wheeler

V nedeľu sa v NHL odohralo osem zápasov. Posledný deň týždňa si pre seba ukradol Blake Wheeler, ktorý nastrieľal štyri góly do bránky Columbusu a Winnipeg najmä vďaka nemu uspel 5:2. Zo Slovákov sa nepredstavil nikto. Christián Jaroš sa nezmestil do zostavy Ottawy, ktorá zdolala Floridu 3:2 a ukončila sedemzápasovú sériu porážok. Alex Ovechkin po kurióznom nájazde rozhodol o výhre Capitals nad Rangers.

Štvorgólový Wheeler
Columbus Blue Jackets namiesto nápravy predchádzajúcej domácej porážky s Edmonton Oilers 0:4 opäť zlyhali a podľahli Winnipeg Jets 2:5.
Hlavným dôvodom bol Blake Wheeler. Kapitán Jets predviedol štvorgólové predstavenie a tri góly si pritom odložil až na kľúčovú tretiu tretinu.
Jets rýchlo viedli, ale Nick Foligno v presilovke vyrovnal. Podobný bol aj scenár druhého dejstva, keď Wheeler prvým zásahom večera vrátil vedenie na stranu hostí, ale Seth Jones zaistil stav 2:2.
A potom to prišlo... V 48. minúte dal Wheeler vďaka úspešnému teču víťazný gól, ďalšie dva pridal aj v závere, z toho štvrtý do prázdnej bránky pri hre Blue Jackets bez gólmana.
Pre Wheelera to bol prvý štvorgólový zápas v NHL, hetrik naposledy nastrieľal na konci októbra 2017.
"Chcete prispieť k výhre, ako sa len dá, to je to najdôležitejšie," vyhlásil Wheeler. "To je v každom zápase cieľ našej lajny - aspoň nejako prispieť k úspechu. Súčasťou našej práce sú aj zápisy do listiny strelcov. A toto bola príjemná odmena."
Strážca bránky Jets Connor Hellebuyck predviedol 16 z celkových 40 zákrokov práve v treťom dejstve.

Wheeler zariadil výhru Jets štyrmi gólmi

Flyers uspeli aj bez Voráčka
Philadelphia vyhrála už 16. zápas z uplynulých 21. Výhrou nad New York Islanders 4:1 v Nassau Coliseum sa Flyers priblížili k divokým kartám, ktoré vo Východnej konferencii držia Pittsburgh Penguins a Montreal Canadiens s rovnakým počtom 77 bodov. Flyers ich majú na konte 72.
V nedeľu sa museli zaobísť bez Jakuba Voráčka, ktorého vyradilo zranenie v dolnej polovici tela. Navyše prišli po štyroch odohraných minútach prišli aj o centra Nolana Patricka, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela.
Flyers sa dostali do vedenia v polovici prvej tretiny, keď sa po prihrávke Radka Gudasa presadil Travis Konecny.
Flyers si nekompromisne išli za ďalším úspechom. Travis Sanheim na konci 15. minúty zvýšil a ďalšie dva góly pridali v druhej tretine Scott Laughton a Sean Couturier. Až v čase 55:15 znížil Adam Pelech.
"V strednom pásme sme dobre hrali s pukom," pochvaľoval si tréner víťazov Scott Gordon. "To bola naša Achillova päta v zápasoch, keď sme nehrali dobre, mali sme pomalé rozjazdy a zažili sme zlé tretiny. Ale dnes sme v tomto smere odviedli skvelú prácu ."
Claude Giroux prispel dvoma prihrávkami. Gólman Brian Elliott podržal Flyers 29 úspešnými zákrokmi.
Islanders nebodovali v treťom z posledných štyroch zápasov.

Ovechkinov kuriózny nájazd
Obhajcovia Stanley Cupu v Madison Square Garden uspeli 3:2 po nájazdoch a pridali tak druhú výhru nad Rangers v rade, keďže 24. februára doma vo Washingtone vyhrali 6:5 po predĺžení.
Už po 45 sekundách poslal domácich do vedenia Ryan Strome, lenže už v čase 2:03 vyrovnal Carl Hagelin a v polovici prvej tretiny dokonal obrat Andre Burakovsky. Pavel Buchnevich v 35. minúte vyrovnal na 2:2 a prihrávku si pripísal český talent Filip Chytil, ktorý sa vrátil do zostavy po dvoch dueloch.
Duel dospel až do nájazdov, v ktorých Alex Ovechkin trochu kuriózne rozhodol, keďže gól na ľade nestrelil.
Domáci brankár Alexandar Georgiev mu totiž po kľučke do forhendu odpálil puk z čepele hodenou hokejkou. Rozhodcovia síce technický gól najprv neuznali, ale po telefonáte do Toronta bolo všetko inak.
"Bol som si na 100 percent istý, že to musí byť gól, veď som mal pred sebou prázdnu bránku," uviedol Ovechkin. "On hodil svoju hokejku. A ja som bol len prekvapený z prvej reakcie rozhodcov, že to gól nie je. Je fajn, že máme k dispozícii tie opakovačky."

Ovechkin kuriózne rozhodol nájazdy

Wild prišli o víťaznú sériu
Aj v Xcel Energy Center v Minnesote rozhodovali nájazdy a výhru 3:2 si odtiaľ odviezli Nashville Predators.
Wild mali pritom zápas dobre rozohraný, keď sa im v priebehu druhej časti podarilo otočiť skóre z 0:1 na 2:1.
Filip Forsberg však v čase 55:41 vyrovnal a Ryan Johansen vo štvrtom kole penaltového rozstrelu zaistil hosťom druhý bod.
Predators zabrali po dvoch dueloch bez zisku bodov.
"Snažíme sa nájsť svoju vlastnú hru," podotkol Johansen. "V poslednom čase sme čelili dosť výraznej nepriazni osudu, ale stále sme makali a toto je krok správnym smerom. Našli sme cestu k víťazstvu a môžeme sa od toho odraziť."

Forsberg vyrovnal bekhendovou dorážkou

Ostatné zápasy: Ducks bodovali po piatich zápasoch, Senators konečne vyhrali, Golden Knights vynulovali Canucks
Anaheim zabral po piatich vystúpeniach bez zisku bodu a podaril si s Coloradom 2:1. Avalanche vyšli naprázdno druhýkrát za sebou a bola to pre nich citeľná strata, pretože v tabuľke Západnej konferencie sú tri body za druhou divokou kartou, ktorú momentálne drží Minnesota.
Ottawa Senators ako najhorší tím ligy nezískali ani bod v predchádzajúcich siedmich zápasoch, ale s Panthers si poradili 3:2. Pre Floridu je porážka kritická, lebo síce predtým bodovali päťkrát v rade, ale predchádzajúce tri zápasy prehrali. Na poslednú postupovú priečku strácajú 10 bodov. Z výhry po dlhom čase sa priamo na ľade nemohol tešiť slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý sa nezmestil do zostavy.
Finalista minulého ročníka si pripísal štvrtú výhru v rade. Vegas Golden Knights porazili Vancouver Canucks 3:0. V druhej tretine sa presadili Max Pacioretty, Ryan Carpenter a Reilly Smith a Marc-Andre Fleury vychytal vďaka 19 zákrokom čisté konto. Fleury pridal už druhú nulu v rade a ôsmu v sezóne, čo je najviac v súťaži. Nedeľné víťazstvo nad Canucks bolo aj jeho 436. v NHL. Na ôsmom mieste v histórii je v tomto smere legendárny Jacques Plante, ktorý má o jednu viac.
San Jose Sharks sa víťazstvom nad Chicago Blackhawks priblížili k lídrovi Pacifickej divízie Calgary Flames. Sharks uspeli najmä vďaka trom gólom v tretej tretine, hoci do záverečnej časti nastupovali s vyrovnaným skóre. Melker Karlsson strelil dva góly, raz skóroval aj Tomáš Hertl a Joonas Donskoi si pripísal tri asistencie.