josi gwg

Nashville Predators ďalej bránia nedobytnú pevnosť s názvom Bridgestone Arena. V tohtoročnom play off na vlastnom ľade ešte neprehrali a platí to aj po treťom finále Západnej konferencie proti Anaheim Ducks. Domáci v ňom v utorok otočili vývoj, vyhrali 2:1 a rovnakým pomerom tak v sérii vedú aj na zápasy.

Štvrtý zápas sa hrá vo štvrtok večer znovu v Nashville.
Víťazný gól dal dve minúty a 43 sekúnd pred treťou sirénou v presilovke obranca Roman Josi. Ten dorazil z pravého kruhu strelu Mattiasa Ekholma odrazenú o Viktora Arvidssona. John Gibson puk nevidel a nestihol zareagovať. Pre švajčiarskeho beka to bola piaty zásah v tohtoročnom play off.
Ducks ale od prvej tretiny viedli, keď v čase 15:35 zaskočil brankára Pekku Rinneho strelou z veľkého uhla Corey Perry. A vedenie držali dlho, až tri minúty a 54 sekúnd po druhej prestávke vyrovnal dorážkou Filip Forsberg, ktorý dorazil strelu Ryana Ellisa. Švédsky útočník dal už tretí gól v tejto sérii a celkovo šiesty v play off.
"Máme sebavedomý tím. Vieme, čo dokážeme. Nikto nepanikáril. Vedeli sme, že hráme dobrý zápas," opisoval vieru v obrat Josi. "Mali sme veľa možností, veľké množstvo striel. Bolo nám jasné, že keď tak budeme hrať ďalej, tak to tam raz spadne."
Bekovia Predators mali v tesnom zápase viac bodov (3) ako útočníci. Nashville bol vo svojom prvom domácom finále konferencie v histórii klubu oveľa aktívnejší, Gibsona zasypal celkovo 40 strelami, kým Rinne čelil len 20 pokusom a prvých 11 minút nezasahoval vôbec. Rovnakým pomerom nakoniec skončili aj góly, hoci rozhodca navyše ďalšie dva nashvillské odvolal pre postavenie hráča v bránkovisku.
"Nepozeráme sa na strely, ale na šance. Ani tých sme si ale veľa nevytvorili," ľutoval hosťujúci kapitán Ryan Getzlaf.
"Myslím, že pred naším brankárom sme neodviedli veľmi dobrú prácu. Nedokázali sme tam zvládnuť puk ani ľudí pred ním. Keď to porovnáme, oni v tom predbránkovom priestore dreli viac," uznal anaheimský kouč Randy Carlyle.
Nashville doma vyhral všetkých šesť duelov tohtoročného play off a spolu s minulým rokom tu v Stanley Cupe ťahá sériu 10 výhier.
"Takéto zápasy sú niekedy ťažké, pretože človek je frustrovaný," pripustil nashvillský kapitán Mike Fisher. "Tlačíte, ale ich brankár najskôr všetko podržal. Bolo treba sa nevzdať, hrať stále rovnako a veriť, že raz to tam spadne. To sa podarilo, nevzdali sme sa a dokázali sme to otočiť."
Hrdina zápasu:Roman Josi (NSH)
Bol to opäť obranca, kto otočil vývoj zápasu. Po Gibsonovej vyrazenej strele skoro nikto nevedel, kde je puk, a Josi reagoval bleskovo. Urobil tri rýchle kroky a napálil ho do bránky. Mal najvyšší čas na ľade zo všetkých aktérov (26:23), stihol päť striel, mal jeden hit a dva bloky. Navyše bol aj pri prvom strelenom góle.
"Nezaoberali sme sa tým, čo sa stalo, ale ostali sme pozitívni a išli sme si za víťazstvom," uviedol švajčiarsky bek.
Ďalší zápas série: štvrtok 19:00 (piatok 2:00 SELČ)