vrbata goal

Štvrtkový program v NHL by sa dal nazvať aj večerom streleckých hodov. V dvoch zápasoch z celkových 11 padlo desať a viac gólov, v ďalších troch deväť. Slováci síce nebodovali, ale vidieť bolo Čechov. Najviac Radima Vrbatu, ktorý hetrikom pomohol Florida Panthers k výhre 8:3 nad Anaheim Ducks.

Gól a asistencia Jakuba Voráčka z Philadelphia Flyers naopak neviedli k úspechu na ľade Ottawa Senators. Zdeno Chára sa stal treťou hviezdou zápasu proti San Jose Sharks, ktorý Boston Bruins doma zvládli 2:1. Tomáš Tatar s Detroit Red Wings nestačili na Tampa Bay Lightning.
Veľmi vydarený večer zažil brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick. Montreal Canadiens naňho nevyzreli ani 40 streleckými pokusmi.
Florida Panthers - Anaheim Ducks 8:3
Panthers mali pred súbojom s jedným z favoritov Západnej konferencie Anaheim Ducks priemer cez tri strelené góly na zápas, teraz si však pre fanúšikov pripravili oveľa väčšiu kanonádu.
Jej hlavným motorom bol Vrbata, ktorý do deviateho zápasu sezóny čakal na prvý gól v novom drese. Na konto si pripísal rovno tri za nastrieľaný hetrik. Zaslúžene tak bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
"Keď dáte prvý a druhý gól, vždy sa hrá lepšie. A na hetriky sa nezabúda," uviedol útočník, ktorý dal tri góly v jednom zápase v NHL už siedmy raz.

New York Rangers - Arizona Coyotes 5:2
Začiatok sezóny v podaní Rangers vôbec nebol dobrý a ak sa chceli na niekom chytiť, vo štvrtok bol ten správny čas.
Do Madison Square Garden prišli utrápení Coyotes a domáci si proti nim pripísali ľahkú výhru. Tá bola v novej sezóne premiérová pre českého brankára Ondřeja Pavelca, ktorý chytil 27 z 29 streleckých pokusov súpera.
V tíme porazených sa našiel aspoň jeden hráč, ktorý mal na chvíľu dôvod na úsmev. Bol ním center Derek Stepan, ktorý v lete zamieril do Arizony práve z New Yorku a diváci ho odmenili potleskom postojačky.
"Bola to jedna z najťažších vecí, ktoré som musel za celú kariéru ustáť. Povedal by som, že ma to stálo tretinu a pol, kým som sa zase začal sústrediť," priznal dojatý Stepan. Za Rangers odohral 515 zápasov…

Montreal Canadiens - Los Angeles Kings 0:4
Brankár Quick chytajúci 500. zápas kariéry premenil duel na nefalšovanú One man show. Canadiens, ktorí po sérii siedmich zápasov bez výhry cez týždeň konečne zabrali, chceli ďalšie body, to by ale museli byť v oveľa dôraznejší v koncovke.
Štyri desiatky striel boli skrátka málo a Kings pokračujú vo famóznom úvode sezóny pod taktovkou nového kouča Johna Stevensa. "Pekné… Ale čoskoro ma čaká zápas číslo 501 a musím sa naňho pripraviť," povedal Quick.
Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 5:4
V hlavnom meste Kanady padlo vo štvrtok slušných deväť gólov a takmer pri polovici z nich majú podpis českí hokejisti.
Domáci Filip Chlapík prihral Dionovi Phaneufovi na úvodný gól zápasu a oslávil prvý bod v NHL. Na druhej strane sa Jakub Voráček snažil ako mohol, ale premiérový gól v sezóne a asistencia boli málo platné rovnako ako prihrávka Radka Gudasa.
Voráček po polovici zápasu ukázal svoju genialitu, keď spoza bránky využil nepripravenosť Craiga Andersona z Ottawy. Ten bol ale nakoniec lepší ako Čech Michal Neuvirth na druhej strane s 23 zákrokmi z 28 striel.
"Zle sme začali a druhý gól bola moja chyba. Zle som pokryl hráča. Od druhej tretiny sme už hrali lepšie, ale niekedy to skrátka nestačí," hodnotil duel Voráček.

Edmonton Oilers - Dallas Stars 5:4
Vo všetkých zvyšných zápasoch s výnimkou jediného z bohatého štvrtkového menu sa z výhry radovali domáce tímy. Vancouver Canucks si napríklad prekvapujúco hladko podarili s Washington Capitals a to isté sa dá povedať o víťazstve Carolina Hurricanes v Air Canada Centre nad Toronto Maple Leafs.
Duel medzi Boston Bruins a San Jose Sharks znamenal predĺženie bodovej série Joe Thorntona na päť zápasov. Zdeno Chára bol opäť najvyťaženejším hráčom Bostonu, proti Sharks odohral takmer 27 minút, pripísal si tri hity a pozitívnu bilanciu 1 v hodnotení účasti na ľade.
O úspechu Pittsburgh Penguins proti Winnipeg Jets v predĺžení znovu rozhodol Phil Kessel a stal sa ešte len druhým hráčom v klubovej histórii, ktorému sa to podarilo dvakrát za sebou. "Občas treba mať trochu šťastia," povedal s úsmevom po tom, ako po utorkovom zápase ukončil aj ten včerajší vďaka chybe Patrika Laineho. A navyše oslávil 300. gól kariéry.

Pri výhre Tampa Bay Lightning nad Detroit Red Wings sa do štatistík zapísalo aj najproduktívnejšie duo súťaže. Nikita Kucherov dal 12. gól v sezóne a ešte asistoval na gól Stevena Stamkosa. Tomáš Tatar v drese porazených nebodoval v treťom dueli za sebou.
Aj posledné dva zápasy (Minnesota Wild - New York Islanders a Edmonton Oilers - Dallas Stars) boli zaujímavé a padlo v nich dokopy 19 gólov. Jaroslav Halák chýbal v bránke Islanders, pri prehre na ľade Wild chytal Thomas Greiss.
1. Jonathan Quick (LAK): 0 inkasovaných gólov, 40 zákrokov
2. Radim Vrbata (FLA): 3 góly, plus/mínus 2, 6 striel
3. Leon Draisaitl (EDM): 3 asistencie, plus/mínus 3, 3 strely