oshiePrime

Washington je prvním týmem, který si zajistil postup do play off. Hattrickem na ledě Tampy Bay k tomu zásadně přispěl útočník T.J. Oshie. V dresu Lightning zapsal jednu asistenci Ondřej Palát, nahrávku si do statistik připsal i centr Minnesoty Martin Hanzal.

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 3:5
Zámořská NHL zná prvního účastníka bojů o Stanley Cup. Stal se jím Washington, který zvítězil na ledě Tampy Bay přesvědčivě 5:3.Capitals si udrželi postavení na čele tabulky Východní konference, na kontě mají 100 bodů a zároveň jistotu účasti ve vyřazovacích bojích.
"Rychle jsme vstřelili dva góly, takový začátek nám pomohl," pochvaloval si útočník Washingtonu Nicklas Backstrom. "Důležité je, že se nám i ve zbytku zápasu dařilo hrát dobře."
Hlavní hvězdou utkání se stal útočník T.J. Oshie, který nasázel hattrick. Právě jeho dva góly v úvodních dvanácti minutách hry nasměrovaly hosty k druhé výhře z posledních tří duelů.
V dresu domácích zaznamenal asistenci Ondřej Palát, dvakrát pálil přesně Nikita Kucherov. Tampa Bay si ale zkomplikovala boj o play off, její ztráta na osmé místo aktuálně činí dva body.

Detroit Red Wings - Colorado Avalanche 5:1
Zlepšenou formu potvrdili hráči Detroitu, kteří na svém ledě deklasovali trápící se Colorado 5:1 a urvali druhé vítězství v řadě.
V utkání dlouho dominovaly obě defenzivy, bezbrankový stav prolomil až v čase 36:43 Justin Abdelkader. V závěrečné části se ofenziva Red Wings rozjela, Avalanche inkasovali hned čtyřikrát. Dvěma góly zazářil slovenský útočník Tomáš Tatar.

New York Islanders - Columbus Blue Jackets 2:3 v prodl.
Ve velké drama se proměnilo utkání mezi New York Islanders a Columbusem. Vyrovnaný duel dospěl za stavu 2:2 až do prodloužení, v něm rozhodl o výhře hostů produktivní útočník Cam Atkinson.
Pro střelce Blue Jackets to byla již 33. trefa v sezoně. Celek z Ohia oslavil už třetí výhru v řadě, Islanders naopak neuspěli počtvrté z pěti pokusů a dál figurují mimo příčky, které ve Východní konferenci zajišťují postup do play off.
Minnesota Wild - New York Rangers 2:3
Nevýrazné výkony i výsledky dál provázejí Minnesotu, která na svém ledě podlehla týmu New York Rangers 2:3 a utrpěla už čtvrtou porážku v řadě.
Wild sice udeřili jako první, když se v čase 12:54 trefil po přihrávce Martina Hanzala Eric Staal, hosté ale třemi góly skóre duelu otočili. Nejprve vyrovnal Brady Skjei, poté mířili přesně Oscar Klefbom a Jimmy Vesey. Za domácí už jen snížil Matt Dumba.

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:4 v náj.
Souboj dvou kanadských týmů vyzněl pro Montreal, který zvítězil v Ottawě po obrovském dramatu 4:3 v nájezdech.
Oba týmy si v průběhu duelu hned třikrát vyměnily vedení, v penaltovém rozstřelu pak Canadiens proměnili oba své pokusy, když se trefili Paul Byron i Alexander Radulov. Montreal díky výhře figuruje na pátém místě tabulky Východní konference, Ottawa je šestá.
San Jose Sharks - Anaheim Ducks 1:2
Kalifornské derby pro sebe urval Anaheim, který zvítězil na ledě San Jose 2:1 a po třetím triumfu z posledních čtyř zápasů si upevnil postavení na čtvrtém místě tabulky Západní konference.
Ducks měli raketový vstup do utkání, už po 39 vteřinách otevřel skóre Patrick Eaves. Za domácí sice v závěru první části srovnal v přesilové hře Logan Couture, na druhé straně ale rozhodl svým 20. gólem v sezoně Jakob Silfverberg.
Toronto Maple Leafs - Chicago Blackhawks 1:2 v prodl.
Náskok v čele Západní konference si buduje Chicago, které zvítězilo na ledě Toronta 2:1 v prodloužení a druhé Minnesotě už odskočilo na rozdíl pěti bodů. Blackhawks, do jejichž sestavy se po zranění vrátil Tomáš Jurčo, ale naopak chyběl Marián Hossa, měli v duelu velkou střeleckou převahu, přesto inkasovali jako první.
Skóre totiž otevřel nováček Auston Matthews. To ale bylo ze strany Toronta vše, další góly už dávali hosté. Nejprve srovnal v polovině utkání svou první trefou v sezoně John Hayden, v prodloužení pak rozhodl Ryan Hartman.

Další sobotní zápasy:
Carolina Hurricanes - Nashville Predators 4:2
Arizona Coyotes - St. Louis Blues 0:3
Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 2:0
1.První tým v play off
Vyhráli na ledě Tampy Bay, oslavili hattrick T.J. Oshieho a jako první si zajistili postup do play off. Hráči Washingtonu toho v duelu na ledě Tampy Bay stihli hodně, bitva o Stanley Cup bude opět s jejich účastí.
2. Stovka pro Kucherova
Jeho tým prohrál, on přesto znovu snesl nejpřísnější měřítko. Útočník Lightning Nikita Kucherov vstřelil v duelu s Washingtonem dvě branky, v NHL jich má nyní dohromady na kontě už 100.
3. Mistři obratů
Po dvou třetinách prohrával Montreal na ledě Ottawy 1:2, přesto se nakonec radoval z výhry. Canadiens se takový obrat podařil v sezoně už po 11., v tomhle směru na tom nikdo v NHL není lépe.

1. T.J. Oshie (WSH): 3 góly, 1 asistence, 4 střely
2. Jeff Skinner (CAR): 2 góly, 6 střel
3. Jake Allen (STL): 31 úspěšných zákroků, 0 inkasovaných gólů
Na co se těšit:
Na programu je dohromady sedm utkání. Florida s Jaromírem Jágrem se představí na ledě Pittsburghu, Montreal ve své hale vyzve Ottawu.