NYR@FLA 52624

Hokejisté New York Rangers jdou ve finále Východní konference do vedení 2:1. Ve třetím utkání jim na ledě Florida Panthers vystřelil gólem v prodloužení druhý bod v sérii Alexander Wennberg. Hned dvěma brankami přispěli k výhře 5:4 Alexis Lafrenière i Barclay Goodrow, dvě asistence si připsal obránce Ryan Lindgren.

Dvougólového střelce měla i Florida: ještě v první třetině zvládl Sam Reinhart dvakrát skórovat v přesilovce. Další góly domácích přidali Aleksander Barkov, jenž měl také bod za nahrávku, a Gustav Forsling. Po dvou asistencích si připsali Carter Verhaeghe a Matthew Tkachuk.

Sergej Bobrovskij inkasoval pětkrát ze 23 střel. Igor Šesťorkin na druhé straně chytil 33 ze 37 pokusů aktivnějších Panthers.

Ti šli rychle do vedení, už ve 3. minutě se poprvé trefil Reinhart. Lafrenière a Goodrow duel otočili ve prospěch hostů, ale Reinhart v početní výhodě ještě před přestávkou srovnal účty.

Na konci druhé třetiny však nejprve Lafrenière po parádním sólu dostal Rangers znovu do vedení a Goodrow ho ve vlastním oslabení ještě navýšil. Pro New York to byl už pátý gól v oslabení během letošního Stanley Cupu; žádný jiný tým přitom nedal víc než dva.

Lafrenièreova parádní gólová akce

V rozmezí necelých dvou minut třetí části Florida dokázala trefami kapitána Barkova a Forslinga vyrovnat. A ve třetí třetině plus prodloužení přestřílela hosty v poměru 18-8.

"Třetí (třetina) byla asi nejtěžší v celé sérii. Vedli jsme, ale byli jsme pod palbou. Dokázali srovnat, byla to jejich nejlepší třetina," hodnotil newyorský kouč Peter Laviolette.

Nadšení domácích příznivců však zmrazil v čase 5:35 prvního prodloužení Wennberg, který tečoval před brankou držadlem hole Lindgrenovu střelu. Byl to jeho první gól v letošním play off, v němž odehrál 13 duelů, a teprve druhý za celkem 32 startů za Rangers od trejdu ze Seattle Kraken ze 6. března.

Wennberg rozhodl prodloužení na Floridě

Český útočník Filip Chytil odehrál za vítězný tým 14 minut a 10 sekund bez bodu, měl tři hity, jednu střelu na branku a -1 v plus/minus hodnocení.

Celek z Manhattanu vede v sérii 2:1 na zápasy, ten čtvrtý se bude hrát opět v Amerant Bank Areně v noci na středu.