CHINSH_030417

Dvoma asistenciami prispel Richard Pánik k triumfu Chicaga na ľade Nashvillu 5:3. Dvadsaťšesťročný útočník má v sezóne na konte už 36 bodov a za najproduktívnejším Slovákom v lige, spoluhráčom Mariánom Hossom, zaostáva už len o jediný gól alebo prihrávku. Blackhawks tak oslávili siedmy triumf za sebou, vyhrali dvanásty z posledných trinástich duelov a predbehli Minnesotu Wild na čele tabuľky Západnej konferencie.

Boston Bruins - New Jersey Devils 3:2
Skvelú bilanciu pod novým koučom Bruceom Cassidym si drží Boston, ktorý na svojom ľade porazil New Jersey 3:2 a oslávil ôsmu výhru z posledných desiatich zápasov.
Na dôležitom triumfe v boji o play off sa podieľal aj David Pastrňák, ktorý asistoval pri prvom góle Toreyho Kruga. Ten v čase 27:06 zužitkoval presilovú hru.
"Bol to ťažký zápas," vyhlásil po stretnutí tréner Bruins Bruce Cassidy. "V poslednom čase sa nás drží šťastie, snáď to tak bude pokračovať."
Devils dokázali v priebehu stretnutia dvakrát zareagovať na vedenie súpera, na gól Ryana Spoonera z 49. minúty už ale odpoveď nemali.
Boston si vďaka výhre upevnil postavenie na siedmom mieste tabuľky Východnej konferencie, New Jersey aktuálne patrí až štrnásta pozícia.

Florida Panthers - Dallas Stars 1:2
Boj o postup do play off nevzdáva Dallas, ktorý zvíťazil na ľade Floridy 2:1 a v Západnej konferencii sa priblížil k priečkam, ktoré zaisťujú účasť v bojoch o Stanley Cup.
Stars sa dostali do vedenia v čase 11:01, keď sa presadil kapitán Jamie Benn. Domáci vyrovnali krátko pred prvou sirénou, keď Jonathan Huberdeau zužitkoval presilovú hru. O výhre hostí rozhodol len 67 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času obranca John Klingberg.

New York Rangers - Montreal Canadiens 1:4
Skvelú momentálnu formu potvrdil Montreal, ktorý uspel na ľade New York Rangers presvedčivo 4:1 a zaknihoval piate víťazstvo v rade.
Canadiens opanovali prvé dve tretiny, v ktorých si vypracovali trojgólový náskok. Domácich síce čiastočne vrátil do hry v úvode tretieho dejstva Chris Kreider, definitívnu podobu výsledku však stanovil Jordie Benn.
Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 6:1
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil súboj Winnipegu s Coloradom, kanadský tím v domácom prostredí deklasoval najhorší celok ligy vysoko 6:1.
Ďalší skvelý výkon predviedol talentovaný mladík Patrik Laine, ktorý k strelenému gólu pripojil aj jednu asistenciu. Až troma kanadskými bodmi sa blysol útočník Blake Wheeler.

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 2:1 po predl.
Súboj dvoch veľkých rivalov z Východnej konferencie vyznel pre Washington, ktorý pred svojimi fanúšikmi zdolal Philadelphiu 2:1 v predĺžení. Rozhodujúci gól zaobstaral Nicklas Backstrom.
V bránke Flyers dostal pred Michalom Neuvirthom prednosť Steve Mason, ktorý dlho držal nádej svojho tímu na zisk všetkých bodov. Philadelphiu dostal do vedenia Sean Couturier, na druhej strane ale vyrovnal krok Dmitry Orlov. V štvrtej minúte predĺženia potom udrel v presilovej hre Backstrom.

Nashville Predators - Chicago Blackhawks 3:5
Na čelo tabuľky Západnej konferencie sa vyhuplo Chicago, ktoré zvíťazilo na ľade Nashvillu 5:3 a oslávilo už siedmu výhru v rade.
Blackhawks sa znovu mohli spoľahnúť na gólový príspevok Patricka Kanea, ktorý strelil dva góly. Dvoma asistenciami zažiaril slovenský reprezentant Richard Pánik, v drese domácich strelil dva góly Viktor Arvidsson.
Ottawa Senators - Columbus Blue Jackets 3:2
Dobrú aktuálnu formu potvrdila Ottawa, ktorá na svojom ľade zdolala Columbus 3:2 a zaznamenala tretí triumf z posledných štyroch zápasov.
Senators rozdelili svoje zásahy rovnomerne do všetkých troch tretín, postupne trafili Viktor Stalberg, Erik Karlsson a Zack Smith. Hosťom góly Brandona Saada a Sama Gagnera na bodový zisk nestačili.
Ďalšie sobotné výsledky:
Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 1:2 v náj.
Edmonton Oilers - Detroit Red Wings 4:3
Los Angeles Kings - Vancouver Canucks 3:4
1.Našliapnuté Chicago
Fantastickú formu si schovalo na záver základnej časti Chicago. Slávny tím aktuálne ťahá sériu siedmich výhier v rade, ktorá ho vyniesla až na čelo tabuľky Západnej konferencie.
2. Domáca pevnosť
Víťazná séria Washingtonu v domácej hale nemá konca. Capitals na svojom ľade zdolali v predĺžení aj Philadelphiu a pripísali si už pätnásty triumf pred vlastnými fanúšikmi v rade.
3. Špecialista Smith
Hra v oslabení, to je doména Zacka Smitha. Útočník Ottawy v ňom strelil víťazný gól v dueli proti Columbusu. V tejto sezóne sa mu to podarilo už štvrtýkrát, čo je najviac medzi všetkými hráčmi.
1. Blake Wheeler (WPG): 1 gól, 2 asistencie, 3 strely
2. Patrick Kane (CHI): 2 góly, 6 striel
3. Kari Lehtonen (DAL): 41 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól
Na čo sa tešiť:
Na programe je sedem zápasov, ťahákom večera je jednoznačne súboj ťažkých váh Západnej konferencie Minnesoty so San Jose.