DAL recap 5-25

Hokejisti Dallas Stars v sobotu doma v American Airlines Center zvíťazili nad Edmonton Oilers 3:1 a vyrovnali stav finálovej série Západnej konferencie na 1:1 na zápasy. Víťazný gól dal v čase 43:41 Mason Marchment. Kapitán Jamie Benn sa pod úspech tímu z Texasu podpísal gólom a prihrávkou a Wyatt Johnston si pripísal dve asistencie.

"Nie je veľa krajších pocit, ako skórovať v zápase play off. Berieme výhru, ale musíme na to zabudnúť a sústrediť sa na pokračovanie. Máme pred sebou ďalší kľúčový zápas," vyhlásil Marchment.

Stars sa ujali vedenia vo 4. minúte, keď Johnston vyslal do prečíslenia s Loganom Stankovenom Benna, ktorý z hranice ľavého kruhu trafil k tyčke bránky Stuarta Skinnera. Oilers odpovedali o 44 sekúnd neskôr, keď sa Connor Brown presadil z dorážky po akcii s Codym Cecim.

Brown vyrovnal skóre po 44 sekundách

Johnston mohol Dallasu vrátiť vedenie. Za Oilers sa nepresadil zblízka z dorážky Marchmentom atakovaný Evander Kane a Jake Oettinger ľavým betónom pokryl nebezpečnú strelu najproduktívnejšieho obrancu tohtoročného play off Evana Boucharda.

Na druhej strane mohol pridať druhý gól Benn, brankára Dallasu po vykorčuľovaní spoza bránky neprekonal Kane a Skinner si poradil s pokusmi Tylera Seguina a Stankovena. V druhej tretine mali ďalšie šance Stars Thomas Harley, Johnston, Jevgenij Dadonov a Jason Robertson.

Benn bol rád, že Dallas zvládol nevydarenú prvú tretinu. "Z našej bola dobrá. Oni začali dobre a Jake bol neuveriteľný. Bez Jakea v bránke by sme tento zápas nevyhrali," povedal Benn a chválil Oettingera, ktorý prispel k výhre 29 úspešnými zákrokmi. "Od druhej tretiny sme sa dostali k našej hre a začali sme hrať lepšie," doplnil Benn, autor štyroch bodov za dva góly a rovnaký počet asistencií z posledných štyroch zápasov.

Oilers v prvej tretine prestrieľali domácich 16-4, ale vyťažili z toho len jeden gól. "Prvá tretina bola z našej strany z nejakého dôvodu opatrná. Hovorili sme o tom, že musíme hrať, ako keby to bol zápas číslo 7. Na konci prvej tretiny sme sa zlepšili. V druhej a v tretej sme boli excelentní," uviedol tréner Dallasu Pete DeBoer.

Opätovného vedenia sa Dallas dočkal po Marchentovom teči strely Ryana Sutera od modrej čiary. V 52. minúte mohol Marchment z brejku poistiť náskok. Až 123 sekúnd pred koncom pri hre Oilers bez brankára sa to podarilo Esovi Lundellovi, ktorý z obrannej modrej čiary trafil prázdnu bránku.

Marchment tečom získal Stars rozhodujúci náskok

Vo farbách Edmontonu vyšiel prvýkrát v tohtoročnom play off naprázdno útočník Leon Drasaitl, ktorý s 25 bodmi za deväť gólov a 16 asistencií v 14 zápasoch vedie produktivitu. Nepresadil sa ani kapitán Connor McDavid, ktorý vo štvrtok v druhom predĺžení rozhodol o úvodnej výhre Oilers 3:2.

"Rozdiely sú minimálne. Sú to vyrovnané zápasy. Jeden jemný teč pred bránkou a je to. Mali sme veľké šance, ale nedokázali sme ich premeniť," ľutoval McDavid.¨

Tretí zápas série je na programe v pondelok (v utorok o 2:30 SELČ) v Edmontone.