Weber

Hokejisté Montreal Canadiens budou usilovat o utnutí šestizápasové série porážek, kterou si s sebou táhnou po vstupní výhře na nájezdy na ledě celku Buffalo Sabres. Ve výtečné formě jsou naopak New Jersey Devils, pro něž bude další výzvou souboj se San Jose Sharks. Teprve pátý zápas v nové sezoně čeká tým Minnesota Wild na ledě Winnipeg Jets.

Anaheim Ducks - Montreal Canadiens
Anaheim na startu sezony rozhodně nezáří a vyhrál jen dva zápasy ze šesti, ale jeho páteční soupeř je na tom ještě o poznání hůř. Montreal se neuvěřitelně trápí. Když už se naposledy v Los Angeles zdánlivě blýskalo na lepší časy a slavní Canadiens drželi po 40 minutách stav 1:1, v závěrečném dějství čtyřikrát inkasovali a jejich mizérie se tak ještě prohloubila.

"Je to naprosto jednoduché - zbytečně jsme riskovali. Když se ocitnete v utkání, jako bylo po dvou třetinách právě tohle, musíte být chytří. A také potřebujete dělat správná rozhodnutí, což nebyl náš příklad. Musíme hrát mnohem lépe. Ty riskantní věci byly zcela neakceptovatelné," zlobil se kouč Claude Julien.
Problém Canadiens tkví kromě jiného i v tom, že zatím se nemají oč opřít. Na jedné straně příliš propustná defenziva, která už sedmadvacetkrát kapitulovala, na druhé pak nejhorší útok celé ligy. Přes zpřísnění pravidel ohledně faulů holí zatím Montreal nastřílel dohromady pouhých 11 branek - v průměru pouze 1,43 gólu na utkání. "Šance máme," poznamenal Tomáš Plekanec. "Jen v nich potřebujeme být lepší. A najít cestu, jak dávat góly."
New Jersey Devils - San Jose Sharks
Devils se představili ve čtvrtek na ledě Ottawa Senators a přidali po přestřelce se zajímavým průběhem další výhru v novém ročníku - již šestou ze sedmi utkání, když po rychlém vedení 2:1 v páté minutě ztráceli 2:4 ještě na začátku třetí části, ale po vyrovnání jim John Moore zajistil vítěznou radost v prodloužení.
Sharks se vůbec poprvé v sezoně představí mimo svůj led, kde se jim nedařilo úplně podle představ a z pěti zápasů vytěžili pouze dvě výhry a čtyři body.
Buffalo Sabres - Vancouver Canucks
Sabres budou hrát doma v KeyBank Center po čtyřzápasovém tripu po západním pobřeží, kde po porážkách se San Jose Sharks (2:3) a s Los Angeles Kings (2:4) nakonec prožili zatím nejlepší pasáž nové sezony. Na ledě Anaheim Ducks (3:1) oslavili na šestý pokus v ročníku první výhru a ještě uhráli bod s Vegas Golden Knights (4:5 po prodloužení). Dosáhli tak na tři ze čtyři dosud získaných bodů.
Na vlastním ledě bude bojovat Buffalo v sezoně teprve potřetí. A pro Sabres půjde také o šanci udobřit si příznivce po poslední prohře s New Jersey Devils 2:6. Předtím doma v zahajovacím duelu podlehli Montreal Canadiens 2:3 po samostatných nájezdech.
Vancouver začal výhrou s Edmonton Oilers 3:2, následovaly porážky s Ottawa Senators 2:3 po nájezdech, s Winnipegem Jets 2:4, s Calgary Flames 2:5, ale pak výhra v Ottawě 3:0. Naposledy ale prohrál tým čtvrteční duel na ledě týmu Boston Bruins 3:6. V rámci celkem pětizápasového tripu budou Canucks hrát ještě v Buffalu, v Detroitu a v Minnesotě.

Florida Panthers - Pittsburgh Penguins
Panthers jsou zatím doma stoprocentně úspěšní, protože v BB&T Center si poradili s celky Tampa Bay Lightning (5:4) i s St. Louis Blues (5:2). Proti vítězi Stanley Cupu z posledních dvou let potřebují další body, aby napravili ztráty z venkovních duelů. Ani v jednom ze tří totiž ještě nebodovali.
Penguins po rozpačitém vstupu do sezony v podobě úvodní prohry se St. Louis (4:5 po prodloužení) a především debaklu 1:10 na ledě Chicago Blackhawks nacházejí formu a vyhráli čtyři z posledních pěti utkání. Čtyřbodovým představením (1+3) se navíc probudil hvězdný ruský forvard Evgeni Malkin, který odehrál tři předcházející duely bez bodového příspěvku.
Detroit Red Wings - Washington Capitals
V Detroitu se utkají týmy, jimž se vůbec nepovedla poslední dvě vystoupení. Red Wings i Capitals v nich shodně tahali za kratší konec provazu. Detroit prohrál doma s Tampou Bay 2:3 a následně si odvezl porážku 3:6 z Toronta.

Washington opouštěl Philadelphii s výpraskem 2:8, který příliš nenapravil ani doma s Torontem, kdy vyšel střelecky naprázdno a prohrál 0:2. Vzájemné zápasy - zejména pak ty v Detroitu - provází obrovská vyrovnanost. Z posledních šesti se čtyři nerozhodly v základní hrací době, zbývající dvě utkání skončila po 60 minutách jednobrankovým rozdílem.
Winnipeg Jets - Minnesota Wild
Winnipeg se pokusí odčinit poslední domácí porážku s Columbus Blue Jackets (2:5), kvůli níž přišel o třízápasovou vítěznou šňůru. Wild, jež mají na kontě jednu výhru, půjdou do utkání jako jediný celek soutěže, který odehrál dosud pouze čtyři utkání, byť některé týmy již stihly odehrát dvojnásobnou porci.
Příznivou zprávou pro Minnesotu, která hned zkraje sezony bojuje s několika zraněními klíčových postav mužstva, je návrat Marcuse Foligna, přestože před týdnem utrpěl zlomeninu v obličeji při bitce s Johnem Haydenem z Chicaga. S košíkem na přilbě se však vrací do hry. O startu Mikaela Granlunda se teprve rozhodne, minimálně do začátku příštího týdne ještě nebude hrát zkušený forvard Zach Parise.