halak1

Sidney Crosby vs. Connor McDavid. Utorkový program NHL priniesol očakávaný priamy súboj dvoch najlepších hokejistov súčasnosti. Žiadne veľkolepé predstavenie a prehliadku gólov či parádnych akcií však nepriniesol a vlastne ani nemá jasného víťaza. Kapitán Edmonton Oilers síce skóroval, ale jeho tím nakoniec po porážke v predĺžení získal bod. Pittsburgh Penguins bez zápisu svojho lídra dva.
Jaroslav Halák oslávil tretiu výhru v sezóne, keď 32 zákrokmi pomohol New York Islanders pokoriť Arizony Coyotes, ktorí stále ostávajú jediným mužstvom ligy bez výhry.

Vegas Golden Knights zdolali Chicago Blackhawks s Richardom Pánikom 4:2. V drese víťazov strelil jeden gól český útočník Tomáš Nosek. Tomáš Tatar zatiaľ nepokoril hranicu 200 bodov v NHL, jeho Detroit Red Wings podľahli na ľade Buffalo Sabres 0:1.
Pittsburgh Penguins - Edmonton Oilers 2:1 po predĺžení
Duel dvoch žiarivých hviezd rozhodol niekto úplne iný. Hneď v 1. minúte predĺženia to bol Phil Kessel, ktorý po precíznej prihrávke Evgeniho Malkina nedal gólmanovi Oilers žiadnu šancu.
"Samozrejme bolo príjemné skórovať," povedal Kessel. "Mal som tam pár šancí už predtým, ale tie som nepremenil. Ujala sa až táto. Teraz len pokračovať," dodal.
Šéf Crosby za 21:59 minút nepredviedol nič, čo by bolo vidieť v štatistikách, McDavid na druhej strane aspoň zaistil Edmontonu bod. Necelé tri minúty pred koncom z ľavého krídla prekonal Matta Murrayho a dal tak prvý gól od úvodného duelu sezóny.

New York Islanders - Arizona Coyotes 5:3
Coyotes nevyšiel ani deviaty pokus v novej sezóne a naďalej ostávajú jediným mužstvom bez výhry. Islanders sa naopak podarilo ovládnuť už tretí duel v rade a Coyotes odchádzali z Barclays Center s porážkou 3:5.
Jaroslav Halák, ktorý odštartoval piatu stovku odchytaných zápasov v NHL, predviedol 32 zákrokov, duel končil s úspešnosťou 91,4% a inkasoval tri góly. Po piatich odohraných dueloch má na konte tri výhry a dve porážky.
Slovenského brankára postupne prekonali Anthony Duclair, Mario Kempe a Nick Cousins. Skóre bolo ešte v polovici tretej tretiny vyrovnané, v poslednej desaťminútovke najprv John Tavares zavŕšil hetrik a neskôr ešte prihral na gól Scotta Mayfielda. Kapitán víťazov premenil všetky tri svoje oficiálne strelecké pokusy na bránku.
"Dnes s pukom dominoval a hoci sme nehrali vyslovene dobre, hodili sa nám jeho vodcovské schopnosti," pochválil Tavaresa kouč Doug Weight.

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:5
Hokejisti Hurricanes sa presvedčili o tom, v akej forme sa nachádza najlepší tím ligy. Vo svojej hale museli vstrebať debakel 1:5 a nepomohla im ani väčšia strelecká aktivita.
Nikita Kucherov dal už jedenásty gól a je najlepším kanonierom súťaže, Steven Stamkos prihral na dva a už s 20 zápismi je na čele bodovania. Pri prvom góle Tampy Bay asistoval český útočník Ondřej Palát.
"V tretej tretine už sme ale nehrali veľmi dobre. Nemôžeme sa takto zhoršiť, to nejde. Na druhej strane, súperovi patrí kredit za to, ako hral a ako nás ešte dokázal zatlačiť," zhodnotil zápas Stamkos.

Montreal Canadiens - Florida Panthers 5:1
Canadiens zatiaľ aspoň čiastočne napravili zlý začiatok nového ročníka. Vo svojej hale Bell Centre nedali šancu Panthers a odprevadili ich s jasným výsledkom 5:1.
Po siedmich zápasoch bez výhry by to pre mužstvo kouča Claudea Juliena mohla byť poriadna vzpruha. Obranca Shea Weber strelil dva góly, doteraz nevýrazný Carey Price v bránke si pripísal 26 úspešných zákrokov.
"Je to pre nás krok správnym smerom. Teraz len nejsť späť," povedal Weber. "Musíme tento moment využiť a snažiť sa neustále zlepšovať."

Ostatné zápasy:Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks 2:6New York Islanders - Arizona Coyotes 5:3Minnesota Wild - Vancouver Canucks 0:1Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 1:0Nashville Predators - Calgary Flames 2:3 po nájazdochOttawa Senators - Los Angeles Kings 2:3 po nájazdochColorado Avalanche - Dallas Stars 5:3Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks 4:2
Zažiarili hneď dvaja gólmani, ktorí udržali čisté konto. Za Buffalo Sabres sa to podarilo Robinovi Lehnerovi, ktorý 32 zákrokmi vynuloval trápiacich sa strelcov Detroit Red Wings. Za Vancouver Canucks bol neprekonateľný Anders Nilsson, ktorý mimochodom ešte v minulej sezóne pôsobil práve v Buffale. Na toho nevyzreli hráči Minnesota Wild. Obom víťazným tímom stačil na víťazstvo jeden gól.
Dva utorkové duely sa skončili 2:3 po nájazdoch a zhodne sa v nich radovali hosťujúce mužstvá. Na ľade Nashville Predators to boli Calgary Flames, v hale Ottawa Senators zase Los Angeles Kings, ktorí rýchlo zabudli na prvú porážku v sezóne z predchádzajúceho večera a naďalej sú na špici poradia Západnej konferencie.
V Denveri bolo pri víťazstve Colorado Avalanche nad Dallas Stars veľmi vidieť autora hetriku Matta Nieta. Na jeho výkone nič neznižuje ani fakt, že posledný gól strelil do prázdnej bránky pri power play súpera.
A na záver treba spomenúť nováčikov z Vegas Golden Knights, ktorí stále neprestávajú prekvapovať celú NHL. Naposledy si ich nenápadné úradovanie odniesli porážkou 4:2 Chicago Blackhawks. Veľký podiel na nej mal Nosek, ktorý ku gólu pridal aj asistenciu a zažil prvý dvojbodový večer kariéry v NHL.
1. John Tavares (NYI): 3 góly, 1 prihrávka, plus/mínus 3, 3 strely
2. Robin Lehner (BUF): 0 inkasovaných gólov, 32 zákrokov
3. Anders Nilsson (VAN): 0 inkasovaných gólov, 29 zákrokov