Capitals_Win3

Pořádně slyšet bylo o českých mladících v rámci pátečního programu NHL. Čtvrtým gólem v sezoně pomohl Jakub Vrána svému týmu Washington Capitals k triumfu nad celkem Pittsburgh Penguins. David Pastrňák naopak desátou brankou v ročníku porážku Boston Bruins na ledě Toronto Maple Leafs neodvrátil. Jednou asistencí se v dresu Dallas Stars při výhře 5:0 nad New York Islanders připomněl i Martin Hanzal. Bodoval rovněž Tomáš Nosek v dresu Vegas Golden Knights

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 4:1
Další střet dvou nejlepších útočníků posledních let Alexe Ovechkina a Sidneyho Crosbyho dopadl radostněji pro prvního jmenovaného, Washington Capitals totiž na svém ledě přetlačili Pittsburgh Penguins 4:1.
Ovechkin ke čtvrté výhře svého týmu z posledních pěti utkání přispěl jednou asistencí, Crosby na druhé straně naopak nebodoval.
V dresu Capitals se blýskl čtvrtou trefou v ročníku talentovaný útočník Jakub Vrána, který v čase 57:18 střelou do prázdné branky pečetil konečný výsledek.
Hlavní hvězdou utkání, ve kterém Capitals zužitkovali dvě přesilové hry, se ovšem stal gólman Braden Holtby. Ten pochytal 27 střel soupeře a oslavil jubilejní 200. výhru v NHL.
"My všichni víme, čeho je Braden schopný," prohlásil útočník Nicklas Backstrom. "Dokáže pro nás ukrást celý zápas, což je úžasné. Máme velké štěstí, že se můžeme opřít o takového brankáře."
O jedinou branku Penguins se postaral ve druhé třetině útočník Phil Kessel, jenž vyrovnal na 1:1. Pittsburgh ale ve zbylém průběhu duelu ještě třikrát inkasoval.
"Škoda gólu v závěru druhé třetiny," litoval inkasované branky hostující útočník Patric Hornqvist. "Nám se bohužel v početních výhodách nedařilo, pak je těžké zápasy vyhrávat."

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:2 po prodl.
Ve velké drama se proměnilo utkání mezi celky Toronto Maple Leafs a Boston Bruins. Z konečného triumfu 3:2 po prodloužení se nakonec radoval kanadský tým, jenž uspěl už potřetí za sebou.
Vítěznou branku obstaral v čase 61:07 veterán Patrick Marleau, pro kterého to byl už sedmý gól v modrobílém dresu Maple Leafs.
"Tohle jsou pro nás moc důležité body," radoval se Marleau. "V posledních duelech se nám daří herně i výsledkově, takže můžeme být spokojení."
Do sestavy Bruins se vrátil uzdravený útočník Brad Marchand a se svým týmem nebyl daleko od vítězství. Ještě v závěru třetího dějství totiž Boston vedl 2:1, v čase 59:00 ovšem udeřil James van Riemsdyk a poslal duel do prodloužení.
Za Boston znovu zářil útočník David Pastrňák, který 54:30 zužitkoval přesilovou hru. Desátá branka českého mladíka v sezoně se však nakonec jako vítězná neukázala. Po Pastrňákově ztrátě kotouče navíc v prodloužení Toronto rozhodlo.
"Snažil jsem se najít spoluhráče, puk se bohužel odrazil od brusle. Byl to nešťastný moment," prohodil smutně David Pastrňák.

Dallas Stars - New York Islanders 5:0
V jednoznačnou záležitost se proměnil duel mezi celky Dallas Stars a New York Islanders. Klub z Texasu zápas opanoval 5:0 a zaškrtl deváté vítězství v sezoně.
Na něm se jednou asistencí podílel i český útočník Martin Hanzal, který v čase 16:58 přihrával na trefu obránce Esy Lindella.
Dallas vykročil za triumfem už v první třetině, kterou opanoval suverénně 3:0. Navíc se mohl spolehnout na svého muže v masce.
Brankář Ben Bishop si připsal dohromady 14 úspěšných zákroků. Na druhé straně Jaroslav Halák předvedl 24 zásahů, inkasoval ovšem všech pět gólů.¨
V dresu Stars se o jednu z branek postaral veterán Jason Spezza, jenž tak ukončil šestnáct zápasů dlouhé čekání na vstřelený gól. Naposledy se totiž trefil 6. dubna.
"Je příjemné se znovu prosadit a hlavně pomoci mužstvu," prohlásil Spezza. "To čekání bylo opravdu dlouhé. Snad se od tohoto zápasu odrazím k ještě lepším výkonům."

Buffalo Sabres - Florida Panthers 1:4
Souboj dvou aktuálně nejhorších týmů tabulky Východní konference vyzněl lépe pro celek Florida Panthers, který zvítězil na ledě mužstva Buffalo Sabres 4:1 a odpoutal se z posledního místa. Panthers navíc rázně ukončili sérii pěti proher.
Sabres se sice ujali vedení, když se v přesilové hře trefil Kyle Okposo, od té chvíle ale už stříleli góly pouze hosté. Branku a asistenci zapsali Aleksander Barkov a Evgenii Dadodov, Jonathan Huberdeau připojil tři nahrávky.
Gólman Roberto Luongo předvedl 24 úspěšných zákroků a oslavil už 455. triumf v kariéře. Ten ho navíc posunul na čtvrtou příčku historických tabulek.

Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 1:3
Cenný triumf vybojovali hráči týmu Carolina Hurricanes, kteří zvítězili na ledě favorizovaného celku Columbus Blue Jackets 3:1.
Carolina o svém triumfu rozhodla dvěma zásahy v závěrečné třetině. Hvězdou duelu se stal veterán Jordan Staal, který se postaral o dva góly.
Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets 5:2
Radostný návrat do domácího prostředí si po šesti venkovních duelech užili hráči celku Vegas Golden Knights, kteří před svými fanoušky přestříleli Winnipeg Jets 5:2.
Dvěma góly se blýskl útočník William Karlsson, jednou asistencí se pak na úspěchu týmu z Nevady podílel český útočník Tomáš Nosek.
1. John Klingberg (DAL): 1 gól, 2 asistence, 3 střely
2. Ben Bishop (DAL): 0 inkasovaných gólů, 14 úspěšných zákroků
3. Jonathan Huberdeau (FLA): 3 asistence, 5 střel, 19:22 čas na ledě