BOSMTL_112619

Utorkový program priniesol zo slovenského pohľadu veľmi zaujímavý súboj. Bruins absolútne ovládli zápas na ľade Canadiens 8:1 a na konečnom skóre sa podieľali všetci traja slovenskí hráči na ľade. Jaroslav Halak vďaka 36 úspešným zákrokom vychytal triumf na mieste svojho bývalého pôsobiska a Zdeno Chara aj Tomas Tatar si pripísali asistencie. Český forvard David Pastrnak zažiaril hetrikom. Chicago nedovolilo Dallasu ani jeden gól a ukončilo Stars sedemzápasovú víťaznú sériu.

Boston si zastrieľal v Montrele
Bruins si po hladkom priebehu duelu so skóre 8:1 pripísali už štvrtú výhru v rade. Halák zastavil 36 pokusov domácich, ako jediný ho prekonal kapitán domácich Shea Weber, v ktorého góle mal prsty aj Tatar. Chára, ktorý bodoval tretíkrát v rade, zase asistoval pri druhom zásahu Pastrňáka.
Ten stihol svoje tri góly už do polovice zápasu a skvelo naladení Bruins vďaka tomu v čase 29:06 viedli už 6:1. Pastrňák si pripísal už šiesty hetrik v NHL.
Keď Weber v 13. minúte po Tatarovej asistencii odpovedal na úvodný gól Jakea DeBruska, ešte nič nenasvedčovalo tomu, že Montreal utrpí debakel.
Tatar sa presadil po troch dueloch, v ktorých vyšiel naprázdno.
Lenže potom z 'Ovečkinovej parkety' na pravom kruhu na vhadzovanie Pastrňák trafil v početnej výhode a Bruins sa rozbehli. Český útočník tak strelil aj víťazný gól.

Pastrňák nastrieľal Montrealu hetrik

Ešte do prvej prestávky naňho nadviazal Brad Marchand. Pastrňák sa po Chárovej prihrávke presadil znova po bleskovej akcii v úvode druhej tretiny. Vyšiel medzi dvoch súperov do palebnej pozície a zastavil odohraný čas na 20:08.
Ďalší zásah pridal o 62 sekúnd neskôr Anders Bjork a neskôr Pastrňák uzavrel hetrik na začiatku 30. minúty, keď od modrej čiary tečoval nahodenie Brandona Carla.
"Je fajn, že sa na streleckú listiny zapísalo tak veľa našich chlapcov," vyhlásil Pastrňák. "Ale dva body sú stále dva body a je jedno, ako k nim dospejete. Či sa to skončí 1:0, alebo 8:1... Zajtra už to nebude dôležité."
Úspešné dielo zavŕšili v treťom dejstve Charlie Coyle a Danton Heinen. Bruins tak šiestykrát v histórii nastrieľali osem gólov v Montreale, naposledy sa im to podarilo na konci októbra 1998.
Blackhawks pribrzdili Dallas
Corey Crawford sa v bránke Chicago Blackhawks blysol 32 zákrokmi a presne toľko bolo aj striel hosťujúcich Dallas Stars medzi tyčky jeho bránky.
Blackhawks vyhrali 3:0 a ukončili tak víťaznú sériu Dallasu, ktorá sa zastavila na siedmich zápasoch. Stars vyšli bodovo naprázdno prvýkrát po 12 dueloch, z ktorých 11 vyhrali. Domáci naopak zabrali po troch vystúpeniach bez víťazstva.
"Myslím si, že v obrane sme hrali veľmi dobre," ocenil výkon týmu Crawford. "Bolo tam niekoľko situácií, keď nás v našom pásme pritlačili, ale nepanikárili sme a udržali sme ich mimo bránky. Je to výhra proti naozaj výbornému tímu a mohli by sme na nej stavať."
O góly sa v United Center postarali Brandon Saad, Patrick Kane a Connor Murphy. Saad v 12. minúte otvoril skóre, Kane v polovici tretej tretiny zvýšil skóre v presilovej hre a Murphy to potom uzavrel gólom do prázdnej bránky pri hre hostí bez brankára.

Kane v presilovke predĺžil svoju sériu

Kane úspešnou strelou predĺžil bodovú sériu na 13 duelov, v ktorých dal deväť gólov a pridal 13 asistencií. Vyrovnal tak výkon Leona Draisaitla (Edmonton Oilers), Nathana MacKinnona (Colorado Avalanche) a Marchanda s Pastrňákom, ktorí v tejto sezóne tiež dokázali bodovať v 13 zápasoch v rade.
Obranca Andrej Sekera si na strane porazených pripísal dva hity a dve zablokované strely.
Wild odskočili od Kings
Minnesota Wild výhrou 3:2 na ľade New Jersey Devils v súboji dvoch predposledných tímov v konferenciách odskočili Los Angeles Kings. Wild majú teraz o štyri body viac ako Kings, ktorí tabuľku uzatvárajú. Naprázdno nevyšli už sedemkrát za sebou, z toho štyrikrát vyhrali.
Wild rozložili svoje góly do všetkých tretín. Na dva z nich domáci odpovedali. Skóre otvoril v presilovke v polovici šiestej minúty Zach Parise, vyrovnal Jesper Boqvist.
To isté sa potom zopakovalo aj v druhom dejstve, keď Jordan Greenway vrátil náskok na stranu Wild, ale domáci tentoraz využili početnú výhodu a Kyle Palmieri opäť vyrovnal krok. Presne po 43 odohraných minútach rozhodol Ryan Suter, ktorý si v zápase pripísal aj prihrávku.

Greenway sa presadil proti Devils

Hlavným hrdinom v drese víťazov však bol brankár Kaapo Kahkonen. Dvadsaťtriročný rodák z Helsínk debutoval v NHL a v Prudential Center mu štatistici spočítali 32 zákrokov.
"Celý deň som sa cítil úplne normálne," povedal Kähkönen. "Snažil som sa ostať pokojný a netešiť sa až príliš, aj keď je to NHL. Stále je to hokej, jeden zo zápasov, ktoré v priebehu sezóny odohráte. Tak to treba vnímať."
Minnesota si víťazstvom napravila chuť po dvoch porážkach po predĺžení v arénach Boston Bruins a New York Rangers. "Po výsledkoch posledných dvoch zápasov je pekné zase byť na tej druhej strane a vyhrať," radoval sa Parise. "Štyri body zo šiestich na tripe, to nie je zlé."