hoss

Aj v tridsiatich siedmich rokoch si drží parádnu výkonnosť. Slovenský útočník Marián Hossa v súboji svojho tímu Chicago Blackhawks s celkom Washington Capitals zažiaril dvoma kanadskými bodmi a potvrdil, že stále patrí k elitným útočníkom celej ligy. Ôsmej výhry v rade sa ale Blackhawks nedočkali, napriek tomu zostávajú na čele tabuľky Západnej konferencie.

Chicago Blackhawks - Washington Capitals 2:3 po predl
Po siedmich výhrach v rade našli hráči tímu Chicago Blackhawks premožiteľa, na svojom ľade podľahli silnému celku Washington Capitals 2:3 v predĺžení.
O výhre hostí rozhodol v tretej minúte predĺženia Marcus Johansson, ktorý dokonale využil prihrávku Dmitryho Orlova. Capitals sa tak rýchlo otriasli z utorkovej domácej prehry so San Jose.
"Toto ma na tom teší asi najviac," vyhlásil hosťujúci tréner Barry Trotz. "Vieme, že dokážeme negatívne veci hodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalší zápas."
Hlavnou hviezdou duelu sa stal útočník Jay Beagle, ktorý už v prvej tretine strelil dva góly. Chicago ale vďaka gólu a asistencii Mariána Hossu vyrovnalo, ôsmu výhru za sebou ale nedosiahlo.

Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 6:3
V zlepšených výkonoch pokračujú hráči celku Toronto Maple Leafs, ktorí tentoraz na svojom ľade deklasovali tím Philadelphia Flyers 6:3. Kanadské mužstvo vyhralo štvrtý z posledných piatich duelov.
Leafs pritom ešte po dvoch tretinách zápasu prehrávali o gól, v tretej časti ale súperovi nastrieľali štyri góly. Hviezdou duelu sa stal útočník Morgan Reilly, ktorý k strelenému gólu pridal aj tri asistencie. Strelecky sa presadil aj Martin Marinčin, ktorý v tretej tretine vyrovnal stav na 3:3 a odštartoval obrat víťazov.

Buffalo Sabres - New Jersey Devils 1:2 po predl
Tretie víťazstvo za sebou vybojoval celok New Jersey Devils, ktorý zvíťazil na ľade mužstva Buffalo Sabres 2:1 v predĺžení.
Domáci viedli zásluhou Matta Moulsona už od jedenástej minúty, v úvode tretej časti ale vyrovnal Yohann Auvitu. O výhre hostí rozhodol v predĺžení z trestného strieľania Andy Greene.

Ottawa Senators - Los Angeles Kings 2:1
Skvelý záver duelu zaistil hráčom tímu Ottawa Senators víťazstvo 2:1 nad silným mužstvom Los Angeles Kings.
Hostia viedli od prvej minúty druhej tretiny, kedy sa po prihrávke Jeffa Cartera presadil Dwight King. Senators sa dlho nemohli presadiť, podarilo sa im to až záverečných štyroch minútach. Najprv vyrovnal Zack Smith, sedem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času potom rozhodol o výhre Ottawy Mark Stone.

Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 3:2 po predl
Hráči tímu Colorado Avalanche na svojom ľade zdolali celok Winnipeg Jets 3:2 v predĺžení a po dvoch porážkach sa konečne dočkali úspechu.
Ten priniesla druhá minúta predĺženia, kedy sa presadil Rene Bourque a svojím druhým zásahom v dueli rozhodol o zisku jedného bodu navyše pre domácich Avalanche.

Edmonton Oilers - Dallas Stars 2:3
Zlepšenú formu potvrdili hráči Dallas Stars, ktorí zvíťazili na ľade celku Edmonton Oilers 3:2 a zapísali si druhé víťazstvo v rade.
Stars sa v úvodnej časti dostali dvakrát do vedenia, domáci ale vždy dokázali vyrovnať krok. Na gól Antoine Roussela v čase 35:00 už ale odpoveď nenašli. Dallas vďaka výhre poskočil v poradí Západnej konferencie na ôsmu priečku.

Momenty večera:
1. Koniec série
Na číslovke sedem sa zastavila víťazná séria Chicaga. Postaral sa o to elitný tím z Východu Washington, ktorý na ľade Blackhawks uspel v predĺžení.
2. Toronto ide
Dlhé roky platilo, že Toronto sa krčí na dne Východnej konferencie. Teraz je to iné. Maple Leafs vyhrali štyri z piatich posledných duelov a priblížili sa k postupovým priečkam do play off.
3. Benn naberá obrátky
Hviezdny útočník a kapitán Dallasu Jamie Benn sa po rozpačitom vstupe do sezóny rozbieha. V posledných dvoch zápasoch si pripísal štyri kanadské body a vždy dotiahol Stars k výhre.
Hviezdy večera:
1. Morgan Reilly (TOR): 1 gól, 3 asistencie, 2 strely
2. Jay Beagle (WSH): 2 góly, 4 strely
3. Wayne Simmonds (PHI): 2 góly, 5 striel
Na čo sa tešiť:
Na programe je hneď jedenásť zápasov, výber je bohatý. Šlágrom dňa je nepochybne súboj elitných tímov Tampy Bay a San Jose.