Florida Panthers v New York Rangers - Game One

Každý den během play off vám přinášíme rubriku Hity dne, která shrnuje zajímavosti před aktuálními zápasy. Projděte si ty nejnovější před dalším hracím dnem vyřazovací části.

Fox není ve své kůži

V úvodním finále Východní konference s Florida Panthers (0:3) odehrál klíčový obránce New York Rangers Adam Fox takřka 25 minut, ale na první pohled bylo znát, že se necítí úplně komfortně. Přesto je odhodlaný nastoupit i v dalším díle série (sobota 2:00 SELČ; Nova Sport 1, NHL.tv) v Madison Square Garden.

"Jsem nachystaný," ohlásil šestadvacetiletý zadák, který patrně stále cítí následky střetu s Nickem Jensenem z prvního kola s Washington Capitals.

Fox minule s Floridou odehrál pátý zápas v řadě bez bodu, což je jeho nejdelší série od konce základní části ročníku 2020-21. Americký bek má ve své kariéře jen čtyři podobné série, které trvaly pět a více zápasů.

Aktuální problémy se ale týkají celé obranné eskadry Rangers, která v letošním play off zaznamenala jen dva góly.

"Chceme být samozřejmě produktivnější, ode mě se určitě očekává víc," řekl Fox, který v základní části nasbíral 73 bodů (17+56) za 72 utkání. "Naším hlavním cílem je především bránit, ale kdykoli se nabídne šance zaútočit, musíme po ní skočit."

S Panthers byl však Fox na ledě u dvou obdržených branek při hře v plném počtu.

Sestřih: NY Rangers - Florida 0:3

Rangers zvažují změny, potřebují víc tvrdosti

S takovým výkonem, jaký předvedli v utkání č.1, by to šlo s Rangers velmi rychle z kopce. Kouč Peter Laviolette proto nevyloučil změny ve složení útoků a jednou z variant je i zapojení Matta Rempeho.

Dvoumetrový nováček odehrál zatím v play off sedm zápasů (1+0) s průměrným časem 6:18 minuty za zápas. Ale pokud chtějí Rangers přitvrdit, jeho nasazení se vyloženě nabízí.

"Ten kluk se dostává do předbrankového prostoru, zapojuje publikum a dokáže strhnout spoluhráče," nabádá i kapitán posledního týmu Rangers, který získal Stanley Cup v roce 1994, Mark Messier.

Rempe nepomůže svému týmu s rychlostí a nejspíš ani s produktivitou, ale přidá mu tvrdost a odhodlání. To určitě nechybí ani Filipu Chytilovi, který proti Floridě absolvoval svůj teprve druhý duel v play off, těsně před koncem byl však tvrdě poslán na mantinel obráncem Panthers Niko Mikkolou.

"Fil byl v pohodě, šlo jen o způsob, jakým se zápas odvíjel, přestávky, přezkoumávání videa při neuznaném gólu," vysvětloval kouč Peter Laviolette předchozí Chytilovu absenci na ledě během podstatné části třetí třetiny.

Bobrovskij díky 24 zákrokům vynuloval Rangers

Krása teď není důležitá, tvrdí Panthers

Střela do horního růžku, efektní klička, zákrok gólmana na poslední chvíli. I hokejisté Panthers dokážou potěšit oko nezaujatého diváka. V této fázi sezony ale hráči Floridy spatřují krásu v něčem úplně jiném.

Zblokovaná střela, tvrdý hit u mantinelu, vyhrané vhazování v obranném pásmu. Z těchto detailů poskládali Panthers úvodní výhru série.

"Naše hra je teď dost přímočará," tvrdil útočník čtvrté formace Ryan Lomberg. Hosté udrželi v prvním utkání Rangers na 24 střelách na branku, které navíc všechny zastavil gólman Sergej Bobrovskij.

"Když jsme na cestách, nemusíme se moc starat o překrásné akce, uspokojení fanoušků nebo něco podobného. Prostě sklopíme hlavy, makáme a drtíme to. Mnohokrát to není hezké, končí to 1:0 nebo 2:1, ale takhle to prostě venku hrajeme," řekl Lomberg.

Něco podobného plánují hosté i ve druhém utkání v MSG.

"Pokaždé hrajeme tak tvrdě, jak jen to jde," dodal Lomberg.