budaj

Hokejisti Philadelphia Flyers dominujú. S prispením jednej asistencie Jakuba Voráčka uspeli na ľade Nashville Predators a vyhrali piatykrát za sebou. Darí sa aj Calgary Flames, ktorí podporení návratom Johnnyho Gaudreaua rozstrieľali Anaheim Ducks 8:3. Tomáš Tatar prispel dvoma asistenciami k výhre Detroit Red Wings 3:4 po predĺžení na ľade New York Islanders. Peter Budaj v bránke Los Angeles Kings inkasoval štyrikrát, doviedol však zápas s Montreal Canadiens do nájazdov, v ktorých sa však radovali hostia.

Los Angeles Kings - Montreal Canadiens 4:5 po náj.
Štvrtá séria nájazdov rozhodla o výhre Canadiens v Los Angeles. Slovenský gólman Peter Budaj predtým dostal štyri góly z 30 striel, ale štyrikrát inkasoval aj jeho niekdajší kolega z Montrealu Carey Price, ktorý si pripísal 27 zákrokov.

"Prekonali sme Pricea štyrikrát, čo je dobré. Ale musíme zapracovať na tom, aby sme toľko gólov nedostávali," uviedol Anze Kopitar, kapitán Kings, ktorí v posledných troch zápasoch inkasovali celkovo jedenásťkrát.
Za domácich sa v 60 minútach presadili Drew Doughty, Jeff Carter, Nicholas Shore a Trevor Lewis. Dva góly hostí dal montrealský kapitán Max Pacioretty, po jednom pridali Alexander Radulov a Andrew Shaw. Canadiens sa podarilo streliť viac ako tri góly prvýkrát od 12. novembra, kedy porazili Detroit Red Wings 5:0.
Nashville Predators - Philadelphia Flyers 2:4
Po sobotnej domácej výhre nad Chicago Blackhawks dobyli Flyers Nashville a vyhrali piaty zápas za sebou. Jedným bodom k tomu pomohol Jakub Voráček, ktorého strelu tečoval Wayne Simmonds a dostal hostí do vedenia.
"(Voráček) mi povedal, aby som sa napchal pred bránku, až dostane puk na strelu bez prípravy. Takže ja som tam vystrčil hokejku a on ju presne trafil," chválil české krídlo Simmonds, ktorý v druhej tretine pridal aj druhý gól.

Predators sa dvakrát podarilo vyrovnať góly Calleho Jarnkroka a Colina Wilsona, ale na únik Michaela Raffla už neodpovedali. Do prázdnej bránky naopak v závere zvýšil Chris VandeVelde.
V zostave víťazov chýbal chorý obranca Radko Gudas. Brankár Steve Mason pochytal 30 striel domáceho tímu, nováčik Juuse Saros v bránke Predators si pripísal 24 zákrokov.
New York Islanders - Detroit Red Wings 3:4 po predl.
Petr Mrázek potvrdil zlepšené výkony a doviedol Detroit k výhre 4:3 po predĺžení nad Islanders. V Brooklyne kryl 32 striel a pri zranení Jimmyho Howarda potvrdzuje svoju spoľahlivosť, o ktorej na začiatku sezóny mnohí pochybovali. Český gólman dostal v štyroch zápasoch osem gólov z 124 striel a Red Wings pri tom získali šesť bodov.
Islanders išli do vedenia, keď po peknej akcii zakončoval Anders Lee. Detroitský obranca Mike Green však dvoma góly duel otočil. Keď vyrovnal bek Johnny Boychuk na 2:2, vedenie hosťom vrátil kapitán Henrik Zetterberg.
Dorážka Joshe Baileyho doviedla zápas do predĺženia a Islanders priniesla aspoň bod. V nadstavení však rozhodol po 62 sekundách hry traja na troch v prečíslení presnou strelou ďalší obranca Danny DeKeyser po druhej prihrávke Tomáša Tatara v zápase. Jaroslav Halák v bránke domácich pochytal 30 striel, napriek tomu však nedokázal predĺžiť sériu troch výhier v rade.

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:0 po predl.
Jediný gól, navyše sporný a k tomu v predĺžení, rozhodol zápas dvoch celkov z juhovýchodu USA. V čase 61:26 trafil Phillip Di Giuseppe a zaistil tak Caroline šiestu domácu výhru v rade. Gólman Cam Ward k tomu prispel 30 zákrokmi a čistým kontom, Ben Bishop v bránke Lightning si pripísal 29 zákrokov.
Di Giuseppe rozhodol svojím prvým gólom v sezóne, ktorý sa vôbec nepáčil hosťujúcemu trénerovi Jonovi Cooperovi, ktorý aj po potvrdení pri videu hovoril o tom, že brankárovi prekážal v chytaní útočník súpera Viktor Stalberg.

"Nie je to o tom, či to bolo schválne, alebo nie. Ide o to, že sa s ním (Stalberg) stretol. Kopol hokejku medzi Bishopove nohy a puk išiel priamo tam. Gólman nemal šancu urobiť zákrok. Som poriadne rozčúlený."
Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 1:2
Bez jednotky Coreyho Crawforda (slepé črevo) a zraneného kapitána Jonathana Toewsa nestačili Blackhawks na Winnipeg, za ktorý skórovali Bryan Little a Andrew Copp. Artemi Panarin síce vyrovnal v tretej tretine na 1:1, ale Copp potom po prihrávke Marka Daňa rozhodol.
Druhé vyrovnanie mal na hokejke Marián Hossa, jeho šancu 2,6 sekundy pred koncom však zlikvidoval Connor Hellebuyck, ktorý si pripísal 25 zákrokov. Scott Darling v bránke domácich úspešne zasahoval tridsaťkrát.
Calgary Flames - Anaheim Ducks 8:3
Osem strelcov Flames sa podelilo o zásluhy pri vysokej výhre nad Anaheimom. Alex Chiasson a Sam Bennett k svojim trefám pridali každý dve asistencie a navrátilec Johnny Gaudreau mal bilanciu 1+1. Calgary stačilo k vysokej výhre, ktorá bola pre tím tretia v rade, len 25 striel: Jonathan Bernier ich chytil len 17.

O výsledku rozhodlo päť gólov domácich počas necelých siedmich minút druhej tretiny. Ducks nepomohli ani dve trefy Ryana Keslera a gól Logana Shawa.
Edmonton Oilers - Minnesota Wild 1:2 po predl.
Oilers nestačili na tradične skvelo defenzívne hrajúcu Minnesotu, o ktorej výhre rozhodol Mikko Koivu necelé dve minúty pred koncom predĺženia. Devan Dubnyk v bránke hostí pochytal 28 striel, náhradný edmontonský gólman Jonas Gustavsson si pripísal ešte o tri zákroky viac.

Domácich pritom dostal do vedenia Pat Maroon už v čase 2:56. Lenže potom Dubnyk zavrel bránku a v závere tretiny vyrovnal Charlie Coyle, ktorý následne pridal ku gólu i asistenciu v predĺžení.
Momenty večera
1. Päťgólová tretina
Rozbehnuté Calgary rozhodlo o výhre nad Anaheimom piatimi gólmi v priebehu šiestich minút a štyroch sekúnd druhej tretiny.
2. Copp: Od brvna k víťaznému gólu
Andrew Copp trafil na konci 13. minúty 3. tretiny brvno a Chicago následne vyrovnalo na 1:1. Lenže Copp potom všetko napravil a štyri minúty a 45 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre Winnipegu.
3. Gaudreaov víťazný návrat
Mladý ťahúň Calgary Johnny Gaudreau sa po zranení vrátil do zostavy a hneď si pripísal gól a asistenciu. Aj vďaka tomu Flames zničili Anaheim v pomere 8:3.
1. Cam Ward (CAR), 0 inkasovaných gólov, 30 zákrokov
2. Mike Green (DET): 2 góly, 2 bloky, čas na ľade 23:26
3. Wayne Simmonds (PHI): 2 góly, 4 strely, 1 hit
Na čo sa tešiť:
V pondelok sú na programe štyri zápasy. Florida s Jaromírom Jágrom zavíta do Bostonu, Pittsburgh hostí Ottawu, Washington Buffalo a v Columbuse sa predstaví Arizona.