Carolina piatimi gólmi vynulovala Washington

Hráči Caroliny si pripravili drvivú odpoveď na prvé dve porážky v sérii, ovládli tretí duel proti Washingtonu a vo svojej aréne zvíťazili 5:0.
Obrovskú zásluhu na triumfe Hurricanes mal český brankár Petr Mrázek, ktorý predviedol 18 úspešných zákrokov a pripísal si čisté konto.

Carolina Hurricanes - Washington Capitals 5:0 (stav série: 1:2)
Už v predchádzajúcich dueloch v hlavnom meste Spojených štátov Carolina herne neprepadla, ale na výsledkoch sa to neprejavilo. Tentoraz obhajcu Stanley Cupu jednoznačne prekonala.
"Od začiatku sme hrali naozaj dobre," ocenil kouč domácich Rod Brind´Amour. "Hráči si uvedomili, v akej sme situácii. Bolo jasné, že tento zápas musíme vyhrať."
[Kompletné pokrytie série Washingtonu s Carolinou]
Obrovskú zásluhu na triumfe Caroliny mal útočník Warren Foegele. Ten najprv v čase 9:43 otvoril skóre a v druhej tretine potom svojím ďalším gólom zvýšil náskok. Skvelý výkon korunoval aj jednou asistenciou.
"Bolo vidieť, že súper ten duel potrebuje zvládnuť," uznal tréner hostí Todd Reirden. "Musíme uznať, že hrali na úplne inej úrovni ako my. Nedokázali sme sa im vyrovnať."
O ďalšie góly Hurricanes sa postarali Dougie Hamilton, ktorý dvakrát udrel v početnej výhode, a Brock McGinn. Na druhej strane kraľoval Petr Mrázek.
Český reprezentant pochytal všetkých 18 striel, ku ktorým domáci Washington pustili. Mrázek si tak vo svojom 14. štarte v play off pripísal štvrtú nulu.
"Vedeli sme, že súper do nás pôjde tvrdo," povedal kapitán Washingtonu Alex Ovechkin. "Všetky štyri naše formácie hrali pod svoje možnosti. Bol to z našej strany zlý zápas."

Mrázek zastavil Backstroma aj dorážku

Hurricanes tak dokázali skoliť Capitals úplne prvýkrát v sezóne. V základnej časti s nimi prehrali všetky štyri vzájomné konfrontácie.
Ich premiérový triumf bol dominantný. V druhej tretine Carolina prestrieľala súpera 18:1 a celkovo dokonca 45:18.
"Samozrejme, že sme hrali dobre," pochvaľoval si útočník domácich Jordan Staal. "Hlavnou úlohou bolo, aby sme súpera k ničomu nepustili. To sa nám podarilo."
Ďalší zápas: Štvrtok 18. apríla (piatok 19. apríla 1:00 SELČ) v PNC Arene v Raleigh.