Canucks dali päť gólov v prvej tretine

V pondelok sa v zámorí hrali len dva zápasy a nezasiahol do nich ani jeden slovenský hokejista. Vancouver vysoko porazil Floridu 7:2 a Panthers sa tak skončila osemzápasová bodová séria. V druhom súboji Arizona zdolala Buffalo 3:2 po nájazdoch, ale Sabres napriek tomu ostali na čele bodovania celej ligy o jeden bod pred Washingtonom.

Rýchly nástup Canucks
Vancouver kanonádou v úvodnom dejstve zastavil nástup Floridy, ktorá vyšla bodovo naprázdno prvýkrát od 8. októbra, keď doma podľahla Carolina Hurricanes 3:6. Canucks už v siedmej minúte viedli 3:0 a prvú tretinu vyhrali 5:1. Obranca Alexander Edler a útočník Elias Pettersson si pripísali tri asistencie, J.T. Miller strelil dva góly.
Domáci sa prvýkrát radovali po 74 sekundách po góle Brandona Suttera, ktorý zakončil súhru s Michealom Ferlandom. Ďalšie góly pridali Tim Schaller, ktorý využil chybnú rozohrávku brankára Sama Montembeaulta, a Jake Virtanen. Ten sa presadil z dorážky po nahodení Bo Horvata a Montembeaulta vystriedal Sergei Bobrovsky.
"Myslím si, že sme neboli pripravení hrať. Od začiatku nás prekonávali a je ťažké doháňať stratu 0:3 od úvodu zápasu," vyhlásil tréner Floridy Joel Quenneville.

Miller dal druhý gól proti Floride

Po 111 sekundách síce znížil Brian Boyle, ale vzápätí Miller odpovedal vydarenou strelou a pripísal si 100. gól v NHL. V čase 19:06 po Ferlandovej prihrávke Josh Leivo upravil na 5:1. Bobrovsky inkasoval dvakrát zo šiestich striel a hoci góly neboli vyslovene jeho vinou, od druhej časti sa vrátil do bránky Montembeault.
Florida korigovala stav v 33. minúte v presilovej hre vďaka bombe Mikea Hoffmana, ale 29 sekúnd pred koncom druhého dejstva Miller vrátil domácim štvorgólový náskok tečom Edlerovej strely. V záverečnej časti ešte Brock Boeser zužitkoval Petterssonovu prihrávku spoza bránky.
Buffalo prvýkrát prehralo doma
Buffalo si proti Arizone síce už do 12. minúty vypracovalo dvojgólový náskok, ale zbierku piatich domácich výhier na štarte sezóny nakoniec nerozšírilo. Sabres sa tak nepodarilo vyrovnať najlepší výkon v histórii klubu pred vlastným publikom z úvodu ročníka 1975-76, keď odštartovali šiestimi výhrami. Coyotes potvrdili formu šiestym víťazstvom z posledných siedmich duelov.
Domáci sa ujali vedenia vo štvrtej minúte, keď počas vylúčenia Lawsona Crouseho Jack Eichel prekonal z ľavého kruhu Darcyho Kuempera. Kapitán Sabres siedmym gólom v sezóne oslávil svoje 23. narodeniny. Po kombinácii s Marcusom Johanssonom zvýšil náskok Jeff Skinner a druhú asistenciu si pripísal Vladimir Sobotka.
Vedenie Buffala sa začalo rozplývať 70 sekúnd pred koncom úvodného dejstva, keď Conor Garlnd prestrelil Cartera Huttona z ostrého uhla. V 37. minúte po faule brankára Sabres využil presilovú hru, keď Garlandovu strelu tečoval tieniaci Carl Soderberg.
Zvyšok riadneho hracieho času ani predĺženie rozuzlenie neprinieslo a duel dospel do nájazdov, v ktorých sa ako jediný presadil Nick Schmaltz.
Buffalo si pripísalo ešte len druhú porážku z posledných šiestich duelov. "Oni boli lepší, my sme boli radi, že sme dostali zápas do predĺženia. V ňom sme si išli za víťazstvom a mali sme šance," ľutoval kouč Buffala Ralph Krueger, že jeho zverenci nerozhodli v nastavenom čase.
Coyotes sa po sérii štyroch zápasov vonku vracajú domov s tromi výhrami. "Na konci minulej sezóny sme zažili podobný trip a stál nás miesto v play off. Všetky tieto výjazdy budú dôležité. Bilancia 3-1 je skvelá," pochvaľoval si útočník Garland.