V sobotu sa dva zápasy rozhodli v predĺžení

New York Islanders odmietli koniec sezóny a po výhre v domácej UBS Arene nad Carolina Hurricanes 3:2 po druhom predĺžení znížili stav série na 1:3 na zápasy. Prvý bod v sérii zaznamenali aj Tampa Bay Lightning v zostave s obrancom Erikom Černákom, keď finalistu minulej sezóny Florida Panthers porazili 6:3 a rovnako ako Islanders tak odvrátili vyradenie. Boston Bruins na ľade Toronto Maple Leafs uspeli 3:1 a rovnaký je aj priebežný stav série v prospech hostí. Dallas Stars napravili prvú z dvoch domácich porážok, keď dokázali zvíťaziť v treťom dueli série na ľade Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení.

Islanders odmietli koniec sezóny

Islanders v sobotu uspeli v domácej v UBS Arene nad Carolina Hurricanes 3:2 po druhom predĺžení znížili stav série 1. kola play off na 1:3 na zápasy. V čase 81:24 rozhodol svojím druhým gólom v zápase Mathew Barzal.

Do zápasu lepšie vykročili Hurricanes a presne po ôsmich minútach hry premenili presilovú hru po vylúčení Andersa Leeho. Od pred bránkoviskom bojujúceho Jakea Guentzela sa puk odrazil k Sethovi Jarvisovi, ktorý upratal puk k pravej tyčke bránky Semjona Varlamova.

Islanders odpovedali v polovici druhej tretiny. Barzal sa za pravým kruhom zbavil Bradyho Skjeia a Frederik Andersen na jeho strelu lapačkou nedosiahol. Po 98 sekundách druhej tretiny domáci využili početnú výhodu pri treste Sebastiana Aha. Po strele Noaha Dobsona sa z dorážky presadil Jean-Gabriel Pageau.

V 55. minúte si Carolina vynútila predĺženie. Opäť udrela v presilovke, tentoraz počas pobytu Roberta Bortuzza na trestnej lavici po kombinácii Martina Nečasa a Teuva Teräväinena usmernil puk za Varlamova Stefan Noesen. Prvé predĺženie rozhodnutie neprinieslo, ale po 84 sekundách druhého sa radovali Islanders. Strelu Bortuzza pred Andersenom tečoval Barzal.

Piaty zápas sa hrá na ľade Caroliny v noci na stredu 1. mája (1:30 SELČ).

Zostrih: Islanders - Hurricanes 3:2 po predĺžení

Bruins sú krok od postupu

Boston po porážke v druhom domácom zápase následne dokázal vyhrať obidva duely v Scotiabank Arene. V sobotu na predchádzajúci triumf 4:2 družina trénera Jima Montgomeryho nadviazala víťazstvom 3:1.

Bruins mali na svojej strane po dvoch tretinách trojgólový náskok. James van Riemsdyk v 16. minúte otvoril skóre, v druhej časti sa do streleckej listiny zapísali Brad Marchand po góle v presilovke aj Pastrňák, ktorý sa presadil druhýkrát vo vyraďovacích bojoch.

Líder tímovej ofenzívy zakončil rýchly protiútok hostí po Marchandovej prihrávke a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Brankár Jeremy Swayman pomohol k úspechu 25 zákrokmi.

Čisté konto mu nakoniec v 46. minúte zobral Mtcih Marner, ale bližšie sa už kanadský tím nedostal. Iľja Samsonov bol vystriedaný, pretože inkasoval tri góly zo 17 striel. Joseph Woll si v treťom dejstve pripísal päť zákrokov.

Toronto okrem porážky a nepriaznivého stavu série trápia aj zdravotné problémy kanoniera Austona Matthewsa, ktorý po druhej tretine ostal v kabíne a do tretej už nezasiahol. Tréner Sheldon Keefe uviedol, že ho tímoví lekári stiahli kvôli dlhotrvajúcej chorobe. V piatok kvôli svojmu zdravotnému stavu ani netrénoval.

Piaty zápas sa odohrá v Bostone v noci na stredu 1. mája (1:00 SELČ).

Zostrih: Boston - Toronto 3:1

Lightning ostali nažive

Hokejisti Tampy Bay dali svojmu floridskému rivalovi jasne najavo, že ešte neplánujú skončiť a štvrtý bod im nedajú zadarmo. Po skvelom vstupe do zápasu Lightning v Amalie Arene viedli už 3:0.

Panthers sa síce dokázali vrátiť do zápasu a do druhej prestávky znížili na 3:4, ale viac im domáci na čele s brankárom Andrejom Vasilevským (22 zákrokov) nedovolili. Naopak ešte dvakrát inkasovali z hokejky Stevena Stamkosa a Nicholasa Paula. Černák prispel dvomi kladnými bodmi v plus/mínus.

Stamkos sa v zápase presadil až dvakrát a ešte lepšiu bilanciu mal Brandon Hagel (2+1). Tri body nazbierali aj Brayden Point (1+2), Nikita Kučerov a Victor Hedman (obaja 0+3).

Povzbudením na domáci duel musel byť aj štart beka Michaila Sergačova, ktorý nastúpil prvýkrát od 7. februára, keď si zlomil holennú a lýtkovú kosť v ľavej nohe. Hneď na druhý deň podstúpil operáciu a do tréningu sa prvýkrát zapojil v bezkontaktnom drese 8. apríla.

Za hostí skórovali Sam Reinhart, Carter Verhaeghe a Oliver Ekman-Larsson. Brankár Sergej Bobrovskij si pripísal 26 zákrokov.

Piaty zápas sa odohrá na ľade Floridy v noci na utorok 30. apríla (1:00 SELČ).

Zostrih: Lightning - Panthers 6:3

Johnston vrátil Stars do série

Obhajcovia Stanley Cupu Golden Knights si z Texasu priviezli dve veľmi cenné výhry, ale prvé vystúpenie pred svojimi fanúšikmi nezvládli. Stars predĺžili úspechy vonku hrajúcich tímov zásluhou Wyatta Johnstona, ktorý rozhodol v čase 76:23.

Bol to jeho druhý gól v zápase. Tým prvým - premiérovým v tohtoročnom play off - symbolicky otvoril skóre v čase 11:11. V druhej tretine zvýšil Miro Heiskanen, ale potom znížil Brayden McNabb a už v 34. minúte bolo vyrovnané, keď sa v oslabení presadil Jack Eichel.

Domácim tak nakoniec nepomohol ani skvelý výkon brankára Logana Thompsona, ktorý mal na konte 43 úspešných zákrokov. Jeho náprotivok Jake Oettinger ich zaznamenal 32.

Štvrtý zápas sa odohrá opäť vo Vegas v noci na utorok 30. apríla (3:30 SELČ).

Zostrih: Dallas - Vegas 3:2 po predlžení.