mrazek043019

Pondělní trénink absolvoval gólman Carolina Hurricanes Petr Mrázek bez omezení. Zda bude chytat v úvodním zápase finále Východní konference, zatím ale jasné není.

"Trénoval celou dobu naplno, to je pozitivní," řekl kouč Rod Brind'Amour said. "Dnes ještě nebudu dělat žádná rozhodnutí, ale mít k dispozici zase víc hráčů je potěšující."
Hurricanes si v konferenčním finále zahrají buď s Boston Bruins, nebo s Columbus Blue Jackets. Bruins v sérii před šestým duelem, který se hraje v úterý v 1 h SELČ v Nationwide Areně, vedou 3:2. Termín začátku třetího kola play off zatím oznámen nebyl.
Mrázek utrpěl zranění v dolní části těla během druhé třetiny druhého souboje s New York Islanders, který Carolina 28. dubna v Barclays Center vyhrála 2:1
"Cítil jsem se v pohodě, a to je dobré znamení," řekl Mrázek, jenž má ve vyřazovací části bilanci 5-3, průměr 2,22 gólu na zápas a procentuální úspěšnost zákroků 91,3. "Zranění nebylo tak vážné. Dnes jsem se cítil na 120 procent," líčil gólman.

Zraněný Mrázek opustil scénu, nahradil ho McElhinney

Mrázka v brance Hurricanes nahradil Curtis McElhinney, který vychytal výhry ve 3. a 4. zápase a podílel se na vyřazení Islanders v nejkratším možném termínu.
"(McElhinney) byl v těch dvou zápasech vynikající," řekl Mrázek, který si byl už v neděli zabruslit ve společnosti trenéra gólmanů Mikea Balese. "Jsem moc rád, že předvedl takové výkony a dotáhli jsme sérii ve 4 utkáních."
McElhinney měl v sedmi třetinách v play off průměr 1,56 gólu na zápas a úspěšnost 94,7 procenta. V pětatřiceti letech se stal nejstarším gólmanem, který premiérově od začátku nastoupil do utkání play off.
Hurricanes na tréninku uvítali také Micheala Ferlanda, který chyběl od 3. zápasu prvního kola s Washington Capitals, jenž se hrál 15. dubna
Více k tématu: [Carolina nemá splněno\]
"Cítím se dobře," ujistil Ferland, který ve vyřazovací části zatím nebodoval a nasbíral 14 trestných minut.
Jordan Martinook ale trénink Hurricanes opustil předčasně. Útočník Caroliny vynechal tři utkání play off se zraněním v dolní polovině těla. V osmi zápasech zaznamenal tři asistence.
"Vždycky, když si psychicky odpočinete, tak je to prospěšné i pro vaši fyzičku," prohlásil Brind'Amour, který dal hráčům na víkend volno. "Doufejme, že z toho budeme profitovat."
Carolina přitom mezi sedmým zápasem prvního kola s Capitals a úvodním duelem proti Islanders měla jen den na odpočinek.
Mrázkův kolega McElhinney řekl, že vzal ve volnu rodinu na baseballový zápas Durham Bulls. Sebastian Aho a Teuvo Teravainen si byli zahrát golf a trenér Brind'Amour dozíral na synovo baseballové utkání.
Hurricanes se pokusí vytěžit co nejvíc z možnosti nabrat čerstvé síly. Je tu ale i výstraha. Islanders měli po postupu přes Pittsburgh Penguins devítidenní herní pauzu a následně podlehli Hurricanes 0:4 na zápasy...
"Určitě je to výzva, abychom byli připraveni v pravý čas," řekl Brind'Amour. "Ale vzhledem ke zraněním, se kterými se potýkáme, je každé volno dobré."