kesler

Svojím štvrtým hetrikom v kariére výrazne pomohol k víťazstvu Anaheimu nad Philadelphiou 4:3 po samostatných nájazdoch útočník Ryan Kesler. Český forvard Jakub Voráček sa v drese Flyers síce presadil v rozstreli, ale porážke nezabránil. O výhre Washingtonu nad Ottawou 2:1 rozhodol v 43. minúte svojím prvým gólom v sezóne obranca Taylor Chorney.

Mimo zápasového diania sa v nedeľu definitívne potvrdilo, že obranca P.K. Subban z Nashville Predators nenastúpi do utorkového zápasu proti celku Montreal Canadiens, odkiaľ v 29. júna prišiel. Opačným smerom v najzaujímavejšej transakcii leta putoval zadák Shea Weber. Subban nehrá od 15. decembra a kvôli zraneniu v hornej časti tela vynechá minimálne ďalšie dva až tri týždne.

Anaheim Ducks - Philadelphia Flyers 4:3 po sam. nájazdoch
Štvrtú porážku Flyers v rade neodvrátil ani Voráček, ktorý v tretej sérii odpovedal na úspešný pokus Rikarda Rakella a vyrovnal na 1:1. V piatom kole totiž rozhodol víťaznou trefou v prospech Anaheimu Corey Perry. Hviezdou stretnutia bol autor hetriku Kesler a gólman John Gibson sa pod víťazstvo podpísal 51 úspešnými zákrokmi. To bolo najviac v histórii Ducks.
Kesler prežil trojgólové predstavenie v NHL prvýkrát od 7. apríla 2011, kedy sa mu to podarilo ešte v drese Vancouver Canucks. "Nejaký čas to trvalo, než som sa znovu dočkal. Je to príjemný pocit, že sa mi to opäť podarilo," povedal Kesler, ktorý otvoril skóre duelu a potom zariadil aj vedenie 3:1.
Gólman Gibson čelil prvýkrát v kariére 54 strelám v zápase a to aj napriek tomu, že po vyrovnávacom góle Braydena Schenna na 3:3 opustil na tri minúty a 48 sekúnd bránku a prenechal miesto Jonathanovi Bernierovi. Ten si pripísal jeden zákrok.
Kouč Randy Carlyle vystriedal Gibsona, aby ho upokojil a odovzdal tímu cez pauzu nové strategické plány. "Chceli sme to využiť ako oddychový čas. Povedal som Bernierovi, že tam pôjde len do nasledujúcej reklamnej pauzy," vysvetlil Carlyle. Gibson bol nakoniec druhou hviezdou zápasu.
Anaheim od začiatku tretej tretiny dohrával bez centra Ryana Getzlafa, ktorý utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Washington Capitals - Ottawa Senators 2:1
Dvadsaťdeväťročný Chorney strelil v 130. zápase v kariére v NHL tretí gól a druhýkrát bol víťazný. Na modrej čiare si vymenil puk s Brooksom Orpikom a tvrdou strelou prekonal Mikea Condona. Bol to jeho prvý gól od 2. marca 2016.
"Brooks Orpik mi to prihral do dobrého priestoru a ja som to len vystrelil. Myslím, že to bolo ešte tečované a padlo to tam," radoval sa Chorney, ktorý mal z doterajších šiestich štartov v tejto sezóne na konte jednu asistenciu.
Do vedenia išla v 33. minúte Ottawa, keď sa trinásty raz v sezóne presadil Kyle Turris. O vyrovnanie sa postaral 20 sekúnd pred koncom druhého dejstva obranca Karl Alzner.

Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings 5:4 po predl. (písali sme v inom článku).
1. Matthews hviezdou pod šírym nebom
Devätnásťročný Auston Matthews sa stal hlavnou postavou Centennial Classic. Svojím druhým gólom v zápase v čase 63:40 rozhodol o výhre Toronta nad Detroitom 5:4 po predĺžení. Minuloročná jednotka draftu sa s 20 gólmi posunula na druhé miesto tabuľky strelcov o šesť zásahov za vedúceho Sidneyho Crosbyho z Pittsburgh Penguins.
2. Keslerov hetrik
Útočník Ryan Kesler sa vo svojej tretej sezóne v drese Anaheimu dočkal prvého hetriku a celkovo štvrtého v kariére v NHL. Pomohol tak k výhre nad Philadelphiou 4:3 po samostatných nájazdoch. Predtým prežil trojgólový zápas naposledy 7. apríla 2011 ešte vo farbách Vancouveru.
3. Trefa sviatočného strelca
Víťazstvo Washingtonu nad Ottawou zariadil obranca Taylor Chorney, pre ktorého to bol tretí gól v 130. zápasoch v NHL. Už druhýkrát však dal dvadsaťdeväťročný bývalý hráč tímov Edmonton Oilers, St. Louis Blues a Pittsburgh Penguins víťazný gól.
1. Ryan Kesler (ANA): 3 góly, 3 plusové body, 5 striel
2. Auston Matthews (TOR): 2 body, 2 góly, 3 strely
3. Connor Brown (TOR): 1 gól, 2 asistencie, 2 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe sú tri zápasy a deň po Toronte s Detroitom sa pod šírym nebom predstavia v NHL Winter Classic St. Louis Blues proti celku Chicago Blackhawks (19:00 SEČ, Nova Sport1).