Dano

Marko Daňo mieri späť na farmu. Vedenie Columbus Blue Jackets v piatok poslalo slovenského útočníka späť do Clevelandu v American Hockey League. Okrem toho zapísalo obrancu Ryana Murrayho na zoznam zranených spätne od 14. decembra.

Dvadsaťpäťročný Daňo v tejto sezóne odohral tri zápasy NHL, prvýkrát nastúpil 16. decembra za Columbus proti Washington Capitals. V troch štartoch mal priemerný čas na ľade 7:10 a pripísal si dve trestné minúty.
Exkluzívny obsah a všetko podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
Viac toho Daňo odohral v AHL: za Cleveland má v tomto ročníku na konte 25 zápasov, tri góly a 12 bodov, ale aj 61 trestných minút, čo je najviac z celého mužstva.
Slovenský forvard odohral počas celej kariéry v NHL 141 duelov za Winnipeg Jets, Colorado Avalanche, Chicago Blackhawks a Columbus. Dal v nich 19 gólov a pripísal si 45 bodov.