CoyotesHawks

Kríza Chicago Blackhawks pokračuje. Klub z Illinois v pondelok prehral na ľade najhoršieho tímu tejto sezóny NHL Arizona Coyotes 1:6 a pripísal si už šiestu porážku za sebou. Edmonton Oilers utrpeli štvrtú prehru v rade, keď pred vlastným publikom podľahli Florida Panthers 5:7. Vincent Trocheck zažiaril v drese víťazov hetrikom. Toronto Maple Leafs potvrdili formu a porazili lídra ligy Tampa Bay Lightning 4:3.

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 6:1
Blackhawks nezastavili sériu neúspechov ani v Glendale, kde už v polovici úvodnej tretiny prehrávali 0:2. Zverenci trénera Joela Quennevillea zažívajú najdlhšiu sériu porážok od obdobia medzi 21. januárom a 14. februárom 2012, keď zaznamenali deväť prehier v rade.
Chicago si tak komplikuje boj o play off a stráca desať bodov na druhú divokú kartu v Západnej konferencii. Blackhawks pritom nechýbali v bojoch o Stanley Cup od sezóny 2007-08 a odvtedy trikrát oslavovali triumf (2010, 2013 a 2015).
Chicago prehrávalo v Gila River Arene už po 92 sekundách, keď Max Domi ukončil svoj 20 zápasov trvajúci strelecký pôst a Clayton Keller zvýšil náskok.
V 25. minúte sa Alex DeBrincat síce presadil v presilovej hre, ale do polovice zápasu narástlo manko Blackhawks na rozdiel troch gólov. Presadili sa Alex Goligoski a Tobias Rieder v početnej výhode. V tretej tretine Nick Cousins a Christian Dvorak zavŕšili výsledok.
Jedinou dobrou správou pre Chicago môže byť to, že v pondelok sa vrátila do tréningu jeho brankárska jednotka Corey Crawford, ktorý je mimo hry od konca decembra so zranením v hornej časti tela.
V zápase sa proti sebe postavili bývalí kolegovia z Chicaga Tomáš Jurčo a Richard Pánik, ani jeden z nich nebodoval. Pánik na svoj prvý gól v drese Coyotes zatiaľ čaká.

Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 4:3
Maple Leafs síce stratili trojgólový náskok, ale v čase 44:37 rozhodol James van Riemsdyk. Toronto pridalo štvrtú výhru za sebou a celkovo ôsmu z posledných deviatich duelov. William Nylander pomohol k úspechu dvoma gólmi a prihrávkou a Auston Matthews trikrát asistoval.
"Vytvorili sme si veľa šancí a premenili sme dva brejky. Strávili sme veľa času v útočnom pásme. Hrali sme dobre," povedal Nylander, ktorý sa svojimi gólmi v 12. a 24. minúte postaral o vedenie 2:0. V polovici zápasu ešte spolu s Matthewsom asistoval na gól Jakea Gardinera.
Lightning prvýkrát prekonali Frederika Andersena v 36. minúte vďaka Alexovi Killornovi a v úvode záverečného dejstva bleskovo vymazali stratu. V čase 40:58 sa Nikita Kucherov radoval zo svojho 30. gólu v sezóne a Yanni Gourde po ďalších 20 sekundách vyrovnal. Van Riemsdykova dorážka z ľavého kruhu po strele Tylera Bozaka však rozhodla.

Edmonton Oilers - Florida Panthers 5:7
Vincent Trocheck sa podpísal pod výhru Panthers svojím prvým hetrikom v NHL, keď stihol nastrieľať tri góly v priebehu 18 minút a 42 sekúnd tretej tretiny. Panthers sa tešili z výhry piaty raz z posledných šiestich zápasov, Oilers naopak zaznamenali štvrtú prehru v rade.
Dvadsaťštyriročný Trocheck po 18 sekundách záverečného dejstva v presilovej hre svojím prvým úspešným zásahom v dueli získal Panthers vedenie 4:3 a v 47. minúte v ďalšej početnej výhode zariadil aj dvojgólový náskok.
Presne minútu pred koncom stanovil konečný výsledok pri hre Oilers bez gólmana do prázdnej bránky. Dočkal sa prvého trojgólového predstavenia v NHL vo svojom 280. zápase a celkovo si polepšil na 78 zásahov. V tejto sezóne dal v 53 dueloch 21 gólov a blíži sa k svojmu maximu z ročníku 2015-15, keď ich zaznamenal 25 v 76 dueloch.