Voracek

Čtyři čeští hokejisté se zapsali mezi střelce ve čtvrtečním programu devíti přípravných zápasů před začátkem NHL. Útočník Jakub Voráček se vítězný gólem a asistencí podílel na výhře celku Philadelphia Flyers nad Boston Bruins 5:1 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Za poražené se trefil centr David Krejčí.

Brankou a asistencí pomohl k vítězství týmu Florida Panthers nad celkem Tampa Bay Lightning 5:2 forvard Radim Vrbata. Premiérovou trefu si ve třetím vystoupení za Detroit Red Wings připsal obránce Libor Šulák, ale porážce s týmem Chicago Blackhawks 2:4 nezabránil.
Osmadvacetiletý Voráček se 11 vteřin před koncem první třetiny prosadil z dorážky po střele obránce Radka Gudase a zvýšil náskok Flyers na 2:0. Ve 25. minutě ještě Voráček uvolnil na levém kruhu Brandona Manninga, který zařídil tříbrankový náskok. Za Boston snižoval po 48 vteřinách závěrečné třetiny na 1:4 centr David Krejčí a asistenci si připsal David Pastrňák.

Voráček, který je nejlépe placeným českým hráčem v NHL, si tak ve čtvrtém předsezonním testu vylepšil bilanci dosavadní jediné asistence. Gudas dosud zaznamenal ze dvou duelů také jednu přihrávku, stejnou bilanci měl Krejčí a Pastrňák do čtvrtečního klání nasbíral ve třech vystoupeních gól a asistenci.
Šestatřicetiletý Vrbata v deváté minutě otevřel skóre utkání a v polovině třetí třetiny asistoval u branky na 4:1, kterou vstřelil Jared McCann a dovršil hattrick. Zkušený český útočník, jenž po skončení kontraktu v celku Arizona Coyotes podepsal 1. července jako nechráněný volný hráč s Panthers roční kontrakt, si vylepšil bilanci na tři body za dvě branky a jednu asistenci ze tří přípravných zápasů.
Za Lightning odchytal celý zápas slovenský gólman Peter Budaj a inkasoval z 32 střel čtyři branky. V sestavě poražených nechyběli ani obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát, který si připsal čtyři minusové body.
Třiadvacetiletý Šulák, který po dvouletém působení v českém celku Orli Znojmo v mezinárodní EBEL podepsal v květnu s Detroitem jako nedraftovaný volný hráč dvouletou smlouvu, dostal ve 36. minutě Red Wings do vedení 2:1. Při rychlém brejku si najel mezi kruhy na přihrávku Colina Campbella a pohotově překonal Antona Forsberga.
Šulák tak odpověděl na trefu slovenského útočníka Richarda Pánika, který o 128 sekund dříve vyrovnal na 1:1. Brankáře Petra Mrázka překonali ještě ve třetí třetině Tommy Wingels a Alex DeBrincat, kteří otočili stav. Výsledek dovršil při power play do prázdné branky Laurent Dauphin. Český gólman tak inkasoval za celý zápas tři branky ze 40 střel. V dresu Red Wings se objevil také obránce Filip Hronek. Za Chicago nastoupil útočník David Kämpf a také slovenský forvard Tomáš Jurčo.
Asistencí pomohl k vítězství Anaheim Ducks nad San Jose Sharks 3:0 útočník Ondřej Kaše, který v pátém duelu v přípravě poprvé bodoval. V 57. minutě přihrál na gól Antoinea Vermettea, který zvýšil na 2:0. V dresu poražených nastoupili forvard Tomáš Hertl i obránce Radim Šimek.
V barvách nováčka Vegas Golden Knights při prohře s týmem Colorado Avalanche 2:4 podruhé za sebou nebodoval forvard Tomáš Hyka, který v první třech duelech nasbíral pět bodů za čtyři góly a asistenci.
V sestavě Columbus Blue Jackets při výhře na ledě Nashville Predators 4:3 po samostatných nájezdech nechyběl forvard Lukáš Sedlák. Útočník Michael Frolík hrál za Calgary Flames, kteří podlehli na hřišti Vancouver Canucks 1:3. Centr Vladimír Sobotka nechyběl ve dresu St. Louis Blues, kteří podlehli v Kansas City celku Minnesota Wild 2:3.