Carolina s Mrázkem v brance vynulovala Washington

Drtivou odpověď na úvodní dvě porážky si připravili hráči Caroliny, kteří opanovali třetí duel série s Washingtonem a ve své aréně zvítězili 5:0.

Obrovskou zásluhu na triumfu Hurricanes měl český brankář Petr Mrázek, jenž předvedl 18 úspěšných zákroků a oslavil čisté konto.
Carolina Hurricanes - Washington Capitals 5:0 (stav série: 1:2)
Už v předchozích dvou duelech v hlavním městě Spojených států Carolina herně nepropadla, byť se to na výsledcích neprojevilo. Tentokrát obhájce Stanley Cupu jednoznačně předčila.
"Od začátku jsme hráli opravdu dobře," ocenil domácí kouč Rod Brind´Amour. "Hráči si uvědomili, v jaké jsme situace. Bylo zřejmé, že tenhle zápas musíme vyhrát."

Mrázek vychytal Backstroma

Obrovskou zásluhu na triumfu Caroliny měl útočník Warren Foegele. Ten nejprve v čase 9:43 otevřel skóre, ve druhé třetině pak svým dalším gólem zvyšoval náskok. Skvělý výkon korunoval i jednou asistencí.
"Bylo znát, že soupeř tenhle duel potřebuje zvládnout," uznal hostující trenér Todd Reirden. "Hráli na úplně jiné úrovni než my, to musíme uznat. Nedokázali jsme se jim vyrovnat."
O další góly Hurricanes se postarali Dougie Hamilton, jenž dvakrát udeřil v početní výhodě, a Brock McGinn. Na druhé straně kraloval Petr Mrázek.
Český reprezentant pochytal všech 18 střel, ke kterým domácí Washington pustili. Mrázek si tak ve 14. startu v play off připsal čtvrtou nulu.
"Věděli jsme, že do nás soupeř tvrdě půjde," prohodil kapitán Washingtonu Alex Ovechkin. "Všechny čtyři naše formace zahrály pod své možnosti. Byl to od nás špatný zápas."
[Kompletní pokrytí série Washingtonu s Carolinou]
Hurricanes tak vůbec poprvé v sezoně dokázali Capitals skolit. V základní části s nimi prohráli všechny čtyři vzájemné konfrontace.
Jejich premiérový triumf byl dominantní. Ve druhé třetině přestřílela Carolina soupeře 18:1, celkově potom 45:18.
"Samozřejmě jsme hráli dobře," pochvaloval si útočník domácích Jordan Staal. "Hlavním úkolem bylo, abychom soupeře do ničeho nepustili. To se nám povedlo."
Další zápas: Čtvrtek 18. dubna (pátek 19. dubna 1:00 SELČ) v PNC Areně v Raleighu.