sven 1022

Vancouver Canucks pokračujú v úspešnej sérii vystúpení vonku a v jedinom nedeľnom zápase vyhrali na ľade Detroit Red Wings 4:1. Z celkovo päťzápasového tripu, ktorý zakončia v utorok na ľade celku Minnesota Wild, vyťažili už tretiu výhru. Red Wings si pripísali štvrtú porážku za sebou a pri tejto neúspešnej šnúre získali jediný bod.

Za porazených sa nepresadil slovenský forvard Tomáš Tatar, ktorý predtým bodoval v troch dueloch za sebou. Pred brankárom Petrom Mrázkom dostal v drese Detroitu prednosť Jimmy Howard. Do hry zasiahol nováčik Martin Frk, ktorý vyšiel už piatykrát za sebou bodovo naprázdno.
Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 1:4
Canucks opäť mimo svojho ľadu po víťazstve nad Ottawa Senators (3:0), porážke od Boston Bruins (3:6) a výhre nad Buffalo Sabres (4:2) vykročili v Little Caesars Arene za ďalším ziskom v 15. minúte, keď Sven Baertschi začal svoj vydarený večer svojím prvým gólom v sezóne.

Na konci prvej tretiny síce odpovedal Anthony Mantha, ale v druhom dejstve Vancouver skóroval trikrát a rozhodol. Derek Dorsett si pripísal piaty gól v sezóne a prvý víťazný, znovu sa presadil aj Baertschi a potom sa radoval z prvého gólu v ročníku aj Jake Virtanen.
"Mal som v posledných zápasoch veľa šancí a je skvelý pocit, že mi to tam konečne spadlo," povedal Baertschi, ktorý mal doteraz na konte zo siedmich zápasov v sezóne tri asistencie. Brankár Jacob Markstrom prispel k úspechu Canucks 20 úspešnými zákrokmi.
Howard neodvrátil ďalšiu porážku Red Wings 33 zákrokmi. Do bránky Detroitu sa vrátil po tom, čo v stredu na ľade Toronto Maple Leafs (3:6) v 16. minúte striedal po troch inkasovaných góloch zo štyroch striel. Pri piatkovej porážke 3:4 v predĺžení s Washington Capitals potom pokračoval v bránkovisku Mrázek.

Dvadsaťšesťročný Tatar stihol za doterajších deväť zápasov päť bodov za tri góly a dve asistencie. Naposledy zažiaril dvoma gólmi v piatkovom zápase proti Washington Capitals. Proti Canucks odohral takmer 17 minút, nevyužil ani jednu z troch striel na bránku a duel končil s negatívnou bilanciou 1 v hodnotení účasti na ľade.
1. Sven Baertschi (VAN): 2 góly, 3 plusové body, 3 strely
2. Jake Virtanen (VAN): 1 gól, 1 plusový bod, 8 striel
3. Bo Horvat (VAN): 2 asistencie, 2 plusové body, 3 strely