Preds127

Každú nedeľu počas sezóny 2018-19 vám NHL.com/sk prináša rebríček Super 10 - prehľad najsilnejších tímov ligy podľa aktuálnej situácie, celkovej kvality a momentálnej formy. Ponúka iný pohľad ako klasická tabuľka, sleduje trendy a silu mužstiev podľa posledných výsledkov, schopnosti zabojovať s inými dobrými tímami, formy opôr a ďalších faktorov.

Vzhľadom na voľnejší program v NHL a víkendovú pauzu na All-Star Game sa toho ani v rozložení síl až tak veľa nezmenilo, ale v našom rebríčku aj tak nastal drobný pohyb. Najviditeľnejší je vstup dvoch tímov Centrálnej divízie do top 10: Nashvillu a Minnesoty. Pozrite si aktuálnu desiatku - tentoraz s tým, ako sú na tom tímy s povinným voľnom a ďalším programom.
1. Tampa Bay Lightning (37-10-2; 76 bodov)Pred týždňom: 1.
Líder NHL má svoje povinné päťdňové voľno za sebou, spolu s Víkendom hviezd trvá jeho pauza dokonca 10 dní a v stredu sa duelom proti Pittsburghu vrhne do nabitého bloku, v rámci ktorého odohrá 13 zápasov za 21 dní.
2. Calgary Flames (33-13-5; 71 bodov)Pred týždňom: 2.
Flames čaká päťdňové voľno bez hokeja po All-Star Game. V tom uplynulom zakončili sériu troch výhier a deviatich duelov s aspoň jedným bodom v rade. Ďalší súboj čaká lídrov Západnej konferencie až v piatok proti Washingtonu.
Viac o téme: [Skvelá sezóna Flames\]
3. Winnipeg Jets (31-15-2; 64 bodov) Pred týždňom:4.
Jets majú šancu priblížiť sa ku Calgary, pretože prestávku už majú za sebou. Hrajú už v pondelok vo Philadelphii a tento týždeň ich čakajú štyri zápasy. To nakoniec platí aj o nasledujúcich dvoch týždňoch. Mužstvo začalo pauzu po štyroch výhrach z piatich duelov a otázkou je, či prestávka ich výbornú formu trochu neutlmila.
4. San Jose Sharks (29-16-7; 65 bodov)Pred týždňom: 5.
Utorková výhra 7:6 nad Washingtonom bola po dvoch prehrách návratom na tú správnu koľaj. Klub, ktorý vo svojej hale SAP Center hostil Víkend hviezd, v nedeľu odštartoval povinné voľno, ktoré dokopy s All-Star pauzou trvá 10 dní. Ďalší zápas hrá až v sobotu doma proti Arizone.
5. New York Islanders (29-15-5; 63 bodov)Pred týždňom: 6.
Skvelá jazda Islanders sa pred prestávkou trochu spomalila, keď tím po nájazdoch prehral s Chicagom. Bodoval však šiestykrát v rade a vyhral päť predchádzajúcich zápasov - vrátane duelu proti Tampe. S tou sa po celkovo deväťdňovej pauze v piatok stretne znova.
Viac o téme: [Islanders to ide aj bez Tavaresa\]
6. Vegas Golden Knights (29-19-4; 62 bodov)Pred týždňom: 3.
V Nevade prestávku privítali, rozbehnutý tím totiž prehral dvakrát za sebou. Vegas hrá ďalší zápas až v piatok, keď štartuje sériu piatich duelov za deväť dní. Vo februári však bude väčšinou nastupovať doma, kde je s bilanciou 16-6-3 jedným z najlepších tímov v lige.
7. Montreal Canadiens (28-18-5; 61 bodov)Pred týždňom: 9.
Montreal zastihla pauza v nevhodnom čase, pred ňou totiž zažíval asi najlepšie obdobie v sezóne. Vyhral päť z posledných šiestich zápasov a preskočil Boston na treťom mieste Atlantickej divízie. Po deväťdňovej prestávke v piatok proti New Jersey zaháji pohodovú sériu piatich stretnutí na domácom ľade haly Bell Centre (spolu ich bude aj s dvomi zápasmi odohranými pred prestávkou sedem).
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
8. Toronto Maple Leafs (30-17-2; 62 bodov)Pred týždňom:8.
Maple Leafs zažehnali útlm ešte pred prestávkou, keď porazili slabnúci Washington 6:3. Ich voľno trvá spolu len osem dní, takže je jedným z najkratších zo všetkých tímov ligy.
9. Nashville Predators (30-18-4; 64 bodov)Pred týždňom: mimo top 10
Dve výhry v rade opäť vyniesli Nashville na špicu Centrálnej divízie aj späť do našej elitnej desiatky. Predators sa pri nich vrátili k poctivej hre s minimom inkasovaných gólov. Ich rovnako len osemdňová pauza sa v piatok skončí zápasom na ľade Florida Panthers.

Saros betónom zlikvidoval šancu Karlssona

10. Minnesota Wild (26-21-3; 55 bodov)Pred týždňom: mimo top 10
Minnesota vyhrala trikrát po sebe a vrátila sa na tretie miesto v Centrálnej divízii, kde sa opevnila už na jeseň. Jej voľno je tiež osemdňové a ukončí ho v piatok v Dallase. Vo februári bude až trikrát hrať zlepené zápasy, teda nastúpi dva dni za sebou.
Z top 10 vypadli: Pittsburgh Penguins, Columbus Blue Jackets