Bill_Zito

Postavil tým, který v minulé sezoně dokráčel až do finále Stanley Cupu. A i v probíhajícím ročníku odvádí vynikající práci. Florida Panthers proto ocenili generálního manažera Billa Zita novým víceletým kontraktem, úspěšný funkcionář byl zároveň v pondělí jmenován i novým šéfem hokejových operací.

"Od svého prvního dne ve funkci Bill prokazuje naprosté odhodlání k tomu, abychom byli úspěšní na ledě i mimo něj," uvedl prezident Panthers Vincent Viola. "Neúnavně pracoval na tom, aby v našem klubu nastavil opravdu vysoký standard fungování."

Zito byl jmenován generálním manažerem Floridy 2. září 2020, hned ve své první sezoně ve funkci se pak dostal mezi finalisty ceny Jima Gregoryho pro nejlepšího generálního manažera sezony. Posledním nováčkem v této roli, kterému se to povedlo, byl před ním Pierre Dorion (Ottawa Senators) v ročníku 2016-2017.

"Budoucnost našeho klubu nikdy nevypadala lépe. Jsme nadšení, že Bill bude ve své funkci pokračovat," zdůraznil Viola.

Od zmíněné sezony 2020-2021 mají Panthers bilanci 188-88-25, což z nich za dané období dělá pátý nejúspěšnější tým celé ligy. NHL vévodí v počtu střel na branku (35,7) i v brankách v prodloužení (34). Ve třetích třetinách nasázeli dohromady 370 gólů, což z nich dělá druhý nejlepší celek.

"Pod Billovým vedením pozorujeme dramaticky zvýšený zájem ze strany fanoušků, tým navíc podává v play off konzistentní výkony. Nastavili jsme tu vítěznou mentalitu," ocenil další z členů vedení Michael Viola. "Tímto krokem se zavazujeme k další stabilitě a rozvoji našeho klubu."

Panthers pod Zitem zatím pokaždé prošli do play off, ve vyřazovací fázi nebudou chybět ani tentokrát. Aktuálně jsou na druhém místě Atlantické divize a čtvrté příčce ve Východní konferenci. Úspěšný manažer je navíc podepsaný pod trejdem, který na Floridu přivedl elitního forvarda Matthewa Tkachuka z Calgary Flames. Čerstvou posilou se pak zkraje března stal i útočník Vladimir Tarasenko.