German Roundup MW

Další úžasný večer Davida Pastrňáka přinesl středeční program NHL. Kanonýr Bostonu ukázal, že ani pětitýdenní absence kvůli zranění palce na levé ruce mimo led nic neubrala z jeho skvělé formy. Dvaadvacetiletý kanonýr řídil palbu v duelu proti New York Rangers a pod vítězství 6:3 se podepsal pěti body za hattrick a dvě asistence.
Dvě přihrávky si připsal i jeho spoluhráč David Krejčí a Češi se prosadili i v dalších dvou ze zbývajících tří utkání. Obránce Radko Gudas se podílel gólem na výhře Philadelphie nad Torontem 5:4 po nájezdech a forvard Radek Faksa asistoval u vítězné branky Dallasu v Calgary při výsledku 2:1.

Úžasný Pastrňák
Boston oslavil už svou dvanáctou domácí výhru za sebou a upevnil si druhé místo v Atlantické divizi, kde má už šestibodový náskok před třetím Torontem s pěti zápasy obou celků do konce základní části. A fanoušci v TD Garden sledovali bodově nejvydařenější zápas Pastrňáka v kariéře během základní části NHL. Při pátém utkání po návratu na led se jim představil poprvé doma.
Rodák z Havířova si připsal třetí hattrick v sezoně a celkově čtvrtý v dlouhodobé části NHL, v které se dostal na pět bodů v utkání poprvé. V play off už přitom předvedl ještě o bod vydařenější představení. Loni v 1. kole vyřazovací části při vítězství ve druhém utkání nad Torontem 7:3 nasbíral šest bodů a vstřelil svůj dosud jediný hattrick v bojích o Stanley Cup.

Pastrňák dal čtvrtý hattrick kariéry a třetí v sezoně

Pastrňák poté, co musel kvůli zranění vynechat 16 zápasů, sice v prvním duelu při výhře na ledě New York Islanders 5:0 vyšel naprázdno, ale z dalších čtyř utkání nasbíral 11 bodů za pět gólů a šest asistencí. "Na začátku to bylo těžké. Návrat na domácí led jsem si ale hodně užil," zářil spokojeností Pastrňák.
Byl u prvních pěti branek Bruins v utkání. Ve třetí minutě v přesilové hře po přihrávce Brada Marchanda z levého kruhu prostřelil Henrika Lundqvista a otevřel skóre. V polovině utkání získal Bostonu vedení 2:1 poté, co ho našel ideálně bekhendem v přečíslení Krejčí.
Ve 44. minutě spolu s Krejčím asistovali u branky na 3:1 Jakea DeBruska, který po přihrávce jasné první hvězdy večera zakončoval do prázdné branky. V čase 52:52 využil Pastrňák další početní výhodu přesnou střelou z pozice za levým kruhem a za stavu 4:2 tak létali na led čepice. A o tři a půl minuty později v přesilovce pět na tři opět Pastrňák vystřelil z parkety za levým kruhem a tentokrát usměrnil puk do branky tečí Patrice Bergeron.
Pastrňák si na pozici nejproduktivnějšího českého hráče v sezoně i nejlepšího střelce polepšil na 77 bodů za 36 branek z 61 zápasů. V počtu gólů už vytvořil své osobní maximum a tři body mu chybějí i k vyrovnání nejlepší výkonu kariéry v bodech. V minulém ročníku dosáhl na 80 bodů a 35 tref z 82 duelů.
Asistenci si připsal také kapitán Bostonu Zdeno Chára a jeho slovenský krajan Jaroslav Halák se podílel na vítězství 20 úspěšnými zákroky.
Flyers živí teoretickou naději
Philadelphia zabrala po dvou prohrách a po teprve třetí výhře z posledních osmi zápasů matematicky ještě stále zůstává ve hře o play off. Z desáté pozice ve Východní konferenci ztrácí s pěti zápasy do konce osm bodů na Montreal Canadiens, kteří drží druhou divokou kartu.

Svým druhý gólem za uplynulých sedm zápasů a celkově čtvrtým v sezoně k tomu přispěl Gudas, který ve 29. minutě vyrovnal na 2:2. Svým pokusem od modré čáry dokonale využil clony před Frederikem Andersenem a trefil se přesně k pravé tyči. Bodoval tak ve třetím z posledních čtyř duelů.
Útočník Jakub Voráček se ve svém jubilejním 600. zápase za Philadelphii v NHL bodově neprosadil a byl v nájezdech i jedním z celkově devíti neúspěšných exekutorů. Prosadil se jako jediný v páté sérii Sean Couturier.
Další Faksův příspěvek
Druhou výhrou venku po sobě vylepšil svou pozici v boji o play off Dallas, který předtím ze série pěti domácích duelů dosáhl jen na tři body. A opět patřil mezi klíčové postavy Faksa. V pondělí při vítězství na ledě Winnipeg Jets vstřelil dvě branky a v Calgary asistoval v 53. minutě v přesilové hře u gólu obránce Mira Heiskanena, který se nakonec ukázal být rozhodujícím.
Porážce Calgary nezabránil ani 21 zákroky David Rittich, který se vrátil do branky poprvé od 19. března od výhry nad Columbus Blue Jackets 4:2. V dalších třech duelech dostal přednost Mike Smith.

Radulov při přesilovce překonal Ritticha

Jako první jej překonal v 18. minutě rovněž v početní výhodě Alexander Radulov, který převedl parádní sólo přes celé hřiště a po blafáku do bekhendu zasunul puk mezi Rittichovy betony. Heiskanen pak překonal přesouvajícího se českého gólmana po Faksově nabídce z pozice mezi kruhy.
Celkem se v utkání, v němž ještě 92 sekund před koncem korigoval výsledek TJ Bordie, jednalo o souboj čtyř českých zástupců. Spolu s Faksou se radoval z výhry obránce Roman Polák, v sestavě Flames nechyběl forvard Michael Frolík.
Dallas při svém postavení na pozici první divoké karty v Západní konferenci zvýšil svůj náskok před devátými Arizona Coyotes na pět bodů.
Důležitý úspěch Avalanche
Colorado vybojovalo vítězství nad Vegas 4:3 a v dostizích o play of na Západě drží druhou divokou kartu nově s dvoubodovým náskokem před Arizonou. Avalanche bodovali pošesté za sebou a z toho popáté vyhráli. Třemi body za gól a dvě asistence pomohl k dalšímu úspěchu Tyson Barrie a gólman Philipp Grubauer přispěl 34 úspěšnými zákroky.
Předloňskému nováčkovi a finalistovi posledního Stanley Cupu Vegas play off s devítibodovým náskokem na Coyotes neunikne, ale přesto si po třetí prohře v řadě na definitivní pojistku opět musí počkat.