ss111516_169

Jsou to mimořádně rozporuplné pocity. Hráči Tampa Bay Lightning sice zvítězili na ledě týmu Detroit Red Wings 4:3, přišli však o svého kapitána Stevena Stamkose. Ten pro zranění opustil duel už v průběhu první třetiny. Ve výsledkové mizérii pokračuje celek Edmonton Oilers, který podlehl na ledě Anaheim Ducks 1:4 a utrpěl už čtvrtou porážku v řadě.
Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 3:4

Pouze 2:07 minuty strávil na ledě v duelu s Detroitem útočník Tampy Bay Steven Stamkos. Při hře v oslabení upadl u mantinelu a do kabiny zamířil s bolestivou grimasou. Ještě předtím ale stihl dát gól, jenž přispěl k výhře 4:3.
Podle prvních informací utrpěl kanadský útočník zranění v dolní části těla, držel se totiž za pravou nohu. Trenér Tampy Jon Cooper po utkání zranění své opory nespecifikoval, Stamkose nyní čeká lékařské vyšetření.
"Nikdy není příjemné, když ztratíte nějakého hráče," prohlásil obránce Victor Hedman. "Tím spíš, když jde o jednoho z nejlepších útočníků na světě."
I bez svého vůdce ale Lightning souboj na ledě Red Wings zvládli. Velkou zásluhu na tom měl útočník Nikita Kucherov, který vstřelil dvě branky a připojil jednu asistenci. Právě on v čase 58:50 svou trefou rozhodl.
V brance Detroitu dostal příležitost český gólman Petr Mrázek, který si připsal 18 úspěšných zákroků. Ke kýžené výhře ale svůj tým nedovedl. Red Wings prohráli podruhé v řadě a ve Východní konferenci jim patří až dvanáctá příčka.

Philadelphia Flyers - Ottawa Senators 2:3 po sam. nájezdech
V obrovské drama se proměnil souboj mezi celky Philadelphia Flyers a Ottawa Senators. O triumfu hostů 3:2 musela rozhodnout až pátá série samostatných nájezdů.
Flyers měli v průběhu zápasu navrch, hned dvakrát vedli, Senators ale dokázali na trefy Nicka Cousinse a Michaela Raffla najít odpověď. Duel tak pokročil až k nájezdům, ve kterých zářil gólman Ottawy Craig Anderson. Neuspěl proti němu ani český útočník Jakub Voráček, o výhře hostů rozhodl Erik Karlsson.
Toronto Maple Leafs - Nashville Predators 6:2
Fantastický individuální výkon útočníka Jamese Van Riemsdyka položil základ vysoké výhry celku Toronto Maple Leafs, který na svém ledě deklasoval mužstvo Nashville Predators 6:2.
Americký reprezentant nasázel hattrick, když své góly rozprostřel do všech tří třetin. Navíc si připsal asistenci u úvodního zásahu Mitchella Marnera, jenž poslal Toronto do vedení už ve druhé minutě zápasu. Formace Marner, Tyler Bozak a Van Riemsdyk dohromady zapsala jedenáct bodů.
V brance Predators dostal příležitost Marek Mazanec a předvedl 26 úspěšných zákroků.

Montreal Canadiens - Florida Panthers 3:4 v prodl.
Nečekané vítězství vydřeli hráči Florida Panthers, kteří uspěli na ledě Montreal Canadiens 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil obránce Aaron Ekblad.
Canadiens v průběhu utkání dvakrát vedli, Panthers ale dokázali vždy zareagovat. Ve třetí minutě prodloužení pak Jussi Jokinen připravil vítěznou trefu pro Ekblada, který se prosadil už potřetí v sezoně. Jaromír Jágr v dresu Panthers nebodoval.
Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 4:0
V jednoznačnou záležitost se proměnil duel mezi týmy Winnipeg Jets a Chicago Blackhawks. Kanadský celek ovládl duel suverénně 4:0 a oslavil čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů.
Hlavní hvězdou utkání se stal domácí gólman Connor Helleybuck, který si připsal 27 úspěšných zákroků a vychytal čisté konto. V ofenzivě pak přidal svůj dvanáctý gól v sezoně talentovaný útočník Patrik Laine.

Vancouver Canucks - New York Rangers 2:7
Ve vynikajících výkonech pokračují New York Rangers, kteří zvítězili na ledě Vancouver Canucks 7:2 a připsali si třetí výhru v řadě.
Za ziskem maximálního počtu bodů vykročili hosté už v první polovině zápasu, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Ten v dalším průběhu ještě navýšili. Po dvou gólech nastříleli Kevin Hayes a J.T. Miller.
Minnesota Wild - Calgary Flames 0:1
Jediná branka rozhodla o výhře týmu Calgary Flames na ledě celku Minnesota Wild. Postaral se o ní už v sedmé minutě Johnny Gaudreau, jenž zužitkoval přesilovou hru.
Hosté se mohli spolehnout na vynikající výkon brankáře Chada Johnsona, jenž pochytal všech 27 střeleckých pokusů soupeře. Velkou měrou se tak zasloužil o to, že Calgary ukončilo sérii čtyř porážek.
Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 4:1
V nevýrazných výkonech pokračuje celek Edmonton Oilers, který padl na ledě Anaheim Ducks 1:4 a utrpěl už čtvrtou prohru v řadě.
Ducks poslal do vedení už v osmé minutě Nick Ritchie, v úvodu druhé části přidali další zásahy Cam Fowler a Ryan Kesler. Hosté pouze snížili zásluhou Leona Draisaitla, konečnou podobu skóre dal ale v závěrečné části domácí Antoine Vermette.

St. Louis Blues - Buffalo Sabres 4:1
Třemi góly v závěrečném dějství rozhodli hráči St. Louis Blues o výhře 4:1 nad Buffalo Sabres.
Domácí zapsali úspěch po třech porážkách. Jako první sice udeřili hosté, když v osmé minutě využil přesilovou hru Sam Reinhart, poté už ale dávali branky jen domácí. Nejprve vyrovnal Robby Fabbri, ve třetí třetině pak udeřili Jaden Schwartz, Kyle Brodziak a Scottie Usphall.
Další úterní zápasy:
Carolina Hurricanes - San Jose Sharks 1:0
Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 2:1 v prodl.
Dallas Stars - New Jersey Devils 1:2 v prodl.
Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 4:1
1. Stamkosovo zranění
Tohle může být velká rána pro Lightning. Steven Stamkos odstoupil z duelu proti Detroitu už v první třetině. Nyní se čeká na výsledky lékařských vyšetření.
2. Van Riemsdykova show
Třemi zásahy srazil útočník James Van Riemsdyk do kolen Nashville a významnou měrou se podílel na vysokém triumfu Toronta 6:2. Americký reprezentant si připsal první hattrick v sezoně.
3. Zadrhnutý Edmonton
V úvodu sezony kosil jednoho soupeře za druhým a hrál parádní hokej. Nyní se ovšem Edmonton trápí, na ledě Anaheimu musel vstřebat už čtvrtou porážku v řadě.
1. James Van Riemsdyk (TOR): 3 góly, 1 asistence, 3 střely
2. Tyler Bozak (TOR): 4 asistence, 2 střely
3. Nikita Kucherov (TBL): 2 góly, 1 asistence, 2 střely