MTL juraj slafkovsky

Boli krôčik od toho, aby si tesne pred dlhšou prestávkou urobili radosť. Nakoniec Montreal Canadiens v poslednom dueli pred All-Star víkendom získali len bod za prehru 2:3 po predĺžení s Pittsburgh Penguins.

Juraj Slafkovský však vyráža na dovolenku s pocitom, že prvú dvadsaťbodovú sezónu v NHL mu už nikto nevezme. Métu navyše pokoril viac ako dva mesiace pred 20. narodeninami. V druhej tretine poslal Montreal do vedenia 2:1 a v závere bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.

"Odohrali sme dobrý zápas," povedal Slafkovský po zisku jedného bodu. "Treba len prísť na to, ako podobné duely priviesť do víťazného konca."

Canadiens mali v sobotu triumf na dosah. Po 60 minútach s Pittsburghom remizovali 2:2 a rozhodujúci gól dal až v predĺžení v drese domácich Marcus Pettersson. Tesne sa tak nevyhli štvrtej porážke z posledných piatich duelov.

"Bol to posledný zápas pred prestávkou, takže sa každý zo seba snažil dostať maximum. Síce sme nezískali dva body, ale odohrali sme slušný zápas," opísal Slafkovský, ktorý nastúpil aj v predĺžení.

Slafkovský využil presilovú hru

Prvý hráč draftu 2022 strelil siedmy gól v sezóne. Okrem toho má na konte aj 13 asistencií, takže svoju bodovú bilanciu prvýkrát zaokrúhlil na spomínanej dvadsiatke. Minulý rok vo svojej debutovej sezóne nazbieral 10 bodov (4+6) v 39 dueloch.

Slafkovský sa z prvého útoku posunul do druhého, v ktorom nastupuje vedľa Joela Armiu a skúseného Seana Monahana. Práve druhý spomínaný mu v sobotu prihral na gól proti Penguins.

"Je vynikajúci hráč aj skvelý chalan," hovorí rodák z Košíc o novom spoluhráčovi z formácie. "Na striedačke sa veľa rozprávame a na ľade je vždy na správnom mieste."

Väčšinu sezóny bol Slafkovského centrom Nick Suzuki, ktorý v sobotu tiež ocenil výkon slovenského krídla.

"Na ľade predvádza veľa dobrých vecí a celej ich formácii sa dnes darilo," uznal kapitán Suzuki, ktorý si v presilovej hre pripísal druhú asistenciu pri Slafkovského góle.

Montreal teraz nečaká len Víkend hviezd, ale aj 'Bye week', týždňové povinné voľno. Slafkovský tak môže do svojej druhej dvadsiatky bodov načrieť až 6. februára na ľade Washington Capitals.