halacact1016

Má výrazný podiel na tom, že New York Islanders sa dočkali prvého víťazstva v sezóne. Gólman Jaroslav Halák predviedol v dueli s tímom Anaheim Ducks solídny výkon, dlho držal elitných strelcov kalifornského tímu na uzde. Kapituloval až v poslednej tretine, domáci napriek tomu vybojovali výhru v predĺžení. Halák prispel 24 zákrokmi.

New York Islanders - Anaheim Ducks 3:2 po predl.
Súboj celkov, ktoré stále čakali na prvé víťazstvo, vyznel pre domácich. Islanders väčšinu zápasu viedli a nakoniec vďaka gólu Josha Baileyho v predĺžení uspeli 3:2.
Skóre otvoril už v 8. minúte Brock Belson, ktorého presne našiel Jason Chimera. Druhý gól tímu z New Yorku pridal až v úvode tretieho dejstva kapitán John Tavares.
Slovenský gólman Islanders Jaroslav Halák bol dlho bezchybný, prvýkrát inkasoval až v 49. minúte, kedy trafil Cam Fowler. Minútu pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Ryan Getzlaf, na prvú výhru to ale Ducks nestačilo.
Halák pôsobil veľmi istým dojmom, celkovo si pripísal 26 zákrokov a patril k najlepším hráčom svojho mužstva.
"Nedosiahli sme výsledok, aký sme chceli, ale aspoň máme vonkajší bod," uviedol Ryan Getzlaf. "Som rád za to, ako sme sa dokázali do zápasu vrátiť."

Edmonton Oilers - Buffalo Sabres 2:6
Hráči Edmonton Oilers utrpeli prvú porážku v sezóne, keď na svojom ľade podľahli tímu Buffalo Sabres 2:6. Hostia o svojej výhre rozhodli v druhej a tretej časti.
Domáci sa držali len v prvej tretine, ktorá skončila nerozhodne 2:2. Odvtedy strieľali góly už len hostia. Hviezdou duelu sa stal útočník Ryan O´Reilly, ktorý si zapísal štyri body za dva góly a dve asistencie.

okposo

Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes 4:3 po predl.
Tím Vancouver Canucks vybojoval druhú výhru za dva dni, keď na svojom ľade zdolal celok Carolina Hurricanes 4:3 v predĺžení. O výhre kanadského mužstva rozhodol Brandon Sutter.
Carolina bola v prvej polovici zápasu jasne lepšia, vypracovala si náskok 3:0 a zdalo sa, že kráča za suverénnym triumfom. Domáci ale nezložili zbrane a vyrovnali, dvoma bodmi sa na tom podieľal útočník Markus Granlund.
1. Obrat vo Vancouveri
Po 32. minútach hry viedla Carolina na ľade Vancouveru 3:0 a smerovala k výhre. Canucks ale štyrmi góly skóre dokonale otočili.
2. Edmonton ochutnal vlastnú medicínu
V prvých dvoch zápasoch nastrieľali Oilers dokopy 12 gólov, z ich ofenzívy išiel strach. Teraz dostali ochutnať vlastnú medicínu, Buffalo im nastrieľalo šesť gólov.
3. Anaheim ďalej čaká
Tri zápasy, žiadne víťazstvo. Anaheim, jeden z hlavných favoritov na zisk Stanley Cupu, stále čaká na premiérové víťazstvo v sezóne.
1. Ryan O´Reilly (BUF): 2 góly, 2 asistencie, 2 strely
2. Brandon Sutter (VAN): 1 gól, 1 asistencia, 2 hity
3. Jaroslav Halák: 26 úspešných zákrokov