NSHvsCHIgm2_Pekkaekkymomemt

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 0:5 (Stav série 0:2)
Jeden z velkých favoritů na zisk Stanley Cupu vyhlásil po druhém zápase série prvního kola Západní konference s Nashville Predators stav nouze. Ofenzivní hvězdy Chicago Blackhawks podruhé znemožnil vynikající gólman Pekka Rinne. Finský dlouhán si připsal druhou nulu a navrch zaznamenal i dvě asistence u výhry hostů 5:0.

Jonathan Toews, Patrick Kane, Artemi Panarin, Marián Hossa, ti všichni se během 120 minut v United Center nedokázali ani jednou prosadit. Chicago prohrálo oba domácí zápasy poprvé během posledních devíti let v play off.
"Nebylo to vůbec pěkné. Zakopali jsme se do hodně velké díry. Každý z nás je zodpovědný, od trenérů až po všechny hráče. Musíme se z téhle bryndy dostat, umíme hrát mnohem lepší hokej, než jsme předvedli," nechápal výbuch kouč Chicaga Joel Quenneville.
"Určitě jsme neplánovali, že tu vyhrajeme dva zápasy. Blackhawks jsou výborný tým s vynikajícím jádrem, dobře koučovaný," divil se trenér Nashvillu Peter Laviolette.
Ryan Johansen byl s gólem a dvěma asistencemi nejproduktivnějším hráčem vítězů v sobotním zápase. U jeho trefy si připsal druhou asistenci právě Rinne, to samé se mu povedlo u gólu Harryho Zolnierczyka..
Finský brankář Predators měl sedm zásahů v první třetině, 14 ve druhé a devět ve třetí části. Jeho protějšek Corey Crawford inkasoval pětkrát z 29 střel Blackhawks, kteří tak v play off neskórovali od gólu Andrew Shawa ze třetí třetiny sedmého zápasu loňského prvního kola se St. Louis Blues.
"Musíme před Rinnem udělat mnohem víc práce, aby neviděl všechny puky, co na něj letí. A dát třeba škaredý gól," mínil chicagský kapitán Toews.
Příležitost odčinit dva domácí výbuchy budou mít Blackhawks v pondělí ve třetím duelu série.
Hrdina zápasu:Pekka Rinne (NSH)
Nejen, že brankář Predators 30 zákroky podruhé v sérii vynuloval všechny ofenzivní hvězdy Chicaga, ale ještě si připsal dvě asistence.