williams_capitals_042117

Kapitán Bostonu Zdeno Chára so svojím tímom odmietol koniec sezóny a Bruins vďaka víťazstvu v Ottawe 3:2 po druhom predĺžení znížili stav série 1. kola play off na 2:3 na zápasy. Rozhodol o tom v čase 90:19 svojím druhým gólom v zápase aj v kariére nováčik Sean Kuraly. Obranca Martin Marinčin naopak musel prehryznúť porážku Toronta vo Washingtone 1:2 po predĺžení, po ktorej Maple Leafs prehrávajú 2:3 na zápasy.

Ottawa Senators - Boston Bruins 2:3 po 2. predl. (stav série 3:2)
Bruins síce prehrávali už 0:2, ale nepripustili vyradenie a vynútili si nedeľný šiesty zápas doma v Bostone. Dokonalý obrat odštartoval gólom v 29. minúte útočník David Pastrňák a dvoma gólmi ho zavŕšil nečakaný hrdina Sean Kuraly, ktorý v čase 90:19 dlhú drámu rozuzlil.
Dvadsaťštyriročný nováčik si pripísal svoje úplne prvé góly v kariére v NHL a prvé body v play off. V ôsmich zápasoch základnej časti zaznamenal jednu asistenciu. V sérii proti Ottawe dostal tretíkrát šancu v zostave a patrične sa za dôveru odvďačil.
Zápas mali výborne rozohraný domáci Senators. V 12. minúte sa dostal za obranu po prihrávke Mikea Hoffmana Mark Stone a blafákom do bekhendu otvoril skóre. Po 30 sekundách druhého dejstva udrela Ottawa znovu po ďalšom úniku a Jean-Gabriel Pageau prestrelil Tuukku Raska medzi betóny. Ďalší gól ale už fínsky brankár Ottawe nedovolil a pripísal si celkovo 41 úspešných zákrokov.
Center David Krejčí, ktorý pre zranenie v hornej časti tela vynechal prvé dva duely série, sa objavil v drese víťazov len v prvej tretine. Tentoraz odstúpil pre problémy v dolnej časti tela.

Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 2:1 po predl. (stav série 3:2)
Držiteľ Presidents' Trophy pre víťaza základnej časti vďaka gólu útočníka Justina Williamsa v čase 61:04 otočil vývoj série 1. kola play off z 1:2 na 3:2 na zápasy a v nedeľu bude v Toronte útočiť na postup do semifinále Východnej konferencie. Williamsa uvoľnil medzi kruhmi Evgeny Kuznetsov a tridsaťpäťročný Kanaďan prestrelil gólmana Frederika Andersena medzi betóny.
"Ocitol som sa v správnej chvíli na správnom mieste. Nebol som si istý, či to prešlo do bránky. Ale videl som (Marcusa) Johanssona, ako sa raduje s rukami hore, tak som si uvedomil, že to dopadlo dobre," opísal rozhodujúci okamih Williams, ktorý si pripísal svoj siedmy víťazný gól v play off v kariére a druhýkrát rozhodol v predĺžení.
Capitals sa v zápase dostali do vedenia v 19. minúte v presilovej hre, keď Nicklas Backstrom trafil hornú tyč a puk dorazil bekhendom do prázdnej bránky T.J. Oshie. Capitals tak potrestali faul Nazema Kadriho na kanoniera Alexa Ovechkina, ktorý po zásahu do nohy zostal päť minút ležať na ľade a potom s pomocou členov realizačného tímu odkríval do šatne. Na začiatku druhého dejstva sa ale kapitán Washingtonu vrátil do hry.
Maple Leafs vyrovnali presne po šiestich minútach druhej tretiny vďaka tretiemu zásahu nováčika Austona Matthewsa v play off. Braden Holtby do tlačenice pred bránkoviskom vyrazil pokus Williama Nylandera z otočky z pravého kruhu a minuloročná jednotka draftu z dorážky vynútila predĺženie.