Mrazek

Výkon brankáře Petra Mrázka vévodil pátečnímu programu NHL. Český brankář předvedl 32 úspěšných zákroků a výrazně pomohl Detroitu k výhře nad Islanders. Střelecky se prosadil Pavel Zacha, jeho New Jersey ale v prodloužení podlehlo Calgary. V jeho barvách se blýskl asistencí Michael Frolík.

Detroit Red Wings - New York Islanders 5:4
Po pěti porážkách v řadě zabral Detroit, který na svém ledě udolal New York Islanders 5:4. Dramatickou bitvu rozhodl 28 vteřin před koncem základní hrací doby Danny DeKeyser.
Hosté měli výraznou střeleckou převahu, naráželi ovšem na připraveného Petra Mrázka. Český gólman sice inkasoval čtyři gól, zároveň si ale připsal 32 úspěšných zákroků.
"Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas," prohlásil gólman Petr Mrázek. "Cítil jsem se dobře a myslím, že jsem předvedl i několik hezkých zákroků. Pokud dáme pět gólů a čtyři dostaneme, jsem spokojený."
Po dvou bodech za gól a asistenci v dresu Red Wings zapsali Henrik Zetterberg a Anthony Mantha, za hosty stejný příspěvek doručil kapitán John Tavares.¨
Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4:3 v prodl.
Mimořádně dramatickou podívanou nabídl souboj dvou elitních týmů Východní konference. Z triumfu se nakonec radoval Pittsburgh, který na svém ledě udolal Columbus 4:3 v prodloužení.
Hvězdou duelu se stal domácí útočník Phil Kessel, který ke dvěma vstřeleným gólům připojil i jednu asistenci. Rozhodující trefu zajistil americký reprezentant v čase 63:15, kdy zužitkoval přesilovou hru.

Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers 2:1
Druhou výhru v řadě oslavila Carolina, která na svém ledě udolala Edmonton 2:1 a přiblížila se příčkám, které zajišťují postup do bojů o Stanley Cup.
Domácí udeřili jako první, když se v čase 11:36 prosadil veterán Jordan Staal. Za hosty srovnal v prostředním dějství Connor McDavid, o výhře Caroliny rozhodl v úvodu třetí části Sebastian Aho. Pro talentovaného Fina to byl už 16. gól v sezoně.

Florida Panthers - Anaheim Ducks 2:1
Vzestup formy potvrdila Florida, která před svými fanoušky udolala Anaheim 2:1 a po třetí výhře v řadě poskočila už na devátou příčku v tabulce Východní konference.
Panthers sice prohrávali, když se v desáté minutě trefil Hampus Lindholm, skóre duelu ale dokázali otočit. Nejprve vyrovnal Reilly Smith, rozhodující zásah pak obstaral v čase 35:02 Jonathan Huberdeau, jenž se prosadil při vlastním oslabení.

New Jersey Devils - Calgary Flames 3:4 v prodl.
Bitvu plnou zvratů spolu svedly celky New Jersey a Calgary, z triumfu 4:3 v prodloužení se nakonec mohli radovat hosté. Pro kanadský tým to byl už třetí úspěch v řadě.
Oba týmy si v průběhu zápasu několikrát vyměnily vedení, Devils skvěle vyšla hlavně prostřední část. V ní soupeři nasázeli tři góly, jednou se trefil i český talent Pavel Zacha. Hosté ale skóre otočili, v prodloužení pak po přihrávce Michaela Frolíka rozhodl Mikael Baklund.

Momenty večera:
1. Tisícovka pro Chimeru
Do jubilejního 1000. duelu v NHL naskočil zkušený útočník New York Islanders Jason Chimera. V dobrém na něj ale vzpomínat nebude, jeho tým totiž padl na ledě Detroitu.
2. Brodieho večer
Fantastický duel má za sebou obránce Calgary TJ Brodie. Ten v duelu proti New Jersey zapsal čtyři asistence a stal se prvním hráčem Flames od 5. prosince 2008, kterému se to povedlo.
3. Stylová oslava
Naskočil do jubilejního 800, zápasu v NHL a náležitě si ho užil. Útočník Pittsburghu Phil Kessel byl hlavní hvězdou utkání proti Columbusu, ke dvěma gólům přidal i asistenci.