Pastrnak_2

Aj v treťom zápase sezóny sa strelecky presadil český útočník David Pastrňák a rozhodujúcim gólom sa postaral o víťazstvo Boston Bruins na ľade tímu Winnipeg Jets 4:1. Skóre do prázdnej bránky spečatil v závere zápasu Zdeno Chára. Jediný gól inkasoval Petr Mrázek a Detroit Red Wings doviedol 31 úspešnými zákrokmi proti celku Ottawa Senators k výsledku 5:1 a prvému úspechu v sezóne. Hetrikom to zariadil obranca Mike Green, ktorému k druhému gólu asistenciou pomohol Tomáš Tatar.

Winnipeg Jets - Boston Bruins 1:4

Pastrňák ozdobil víťazným gólom svoj jubilejný 100. štart v NHL. O obrat v zápase sa postaral 57 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Po ľavej strane prekorčuľoval stíhaný obrancom Tylerom Myersom do útočného pásma, z ľavého kruhu po otočke nahodil puk pred bránkovisko, kde ho nešťastne zrazil za gólmana Connora Hellebuycka obranca Toby Enstrom.

"Mal som rýchlosť a snažil som sa mu (Myersovi) ujsť, ale držal sa ma. Preto som sa otočil a snažil som sa nájsť pred bránkou (Davida) Backesa. Našťastie sa to tam odrazilo. Bol to pre nás dôležitý gól," povedal Pastrňák.

Dvadsaťročný český talent si tak pripísal v troch zápasoch sezóny už šesť bodov a so štyrmi gólmi sa delí o vedenie v tabuľke strelcov so Slovákom Richardom Pánikom (Chicago Blackhawks) a Austonom Matthewsom (Toronto Maple Leafs). V kanadskom bodovaní sa zaradil na druhé miesto za spoluhráča z útoku Brada Marchanda, ktorý má na konte sedem bodov za dva zásahy a päť prihrávok.

Winnipeg síce viedol vďaka gólu Blakea Wheelera v čase 10:00, ale o 19 sekúnd neskôr vyrovnal Dominic Moore a po Pastrňákovom góle 119 sekúnd pred koncom poistil vedenie svojím prvým gólom v treťom zápase v NHL devätnásťročný obranca Brandon Carlo. Do prázdnej bránky pri power play ešte zavŕšil výsledok slovenský zadák Zdeno Chára.

Detroit Red Wings - Ottawa Senators 5:1

Red Wings sa v treťom zápase sezóny predstavili prvýkrát doma a mohli si vychutnať prvú radosť z úspechu. Pre Detroit to bol posledný domáci štart do sezóny v Joe Louis Arene a po pripomenutí historických okamihov si fanúšikovia mohli užívať aj aktuálny večer.

Mrázek v minulých dvoch dueloch inkasoval celkovo osemkrát, ale proti Ottawe ho dokázal prekonať len Ryan Dzingel v 29. minúte. V tom čase už ale Detroit viedol 3:0 vďaka dvom gólom Greena a jednému Darrena Helma z úvodnej tretiny. V čase 53:24 dovŕšil Green svoj prvý hetrik v NHL. Na jeho druhom góle sa podieľal aj Tomáš Tatar, ktorý si pripísal asistenciu. Dvakrát v zápase sa presadil Helm, Mrázek bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.

"Nikdy predtým som hetrik nedal, takže som si to veľmi užil," radoval sa tridsaťjedenročný Green, ktorý si v 652. zápase v NHL pripísal 400. bod a má na konte 123 gólov.

New York Rangers - San Jose Sharks 7:4

Sharks nebolo nič platné ani predstavenie kapitána Joea Pavelskiho, ktorý si pripísal štyri body za gól a tri asistencie. Prvou hviezdou zápasu bol útočník Rangers Chris Kreider, ktorý si aj v treťom zápase v ročníku pripísal gól a asistenciu.

Prvého gólu v NHL sa dočkal nováčik Jimmy Vesey a jeho zásah z 53. minúty nakoniec bola aj víťazný. Tromi bodmi za gól a dve asistencie pomohol Rangers aj Mats Zuccarello. Jednu prihrávku za Sharks zaznamenal útočník Tomáš Hertl.

Pittsburgh Penguins - Colorado Avalanche 3:4 po predl.

Kľúčovou postavou zápasu sa stal kapitán Avalanche Gabriel Landeskog. Obhajca Stanley Cupu síce viedol 2:0 i 3:2, ale švédsky útočník najskôr v 54. minúte v presilovej hre vynútil predĺženie a v ňom po 22 sekundách zariadil Coloradu druhú výhru v druhom zápase sezóny.

"Myslím, že najdôležitejší je zisk dvoch bodov. Cítim sa dobre, že som k tomu pomohol, ale dôležité sú drobné detaily, ktorými sa podieľal každý," uviedol Landeskog.

1. Greenovo strelecké predstavenie

Tridsaťjedenročný ofenzívny bek ukončil čakanie Detroitu na prvé víťazstvo v sezóne svojím prvým hetrikom v NHL. Mal stopercentnú úspešnosť, pretože na brankára Andrewa Hammonda vyslal tri strely.

2. Gólové hody

Súboj Rangers so San Jose priniesol už tretí duel v sezóne, v ktorom padlo 11 gólov. Podobné hody ponúkli už zápasy Edmonton Oilers - Calgary Flames (7:4) a Colorado Avalanche - Dallas Stars (6:5)

3. Obrat Colorada

Avalanche zvládli víťazne aj druhý duel v ročníku vďaka obratu zápasu v Pittsburghu zo stavu 0:2 i 2:3. Po augustovej rezignácii trénera Patricka Roya a angažovaní Jareda Bednara tak prežívajú úspešný vstup do sezóny.

1. Mike Green (DET): 3 góly, 3 strely, 2 plusové body,
  1. Gabriel Landeskog (COL): 2 góly, 4 strely, 3 hity
  1. Tuukka Rask (BOS): 34 úspešných zákrokov

Na čo sa tešiť:

Do hry zasiahne 24 tímov, Florida so štyridsaťštyriročným Jaromírom Jágrom sa vybrala na najkratšiu možnú cestu za derby s Tampou Bay. Štvrtý pokus dosiahnuť jubilejný 500. gól v NHL bude mať slovenský útočník Marián Hossa, ktorého Chicago privíta Philadelphiu.