DAL recap 5-25

Hokejisté Dallas Stars zvítězili v sobotu doma v American Airlines Center nad Edmonton Oilers 3:1 a vyrovnali stav finálové série Západní konference na 1:1 na zápasy.Vítězný gól dal v čase 43:41 Mason Marchment. Gólem a asistencí se podepsal pod úspěch celku z Texasu kapitán Jamie Benn a dvě přihrávky si připsal Wyatt Johnston.

"Není moc krásnějších pocitů, než skórovat v zápase play off. Bereme výhru, ale musíme na to zapomenout a soustředit se na dál. Máme další klíčový zápas před sebou," prohlásil Marchment.

Stars se ujali vedení ve 4. minutě, kdy vyslal Johnston do přečíslení dvou na jednoho s Loganem Stankovenem Benna, který se z hranice levého kruhu trefil k protější tyči branky Stuarta Skinnera. Oilers odpověděli za 44 sekund, když se prosadil z dorážky po akci s Codym Cecim Connor Brown.

Vrátit vedení Dallasu mohl Johnston. Za Oilers se neprosadil zblízka z dorážky Marchmentem atakovaný Evander Kane a Jake Oettinger kryl levým betonem nebezpečnou střelu nejproduktivnějšího obránce letošního play off Evana Boucharda.

Sestřih: Dallas - Edmonton 3:1

Na druhé straně mohl přidal druhý gól Benn, gólmana Dallasu nepřekonal po vyjetí zpoza branky Kane a Skinner si poradil s pokusy Tylera Seguina a Stankovena. Ve druhé třetině měli další šance Stars Thomas Harley, Johnston, Jevgenij Dadonov a Jason Robertson.

Benn byl rád, že Dallas zvládl nepodařenou první třetinu. "Nebyla z naší strany dobrá. Oni začali dobře a Jake byl neuvěřitelný. Tento zápasy bychom bez Jakea v brance nevyhráli," řekl Benn a chválil Oettingera, který přispěl k výhře 29 úspěšnými zákroky. "Od druhé třetiny jsme se dostali k naší hře a začali jsme hrát lépe," doplnil Benn, autor čtyř bodů za dvě branky a stejný počet asistencí z posledních tří utkání.

Oilers v první třetině přestříleli domácí 16-4, ale vytěžili z toho jediný gól. "První třetina byla z naší strany z nějakéh důvodu opatrná. Mluvili jsme o tom, že musíme hrát jak by to byl zápas číslo 7. Ale čekali jsem, co se stane. Na konci první třetiny jsme se zvedli. Ve druhé a třetí jsme byli exceletní," uvedl trenér Dallasu Pete DeBoer.

Opětovného vedení se Dallas dočkal po Marchmentově teči střely Ryana Sutera od modré čáry. V 52. minutě mohl opět Marchment z brejk pojistit náskok. Povedlo se to 123 sekund před koncem při hře Oilers bez gólmana Esovi Lindellovi, který trefil z obranné modré čáry prázdnou branku.

V barvách Edmontonu vyšel poprvé v letošním play off naprázdno útočník Leon Draisaitl, který s 25 body za devět branek a 16 asistencí ze 14 utkání vede produktivitu. Neprosadil se ani kapitán Connor McDavid, který rozhodl ve čtvrtek v druhém prodloužení výhře Oilers v úvodním utkání 3:2.

"Rozdíly jsou minimální. Jsou to vyrovnaní zápasy. Jedna jemná teč před brankou a je to. Nikdo nechce prohrávat. Měli jsme velké šance, ale nedokázali jsme je proměnit," litoval McDavid.

Český útočník Radek Faksa zůstal na tribuně a ve čtvrtém útoku Dallasu jej nahradil Ty Dellandrea.

Třetí zápas série je na programu v pondělí (v úterý ve 2:30 SELČ) v Edmontonu.