Panik1112

Richard Panik sa v noci na utorok po takmer mesiaci vrátil do zostavy Capitals. Comeback po zranení si načasoval presne na zápas proti svojmu bývalému tímu z Arizony, ktorý Washington prehral 3:4 po nájazdoch. Druhý pondelkový súboj bol podstatne menej dramatický, Carolina doma nastrieľala osem gólov Ottawe a víťazstvom 8:2 ukončila štvorzápasovú sériu prehier.

Capitals získali len bod
Washington nepridal siedmu sériu v rade, keď podľahol Arizone 3:4 po samostatných nájazdoch. Aktuálny líder NHL napriek tomu predĺžil svoju bodovú sériu na dvanásť zápasov.
Pánik vynechal kvôli zraneniu v hornej časti tela 10 duelov a jeho návrat prišiel práve v deň, keď Washington čelil jeho bývalému tímu z Arizony. Dvadsaťosemročný útočník naposledy naskočil na ľad 16. októbra a potom bol zapísaný na zoznam dlhodobo zranených.
V pondelok si pripísal jeden plusový bod v hodnotení účasti na ľade a odohral 10 minút a 47 sekúnd. Celkovo to bol jeho deviaty zápas v sezóne, ale na svoj premiérový bod ešte stále čaká.
Washington prehrával s Arizonou už 0:3, ale boj o siedme víťazstvo v rade nevzdal. Iba 76 sekúnd pred koncom tretej tretiny dokázal vymazať stratu, ale v nájazdoch obrat nezavŕšil. Za Coyotes sa v nich presadili Nick Schmaltz aj Conor Garland, za domácich neuspeli T.J. Oshie ani Jevgenij Kuznecov. Klub z Glandale tak ukončil sériu troch prehier.
"Vstali sme z mŕtvych. Vďaka Vinniemu (Hinostrozovi) sme mali šancu v predĺžení a musím pochváliť chlapcov, ktorí dali dôležité góly v nájazdoch," tešil sa tréner Arizony Rick Tocchet, že jeho tím po premárnenom vedení priviedol duel do víťazného konca.
Coyotes viedli od 15. minúty vďaka gólu Claytona Kellera a výborne sa im vydaril úvod druhej časti. V čase 20:10 sa presadil Christian Fischer a po ďalších 35 sekundách aj Michael Grabner.
Capitals sa z toho otriasli v 29. minúte, keď Jakub Vrana vyslal do úniku Kuznecova, ktorý prestrelil Anttiho Raantu medzi betóny. Po 143 sekundách tretej tretiny z bekhendu opäť trafil Kuznecov, ku ktorému sa odrazil puk od zadného mantinelu po strele Michala Kempného.

Vrána vyslal Kuznecova do úspešného brejku

Predĺženie vynútil z dorážky po strele Alexandra Ovečkina Oshie. "Prvé dve tretiny sme nehrali tak, ako sme chceli. Musím pochváliť hráčov, že sa nevzdali a v tretej tretine vyrovnali. Ale nemôžeme hrať takto. Musíme byť radi za bod z tohto zápasu," vyhlásil kouč Capitals Todd Reirden.
Veľkolepý návrat Caroliny
Hurricanes prehrali predchádzajúce štyri duely a dali v nich spolu len sedem gólov, ale proti Ottawe sa prebudili. "Je pekné vidieť, že nám to tam zase padá. V posledných dvoch týždňoch sme sa nepresadzovali. Dnes sme boli schopní premieňať šance," pochvaľoval si tréner Hurricanes Rod Brind'Amour.
Sebastian Aho sa blysol dvomi gólmi a obranca Joel Edmundson si pripísal tri body za gól a dve asistencie. Český nováčik Martin Necas skóroval a pridal aj asistenciu, vďaka čomu bodoval v piatom z posledných šiestich zápasov.
Nečas sa presadil v 18. minúte, keď v presilovej hre náskok Caroliny na 2:0. Na pravý kruh sa pred neho odrazila strela Jakea Gardinera zblokovaná Vladislavom Namestnikovem a Nečas prekonal gólmana Andersa Nilssona, ktorý sa nestihol presunúť.
Rovnakú bilanciu ako Nečas mali aj Ryan Dzingel a Warren Foegele. Brankár Hurricanes Petr Mrazek sa podpísal pod výhru 27 úspešnými zákrokmi Carolina vrátila Senators sobotnú porážku 1:4 v Ottawe.
Brankár Nilsson vydržal v bránke Senators do 33. minúty, keď Haydn Fleury zvýšil na 4:0. Inkasoval štyrikrát z 19 striel. "Chytal výborne, vôbec to nebola jeho chyba. Ale povedali sme si, že štyri góly sú dosť," uviedol tréner Ottawy D.J. Smith. Vystriedal ho Craig Anderson, ktorý tiež inkasoval štyri góly z 24 pokusov Caroliny.