Pondelok priniesol skvelé obraty aj žiariaceho McDavida

Tretí deň play off priniesol veľké vecí. Boston Bruins po jasnej výhre prehrali doma s Toronto Maple Leafs, hoci zásluhou gólu Davida Pastrňáka po prvej tretine viedli. Tromi bodmi im pomohol Auston Matthews. Carolina Hurricanes na ceste za druhým bodom v sérii predviedli parádny obrat. Ešte v polovici zápasu prehrávali s New York Islanders 0:3, ale nakoniec zvíťazili 5:3.Vegas Golden Knights. Edmonton Oilers ovládli úvodný súboj s Los Angeles Kings hlavne vďaka piatim asistenciám Connora McDavida.

Trojbodový Matthews prekonal Pastrňáka

David Pastrňák a Auston Matthews sa obaja gólovo presadili v súboji dvoch z najvýraznejších hviezd ligy, po úvodnom triumfe Bruins (5:1) sa však tentoraz mohli radovať hostia v TD Garden. Toronto vybojovalo vyrovnanie na 1:1 vďaka tesnej výhre 3:2.

Po prvej tretine pritom všetko vyzeralo sľubne pre Boston. Dostal ho do vedenia Pastrňák, ktorý v čase 19:52 nezaváhal po prihrávke krajana Pavla Zachu.

V druhom dejstve však využil presilovku John Tavares a v čase 52:06 pridal k dvom prihrávkam rozdielový zásah Matthews, so 69 gólmi suverénne najlepší kanonier základnej časti.

Tretí duel sa hrá v Toronte v noci na štvrtok 25. apríla (1:00 SELČ).

Zostrih: Toronto - Boston 3:2

Famózny obrat Hurricanes

Carolina vyhrala úvodný duel série 3:1. Druhý zápas v PNC Arene dlho vyzeral na úspech hosťujúcich Islanders, ktorí ešte po odohraní 33 minút vďaka gólom, o ktoré sa postarali Kyle Palmieri, Bo Horvat a Anders Lee, viedli 3:0.

Potom však prišiel fantastický obrat a päť gólov domácich v rade. Najprv do druhej prestávky v presilovke znížil Teuvo Teräväinen, potom v druhej polovici tretej tretiny nasledovala štvorgólová smršť v podaní Hurricanes.

Seth Jarvis, ktorý si pripísal 1+2, priblížil domácich na rozdiel jedného gólu. Sebastian Aho počas hry bez brankára v čase 57:45 vyrovnal, už o deväť sekúnd neskôr dostal hostí na lopatky Jordan Martinook. V závere trafil prázdnu bránku Jake Guentzel. Hosťom nepomohlo ani 34 zákrokov v podaní Semjona Varlamova, brankár víťazov Frederik Andersen si ich pripísal iba deväť.

Tretí zápas sa odohrá na ľade Islanders v noci na piatok 26. apríla (1:30 SELČ).

Zostrih: Carolina - Islanders 5:3

Šampióni majú úvodnú výhru

Prvý súboj očakávanej série najlepšieho tímu Východnej konferencie Dallas Stars s obrancami Stanley Cupu na ľade American Airlines Center dopadol lepšie pre hostí.

Už po 83 sekundách Mark Stone poslal Golden Knights do vedenia a v deviatej minúte zvýšil Jonathan Marchessault. Za domácich odpovedal Jamie Benn, ale v 18. minúte Tomáš Hertl v ďalšej početnej výhode po pokuse Noaha Hanifina upratal puk do bránky.

Po 38 sekundách boli Stars opäť na dostrel, keď sa presadil Jason Robertson. Brayden McNabb bol v druhej časti po druhej prihrávke Jacka Eichela jediným úspešným strelcom a hostia znova viedli o dva góly. Mason Marchment v 52. minúte síce ešte vykresal nádej pre Dallas, ale ďalší gól už nepadol.

Druhý duel série je na programe opäť v Texase v noci na štvrtok 25. apríla (3:30 SELČ).

Zostrih: Dallas - Vegas 4:3

Päťbodový McDavid a kanonier Hyman

Diváci v hale Rogers Place v Edmontone, kde domáci Oilers privítali Los Angeles, videli až jedenásť gólov. Už v polovici zápasu mal kanadský tím na svojej strane vedenie 4:0.

Hostia sa síce dvomi gólmi ešte pred druhou prestávkou vrátili do hry, lenže nástup do tretej časti znova patril domácim, ktorí odskočili na 6:2 a bolo rozhodnuté. Skvelý večer zažili predovšetkým tri hviezdy víťazov: Hyman si pripísal svoj prvý hetrik v play off v NHL a pridal aj prihrávku, McDavid zažil prvý päťbodový duel vo vyraďovacích bojoch a mal 0+5, bek Evan Bouchard za ním tesne zaostal s bilanciou 0+4. Stuart Skinner priložil ruku k dielu 33 zákrokmi.

Strážca bránkoviska hostí Cam Talbot inkasoval šesťkrát, na konte mal 38 úspešných zákrokov.

Druhý duel série je na programe opäť v Edmontone v noci na štvrtok 25. apríla (4:00 SELČ).

Zostrih: Edmonton - Los Angeles 7:4