich najlepší výkon v sérii. Rýchlosť, dravosť, sila, tvrdosť, to všetko fanúšikovia v Capital One Center videli v podaní domáceho tímu. A boli z toho patrične nadšení.
"Od začiatku zápasu bola v aréne výborná energia," cenil si kouč Capitals Barry Trotz. Jeho hráči na to dali výrazný podnet.
Pomer striel bol 34:24 pre Washington, ktorého hráči aj zablokovali dvadsať pokusov súperov z Tampy. Na hity to bolo dokonca 39:19 v prospech Capitals, ktorí využili aj svoju jedinú presilovku a ubránili obe početné výhody hostí.
Viac o téme: [Washington zdolal Tampu 3:0, zažiaril Oshie]
"Bol to z našej strany veľký tímový výkon," mal dôvod na radosť ruský center Evgeny Kuznetsov. Jeho krajan a kapitán Capitals Alex Ovechkin sa vyhladovane vrhol na súpera, strieľal a púšťal sa do ostrých súbojov.
"Ale z našej strany to nebolo len o jednom hráčovi. Všetci dobre korčuľovali a snažili sa hitovať. Pre žiadny tím nie je príjemné, keď sa ocitne pod tlakom. Vďaka tomu sme sa dostávali hlboko do ich pásma a prichádzali šance, " opisoval Kuznetsov.
Fyzická prevaha sa veľmi rýchlo zmenila aj na hernú. Obrancovia Tampy mali na všetko oveľa menej času, ich prihrávky na útočníkov neboli také presne a príležitosti na strane hostí sa rodili naozaj ťažko.
"V týchto zápasoch rozhodujú maličkosti, občas aj centimetre. V predchádzajúcich zápasoch sme mali dosť šancí, ale triafali sme tyčky. Fyzická hra nám umožnila viac držať puk, získavali sme viac odrazov a z toho potom vznikali naše príležitosti," videl z lavičky Trotz.
Zo strany Washingtonu to bol asi najkomplexnejší výkon vo vyraďovacej časti, ktorý potvrdila aj prvá nula Bradena Holtbyho v tohtoročnom play off.
"Ja to hovorím stále a znovu opakujem, že všetko sa odvíja od Holtsa. On nám dáva tú istotu," povedal autor dvoch gólov T.J. Oshie, ktorý v presilovke po perfektnej prihrávke od Nicklasa Backstroma strelil nesmierne dôležitý prvý gól.

"Vďaka tomu sme získali ešte viac energie a sebavedomia," dodal Oshie. "Náš gólman je chrbtovou kosťou nášho klubu, keby sme nemali Holtbyho, tento rok by sa asi všetko odvíjalo inak. Stal sa našou oporou," uviedol Trotz.
Ale Washington v pondelok predviedol silu všetkých formácií. Napríklad Devante Smith-Pelly, ktorý dal v základnej časti dokopy len sedem gólov, v play off trafil už štvrtýkrát.
Všetky novinky a správy zo Stanley Cupu na Twitteri [@NHLsvk]
"Pre hráča ako je on, je play off ideálne. Môže tu využiť svoj fyzický fond, aj vďaka nemu sme viac držali puk. Jeho zrážanie so súperom vytvorilo priestor pre ďalších hráčov," páčilo sa Trotzovi.
Capitals tak majú, čo chceli. Ešte raz nasadnú do lietadla smer Florida, aby v stredu v siedmom zápase zabojovali o postup do finále Stanley Cupu.
"Teraz cítim hlavne únavu, ale je jasné, že v siedmom zápase pôjdeme do vojny. Musíme pre to urobiť viac ako Tampa," je rozhodnutý Oshie.
"Náš tím musel za celú sezónu prekonať veľa problémov. A hráčom sa to vždy podarilo vyriešiť. Verím, že to dokážu znova," stojí za svojím mužstvom kouč Trotz.