Sekera

Po pondelkových zápasoch sú známi ďalší dvaja účastníci vyraďovacích bojov. Istotu postupu majú okrem San Jose Sharks aj Minnesota Wild, ktorí na domácom ľade porazili Edmonton Oilers 3:0. V drese hostí nedohral duel slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý utrpel zranenie v priebehu druhej tretiny. Toronto Maple Leafs si poradili s Buffalo Sabres a vyrovnali klubový rekord v počte bodov za sezónu.

Minnesota Wild - Edmonton Oilers 3:0
Brankár Devan Dubnyk ozdobil svoj 400. zápas v NHL 29. čistým kontom. Pochytal všetkých 22 pokusov Oilers a dosiahol piatu nulu v sezóne. Dvoma gólmi zažiaril aj Zach Parise, ktorý bodoval v siedmom zápase za sebou.
Wild si definitívne zaistili postup do play off a upevnili si tretie miesto v Centrálnej divízii. Museli sa však zaobísť bez obrancu Ryana Suttera, ktorý si pri sobotnej porážke s Dallas Stars (1:4) zlomil členok na pravej nohe, čaká ho operácia a do konca sezóny bude mimo hry.
Andrej Sekera sa zranil v priebehu druhej tretiny a na poslednú časť už nenastúpil. Okrem neho sa zranil aj ďalší bek Yohann Auvitu, takže Oilers dohrávali duel so štyrmi obrancami.

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 5:2
Hlavnými postavami Maple Leafs boli Auston Matthews a William Nylander, ktorí si obaja pripísali dva góly a asistenciu. Toronto doma vyhralo 15. z posledných 17 duelov a vyrovnalo klubový rekord v počte bodov za sezónu.
Teraz ich má na konte 103, čo sa im podarilo aj v ročníku 2003-04. Na prekonanie tohto maxima im ešte ostávajú dva zápasy základnej časti. "Doma sa nám darí a hráme tu radi. Cítime, že vždy keď nastúpime v našej aréne, máme výhodu. A je to vidieť," vyhlásil Matthews.
Českí hráči v tíme Maple Leafs Roman Polák a Tomáš Plekanec pomohli jednou prihrávkou, keď obaja asistovali pri úvodnom góle Andreasa Johnssona. Plekanec si tak pripísal 20. prihrávku v sezóne, Polákova mala číslo 10.
Maple Leafs už majú istotu, že skončia tretí v Atlantickej divízii a v prvom kole play off vo Východnej konferencii ich čakajú buď Tampa Bay Lightning, alebo Boston Bruins.

St. Louis Blues - Washington Capitals 2:4
Ruský kanonier Alex Ovechkin spečatil víťazstvo v 59. minúte v početnej výhode pri hre St. Louis bez brankára a svojím 46. gólom si upevnil vedenie v boji o Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca. Pred druhým Patrikom Lainem z Winnipegu má trojgólový náskok.
K výhre Capitals pomohol aj český obranca Jakub Jeřábek, ktorý v 23. minúte skvelou prihrávkou z vlastného obranného pásma vysunul Alexa Chiassona na útočnú modrú čiaru medzi obrancov Blues. Chiasson v úniku prekonal Jakea Allena a získal Capitals vedenie 2:1. Český nováčik si v 10. zápase za Washington vylepšil štatistiky na štyri body za gól a tri asistencie.
Blues prehrali tretíkrát za sebou a v Západnej konferencii ostávajú na deviatom mieste o bod za Colorado Avalanche, ktorí sú na pozícii druhej divokej karty. Boj o play off však stále majú vo svojich rukách, pretože im ostávajú ešte tri zápasy a Coloradu len dva.

Ottawa Senators - Winnipeg Jets 5:6
Najlepší nahrávač ligy Blake Wheeler sa dvoma gólmi podpísal pod víťazstvo Jest, ktorí si tak ešte udržali teoretickú nádej na prvenstvo v Centrálnej divízii. S troma zápasmi do konca strácajú päť bodov na Nashville Predators. Líder NHL môže svoju bilanciu ešte tiež vylepšiť v troch dueloch.
Senators nemohli k zisku ani trojbodové predstavenia až štyroch hráčov. Matt Duchene dal dva góly, na jeden prihral a dosiahol hranicu 200 gólov v NHL. Dva zásahy a asistenciu zaznamenal aj Thomas Chabot a Erik Karlsson a Mike Hoffman si obaja pripísali tri asistencie.
Ottawe stále chýba slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý je mimo hry s bližšie nešpecifikovaným zranením.

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 3:2
Panthers po návrate domov zo štvorzápasového tripu po troch porážkach zabrali a ešte zvýšili teoretickú nádej na postup do play off. Na New Jersey Devils, ktorí držia druhú divokú kartu vo Východnej konferencii, majú so štyrmi zápasmi do konca päťbodové manko. Devils odohrajú ešte tri duely.
Víťazný gól strelil v 53. minúte Alexander Petrovic, ktorý skóroval druhýkrát v sezóne. "Nestáva sa mi to veľmi často. Ale všetci ideme za jedným cieľom a dnes sme našli cestu k zisku dvoch bodov. Nádej ešte stále žije," uviedol Petrovic.

Los Angeles Kings - Colorado Avalanche 3:1
Kings zvládli kľúčovú bitku o postup do play off v Západnej konferencii a posunuli sa na tretie miesto Pacifickej divízie o bod pred Anaheim Ducks. Coloradu, ktoré je na pozícii druhej divokej karty, unikli na rozdiel troch bodov. Avalanche porážkou prišli o možnosť, aby sa v boji o účasť v Stanley Cupe nemuseli spoliehať na výsledky St. Louis.
Los Angeles viedlo už v 13. minúte 2:0 vďaka gólom Torreyho Mitchella a Dustina Browna, ktorý skóroval vo vlastnom oslabení. Alex Kerfoot síce v druhej tretine znížil v presilovej hre, ale v úvode záverečného dejstva spečatil výhru Kyle Clifford.

1. Auston Matthews (TOR): 2 góly, 1 asistencia, 6 striel
2. William Nylander (TOR): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely
3. Evgeny Kuznetsov (WSH): 2 góly, 2 plusové body, 4 strely