Goleador emergencia

Nouzového brankáře musel využít v noci na neděli celek Carolina Hurricanes poté, co se v utkání na ledě Toronto Maple Leafs zranili gólmani James Reimer i Petr Mrázek.
Reimer odstoupil z duelu v průběhu první třetiny pro zranění v dolní části těla. Pro Mrázka duel skončil ve druhé části, když se srazil s protihráčem Kylem Cliffordem za svou brankou.

Do akce proto byl povolán rolbař David Ayres.
Reimer na ledě strávil šest minut a 10 vteřin, celkem si připsal jeden zákrok. Mrázek pochytal 14 z 15 střel soupeře, duel pro něj skončil v čase 28:41.
Posledním týmem, jenž musel v NHL využít nouzového gólmana, byli Chicago Blackhawks. V jejich dresu nastoupil do utkání s Winnipeg Jets 29. března 2018 Scott Foster, tedy 36letý účetní. Dokázal pochytat všech sedm střel soupeře a pomohl Blackhawks k výhře 6:2.
V prosinci roku 2016 pak Hurricanes využili coby nouzovou variantu Jorge Alvese, jenž před utkáním nahradil nemocného Eddieho Lacka. Alves odchytal při prohře 1:3 s Tampa Bay Lightning posledních osm vteřin.
Na začátku prosince 2017 byl na střídačce St. Louis Blues zase Tyler Stewart. Ten byl povolán poté, co z farmy v AHL včas nepřicestoval Ville Husso, jenž měl nahradit zraněného Cartera Huttona. Triumf 3:0 nad Dallas Stars nakonec odchytal Jake Allen.
Roli nouzového gólmana si vyzkoušel rovněž Andrew Margolin. New York Rangers poslali 9. února 2018 do akce Ondřeje Pavelce, ten si ovšem v utkání s Calgary Flames poranil koleno. Utkání dochytal Henrik Lundqvist a dovedl slavný klub k výhře 4:3.
Do branky se málem dostal i Eric Semborski, jenž byl v roli nouzové dvojky Blackhawks v souboji s Philadelphia Flyers 3. prosince 2016. Chicagu tehdy vypadl Corey Crawford, do zápasu šel jeho parťák Scott Darling. Tehdejší kouč Joel Quenneville se rozhodl 91 vteřin před koncem pro hru bez gólmana a po prohře 1:3 prohlásil, že pokud by Flyers přidali další trefu, nechal by Semborskiho duel dochytat.