celly4_mediawall_041917atCGY

Hokejisti Anaheim Ducks sa stali prvým postupujúcim do 2. kola play off. Výhrou 3:1 dotiahli sériu proti Calgary Flames do bleskového konca, súpera odprevadili v pomere 4:0 na zápasy. Vyradeniu budú čeliť aj Boston Bruins kapitána Zdena Cháru, ktorí po domácej porážke 0:1 prehrávajú s Ottawa Senators 1:3 na zápasy.

Calgary Flames - Anaheim Ducks 1:3 (konečný stav série 0:4)
Najlepší hráč série Ryan Getzlaf symbolicky spečatil výsledok stredajšieho duelu strelou do prázdnej bránky a dal tak pečiatku na postup Anaheimu, ktorý vyhral všetky štyri zápasy proti Calgary a v druhom kole vyzve víťaza série Edmonton Oilers - San Jose Sharks.
"Bola to kopa práce. Ukázali veľkú odolnosť, nebolo to také ľahké, ako vypovedá výsledok," tvrdil kapitán Getzlaf, ktorý dal v štyroch zápasoch tohtoročného play off tri góly a na dva ďalšie prihral.
Anaheim vyhral štvrtý duel aj napriek tomu, že ich brankár John Gibson čelil 37 strelám, pokým sám zaťažil domácu bránku 25 pokusmi. V prvej tretine sa však ujali hneď dva z hokejok Natea Thompsona a Patricka Eavesa v rozmedzí 68 sekúnd. Domáci gólman Brian Elliott bol po prvom zásahu vystriedaný, ale Chad Johnson okamžite inkasoval a aj keď potom už bránku zatvoril, nestačilo to.
Flames znovu len doťahovali a aj keď Sean Monahan v čase 16:07 druhej časti využil presilovku, k vyrovnaniu už nedošlo ani pri viac ako dve minúty trvajúcej záverečnej hre bez brankára. Naopak, na tretí pokus už Ducks prázdnu bránku sedem sekúnd pred koncom trafili a mohli začať oslavovať postup.
Boston Bruins - Ottawa Senators 0:1 (stav série 1:3)
Kontrolu nad priebehom série prvého kola play off získala Ottawa, ktorá zvíťazila v Bostone 1:0 a do Kanady si vezie sľubný náskok 3:1 na zápasy.
Jediný gól zápasu strelil skúsený útočník Bobby Ryan, keď v čase 45:49 zužitkoval prihrávku Erika Karlssona a oslávil už tretí zásah v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.
Senators dokázali svojho súpera prestrieľať, napriek tomu sa ale jednou z hlavných hviezd duelu stal hosťujúci gólman Craig Anderson. Ten pochytal všetkých 22 striel Bruins.
V polovici zápasu sa síce gólovo presadil domáci útočník Noel Acciari, ale radosť domácim dlho nevydržala. Hosťujúci kouč Guy Boucher nechal celú situáciu preskúmať na videu a gól nakoniec pre ofsajdové postavenie nebol uznaný.
"Dôležité je, aby sme teraz nevešali hlavy," burcoval obranca Bruins Zdeno Chára. "Máme pred sebou ďalší zápas a na ten sa musíme pripraviť čo najlepšie."

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 4:5 (stav série 2:2)
Hráčom favorizovaného Washingtonu sa podarilo zvládnuť psychicky náročný duel a po výhre 5:4 v Toronte vyrovnali stav série úvodného kola play off na 2:2 na zápasy.
Capitals sa mohli spoľahnúť na strelecký príspevok útočníkov T.J. Oshieho a Toma Wilsona, ktorí zhodne nastrieľali dva góly.
"Všetci sme do toho dali maximum. Vedeli sme, aký je tento zápas dôležitý," uviedol útočník Washingtonu T.J. Oshie. "Snažili sme sa častejšie strieľať, to sa nám darilo. Vytvárali sme si viac šancí."
Víťazovi základnej časti sa parádne vydarila hneď prvá tretina. V nej súperovi nastrieľal štyri góly a vypracoval si rozhodujúci náskok.
Toronto síce v nasledujúcom priebehu duelu doťahovalo, nakoniec ale dokázalo znížiť len na rozdiel jedného gólu. Postaral sa o to 27 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Tyler Bozak, na viac už domáci čas nemali.

St. Louis Blues - Minnesota Wild 0:2 (stav série 1:3)
Martin Hanzal pomohol gólom Minnesote predĺžiť sériu a vrátiť ju domov. Hostia vyhrali v St. Louis 2:0 a odvrátili bleskové vyradenie v 1. kole. O ďalší život budú bojovať v sobotu na vlastnom ľade.
Český center trafil v čase 16:41 druhej tretiny, keď prekonal Jakea Allena strelou nad betón cez brániaceho hráča. Doterajší hrdina série Allen si pripísal 26 zákrokov, ale prežil doteraz svoj najhorší zápas v tohtoročnom play off. V čase 16:50 úvodného dejstva vyrobil veľkú hrúbku, keď rozohral puk za bránkou priamo na hokejku Charlieho Coylea a ten ho od mantinelu bleskovo poslal do opustenej bránky.
Hosťujúci brankár Devan Dubnyk pochytal všetkých 28 striel súpera a stal sa druhým gólmanom večera, ktorý vychytal nulu.