Hokejisti tímu Nashville Predators po veľmi tvrdej bitke vyrovnali stav série 2. kola play off proti Winnipeg Jets na 1:1, keď po úvodnej porážke 1:4 doma zdolali súpera 5:4. Útočník Kevin Fiala rozhodol až v druhom predĺžení v čase 85:37.
V dueli sa predstavili až traja trojbodoví hráči: hosťujúci Mark Scheifele (2+1) a domáci Viktor Arvidsson (1+2) s Filipom Forsbergom (0+3). Aj domáci mali strelca dvoch gólov, ktorým bol Ryan Johansen.

Nashville Predators - Winnipeg Jets 5:4 po predl. (stav série: 1:1)
Jets aj v druhom dueli v Nashville ukázali, že sú skutočne odhodlaní favorita série prinajmenšom čo najviac potrápiť. Víťazovi základnej časti, ktorý po minuloročnej finálovej porážke túži urobiť aj posledný krok k triumfu, dokázali pred jeho fanúšikmi opäť nastrieľať štyri góly. Ale tentoraz to nestačilo.
"Myslím si, že je pre nás naozaj dobré, že sa nám podarilo nájsť cestu k úspechu a vyhrať," povedal obranca domácich P.K. Subban. "Teraz pôjdeme k súperovi a potrebujeme urobiť to, čo nám celý rok išlo dobre - vyhrať."
Predators začali výborne a už po 27 sekundách Ryan Johansen otvoril skóre dokonale presnou strelou z medzikružia. Lenže Jets to vôbec nerozhodilo. Dustin Byfuglien pri hre 4 na 4 zaskočil Pekku Rinneho strelou medzi betóny a Scheifele už o 29 sekúnd neskôr využil presilovku.
P.K. Subban na začiatku 26. minúty potrestal nedisciplinovanosť súpera a po hrozivom náprahu s pomocou tyčky vyrovnal. Arvidsson dokonal ďalší obrat 79 sekúnd pred odchodom na druhú prestávku, keď presne z bodu na vhadzovanie prestrelil Connora Hellebuycka.
"Myslím si, že sme tvrdo makali, podporovali sme jeden druhého a strávili sme veľa času v útočnom pásme," vyhlásil Arvidsson. "Hrali sme jednoducho a dávali sme puky na bránku, v takejto hre sme dobrí."
Brandon Tanev síce v čase 45:11 vyrovnal, ale Nashville už po 34 sekundách vďaka Johansenovi kontroval a Predators mali opäť navrch. V 58. minúte mohol Arvidsson rozhodnúť po sólovej akcii, ale Hellebuyck bol proti a krátko nato zamieril na striedačku. Rinneho následne zachránila tyčka, ale na Scheifeleho zakončenie zblízka už zareagovať nestihol a išlo sa do predĺženia.
Práve Arvidsson mal v 66. minúte blízko k rozhodnutiu, keď si pri dorážke položil Hellebuycka, ale prekonať ho nedokázal. Podarilo sa to až Fialovi na konci prečíslenia dvoch na jedného blafákom do bekhendu.
"Som veľmi šťastný, že sme vyhrali," radoval sa Fiala. "To je to, čo je dôležité. Bol to pre nás mimoriadne dôležitý zápas, v ktorom sme potrebovali vyrovnať na 1:1, takže je to pre nás veľké víťazstvo.
Hosťom nakoniec nestačila ani strelecká prevaha, Rinne si spolu pripísal 46 úspešných zákrokov, Hellebuyck zasahoval tridsaťšesťkrát.
"Teraz je pre nás dôležité vyrovnať sa s prehrou po predĺžení v takomto zápase," zdôraznil kouč porazeného tímu Paul Maurice. "Musíme sa z toho dostať. Bolo v tom veľa emócií. V závere po vyrovnaní sme sa cítili skvele, ale sme zlomení prehrou po druhom predĺžení. Musíme to vstrebať."
Ďalší zápas: Utorok 1. mája (streda 2. mája 2:00 SELČ) v Bell MTS Place vo Winnipegu.