chara-381

Svoj prvý gól od návratu na ľad strelil Marko Daňo. Dvadsaťdvaročný útočník Winnipegu vynechal viac ako dva mesiace kvôli zraneniu v dolnej časti tela a do hry sa vrátil 3. marca pri výhre nad St. Louis. Naposledy sa tešil z gólu ešte 13. novembra minulého roka. Jeho zásah na domácom ľade proti Pittsburghu ale len zmiernil porážku Winnipegu a spečatil skóre na 7:4 pre hostí.
Jedným zo strojcov víťazstva Bostonu nad Detroitom sa stal Zdeno Chára. Kapitán Bruins prispel k vysokej výhre 6:1 dvoma asistenciami a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Prvou sa stal český útočník David Krejčí, ktorý zažiaril dvoma gólmi a asistenciou.

Boston Bruins - Detroit Red Wings 6:1
Krejčí stihol oba góly už v úvodnom dejstve, ktoré Bruins ovládli 4:0. V 12. minúte otvoril skóre, keď sa za obrancu Dannyho DeKeysera prebojoval za nahodeným pukom a blafákom do forhendu prekonal Jareda Coreaua. Na úvodnom góle Bruins sa podieľal aj Chára. Kanonádu Bostonu v prvej časti uzavrel Krejčí 15 sekúnd pred pauzou, keď zobral puk Dylanovi Larkinovi a z medzikružia prestrelil gólmana Petra Mrázka.

Mrázek vystriedal Coreaua, ktorý inkasoval päťkrát z ôsmich striel. Po 61 sekundách po úvodnom góle ho prekonal po asistenciách Cháru a Pastrňáka Brad Marchand a o ďalších 84 sekúnd neskôr sa prvýkrát v drese Bostonu presadil Drew Stafford. Posila z Winnipegu odohrala za Bruins tretí zápas a prvýkrát nastúpila po boku Krejčího a Pastrňáka.
Mrázek pochytal 18 striel, ale aj trikrát inkasoval. Na 5:0 zvýšil v 37. minúte svojím druhým gólom v zápase Marchand. O 40 sekúnd neskôr pokazil Tuukkovi Raskovi čisté konto Niklas Kronwall. Účet duelu uzavrel v čase 40:34 Pastrňák, ktorý po vyhranom vhadzovaní Krejčího prekonal Mrázka strelou z otočky z medzikružia. Tomáš Tatar svoje bodové konto nerozšíril.
Detroit prehral štvrtýkrát za sebou a vo Východnej konferencii zostáva posledný. Bruins si po šiestej výhre z posledných siedmich duelov upevnili tretie miesto v Atlantickej divízii.

Dallas Stars - Ottawa Senators 2:5
Aleš Hemský sa vo štvrtom vystúpení po dlhej pauze spôsobenej operáciou bedrového kĺbu zapísal do štatistík v 49. minúte, keď v presilovej hre po jeho prihrávke Jason Spezza prekvapil Craiga Andersona z nulového uhla a znížil na 2:4. Už o 57 sekúnd ale zobral Stars myšlienky na obrat Cody Ceci, ktorý dovŕšil výsledok.
Gólman Anderson si vďaka 36 úspešným zákrokom pripísal 146. víťazstvo v drese Ottawy a vyrovnal klubový rekord, o ktorý sa teraz delí s Patrickom Lalimeom. Senators vyhrali štvrtýkrát za sebou a v Atlantickej divízii sú druhí o štyri body za vedúcimi Montreal Canadiens. Dallas stráca v Západnej konferencii na pozície pre play off sedem bodov.

Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins 4:7
Troma gólmi sa vo farbách Penguins zaskvel Nick Bonino, ktorý si pripísal druhý hetrik v kariére v NHL. Dvoma gólmi a asistenciou sa podieľal na víťazstve Evgeni Malkin, ktorý sa navyše už v štvrtej minúte pobil s Blakeom Wheelerom a predviedol tak hetrik Gordieho Howea. Malkin tak piatykrát v kariére dosiahol hranicu 30 gólov v sezóne.
Štvrtý gól v ročníku si pripísal slovenský útočník Marko Daňo, ktorý 75 sekúnd pred koncom znížil na konečných 4:7.

1. Andersonov rekord
Gólman Craig Anderson vychytal v Dallase (5:2) 146. víťazstvo v drese Ottawy a vyrovnal klubový rekord. Teraz sa oň delí s Patrickom Lalimeom.
2. Malkinov hetrik Gordieho Howea
Evgeni Malkin sa už vo štvrtej minúte zápasu vo Winnipegu pobil s Blakeom Wheelerom a potom sa na výhre Pittsbughu 7:4 podieľal dvoma gólmi a asistenciou.
3. Kanonáda Bruins
Boston rozhodol o osude duelu s Detroitom (6:1) v úvodnej tretine. Medzi 12. a 14. minútou dal v priebehu 145 sekúnd Red Wings tri góly a celkovo ovládol prvú dvadsaťminútovku 4:0.
1. David Krejčí (BOS): 2 góly, 1 asistencia, 4 plusové body
2. Nick Bonino (PIT): 3 góly, 1 plusový bod, 6 striel
3. Evgeni Malkin (PIT): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe je 10 zápasov. Na ôsmu výhru v rade budú útočiť Chicago Blackhawks proti Anaheim Ducks i Calgary Flames proti celku Montreal Canadiens, ktorý vyhral šesťkrát za sebou.