PLE

Montreal Canadiens - New York Rangers 4:3 po prodloužení (stav série 1:1)
Díky trefě Alexandera Radulova se hokejisté Montreal Canadiens postarali o nerozhodný stav série s New York Rangers. Ale byla to fuška. Vyrovnání 18 sekund před koncem základní hrací doby zařídil Tomáš Plekanec a vítězný gól na 4:3 dával ruský útočník v čase 78:34.

Radulov se prosadil z brankoviště, kde ho neuhlídal Mika Zibanejad a druhá dorážka prošla Henriku Lundqvistovi mezi betony. Byla to 58. střela na branku Rangers, po níž v montrealské aréně Bell Centre zavládlo bezbřehé nadšení.
"Jsem šťastný, že jsme srovnali stav série. Ale teď jedeme do Madison Square Garden a tam to bude pěkně těžké," řekl Radulov.
Stejně velký rachot jako vítězná trefa ale spustila i Plekancova dorážka ze 60. minuty, kdy se puk ocitl v horním rohu Lundqvistovy branky. Obránce Rangers Nick Holden nemohl střele českého hráče Canadiens zabránit, jelikož se ocitl bez hokejky.
Odjíždět do New Yorku za stavu 0:2 na zápasy, to by byla pro vítěze Atlantické divize těžká rána, ale to Canadiens nehodlali připustit a do svého soupeře bušili celý zápas. Lundqvist se ocitl v záplavě střel a celkově si připsal 54 zákroků. Stal se tak prvním gólmanem Rangers, který měl minimálně 50 zásahů v play off od roku 1991, kdy šla obdobná porce na Mikea Richtera.
Newyorský tým ale ve druhé třetině během pěti minut otočil stav zásluhou Ricka Nashe a Michaela Grabnera a držel ho až do poslední minuty základní hrací doby.
"Bolí to, protože jsme měli v závěru několik možností vyhodit puk ze třetiny. Ale oni udělali dobrou práci a dostali nás pod tlak. Byli schopni dorážet, vytvořit si druhou třetí šanci," litoval Lundqvist.
"Henrik nám dal šanci vyhrát, chyběl jen kousek. ale takový je hokej v play off," řekl kouč Rangers Alain Vigneault. "Doma jim to musíme vrátit."
Hrdina zápasu: Alexander Radulov (MTL)
Poprvé v zámořské kariéře rozhodl gólem v prodloužení, asistoval u dalších dvou montrealských tref, včetně Plekancovby dorážky při power play. Svým entuziasmem strhnul spoluhráče.
Češi v akci:
Tomáš Plekanec (MTL) 1+1, +2 v plus/minus, 3 střely na branku, 2 hity, 1 zblokovaná střela, čas 19:37, vhazování 63 %
Další zápas série:V pondělí 17. dubna v 1:00 SELČ v New Yorku.